Danes je 27 apr 2024, 07:50

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Rastlina za v kuhinjo

Mi lahko kdo svetuje, katero rastlino, vzpenjalko naj dam na šank v kuhinjo, se pravi na vrh, pod stop in da bi padala navdol, pa da ne bi potrebovala veliko svetlobe in bi šla bolj na široko?

Hvala! :D
Preberi več : Rastlina za v kuhinjo | Ogledi : 2921 | Odgovori : 1 | Forum : Cvetoče sobne rastline


Rastlina za v kuhinjo

Mi lahko kdo svetuje, katero rastlino, vzpenjalko naj dam na šank v kuhinjo, se pravi na vrh, pod stop in da bi padala navdol, pa da ne bi potrebovala veliko svetlobe in bi šla bolj na široko?

Hvala! :D
Preberi več : Rastlina za v kuhinjo | Ogledi : 4707 | Odgovori : 5 | Forum : Zelene sobne rastline


Nova pridobitev

Moram se pohvalit .... da je ena izmed najlepših mojih dosedaj!
Preberi več : Nova pridobitev | Ogledi : 3766 | Odgovori : 7 | Forum : Orhideje


NNA STEBELCU NAMESTO CVETKA LISTI

Na belem phalu, ki je odcvetel se na enem stebelcu razvija namesto cvetka list - prav zelo miniaturni novi phal. Kako moram postopati, da bo vse v redu?
Preberi več : NNA STEBELCU NAMESTO CVETKA LISTI | Ogledi : 2588 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje


Moj forum

Če vas slučajno zanimajo paličnjaki in živi listi obiščite moj forum :wink:

Paličnjaki in Živi listi
Preberi več : Moj forum | Ogledi : 3103 | Odgovori : 0 | Forum : Pomenki


hidrokultura

Zanima me, če ima kdo od vas izkušnje s hidroponiko. Nekje sem zasledila, da je ta način gojenja čist, brez tveganja z boleznimi, rastline živijo dlje, pa še zalivati jih ni treba pogosto. Kar vem je to: ali kupiš že na ta način vzgojeno rastlino (menda je draga) ali pa rastlino temeljito očistiš zemlje in jo posadiš v stekleni lonec ali kaj podobnega, in sicer v plasti mivke in peska, občasno dodajaš gnojila in poredko ...
Preberi več : hidrokultura | Ogledi : 44921 | Odgovori : 85 | Forum : Orhideje


monstera

Zdravo!
Včeraj sem kupil monstero. Roža se mi je zdela zelo poceni, saj sem za njo odštel le 1500,00 SIT v Baumaxu. Sedaj je v lončku premera 17 cm, visoka je cca 60cm. Zanima me, ali naj rožo presadim v večji tegelc oz. ali naj ostane v takem še nekaj časa?

LP,
Marin!
Preberi več : monstera | Ogledi : 15453 | Odgovori : 14 | Forum : Zelene sobne rastline


čao

Tudi jaz imam prečudovito monstero pa me zanima nekaj. Pred nekaj časa je začela poganjati vrvi (zračne korenine če se ne motim), pa sem prebral da naj jih pustim pri miru. No ja
Jaz sem eno od teh korenin porisnil va majhen lonček z zemljo in jo redno zalival (c. 3 mesece), ko sem poskušal izvleči iz zemlje sem opazil da se drži v loncu (korenine po moje).
sedaj me pa zanima kaj bo tam ...
Preberi več : čao | Ogledi : 3503 | Odgovori : 6 | Forum : Zelene sobne rastline


kaktus pejotl zares

lep pozdrav.
Že nekaj časa berem vaše ,,kreganje,, glede kaktusa in droge. Zanimivo res....
MOJE MNENJE;ti šamani ki so uživali ta kaktus, gobe... so bili o tem poučeni, so rastline spoštovali, ibn so jih oživali da vizije, da so napr. imeli vizijo kako ozdravit pleme pred boleznijo, ali pa so klicali dež...

Tudi sam sem si kupil kaktus pejotl samo jaz ga imam bolj zaradi sentimentalnih razlogov, kot pa da bi ga pojedel!!!!
Kaktus je ...
Preberi več : kaktus pejotl zares | Ogledi : 4060 | Odgovori : 6 | Forum : Kaktusi in sukulente


Ime rože

Pozdravljeni. Mogoče veste ime te rože in kaj več o njej?
Preberi več : Ime rože | Ogledi : 4496 | Odgovori : 4 | Forum : Zelene sobne rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610