Danes je 15 maj 2024, 22:22

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Phalenopsis brez korenin

Po daljšem hiranju matične rastline (ki pa je "proizvedla" kar pet novih rastlinic na steblih in mi zdaj že potomka lepo cveti) sem se včeraj odločila za presaditev in ugotovila, da nima več niti ene same korenine. Vse so se posušile (postanejo votle, rjave in v notranjosti ostane le tanka nitka).

Kaj zdaj? Videti je, da bo pognala še eno steblo, ampak brez korenin najbrž ne bo šlo :( ...
Preberi več : Phalenopsis brez korenin | Ogledi : 3907 | Odgovori : 2


Cvetenje Phalaenopsisa

Priblizno pred dvemi leti sem mami za rojstni dan kupila falenopsis. Imamo pa en problem. Od takrat, ko smo jo prinesli domov in je nehala cveteti, se ni ponovno zacvetela. Imamo jo na svetlem mestu, toda ne na direktnem soncu, na polici na zahodni steni, radiatorja ni v blizini, tako da ji ni prevroce. Skozi celo leto ima sobno temperaturo, nikoli (razen poleti v najhujsi vrocini) ne nad 25 stopinj. Mami jo zaliva nekako 2x ...
Preberi več : Cvetenje Phalaenopsisa | Ogledi : 3935 | Odgovori : 1


Novi poganjki in njih oskrba

Živjo!
Kot da bi vse izumrlo na tem forumu :? . Že od petka ni nihče pisal sem notri. No, čas je že bil, da kdo prekine to zaporedje...(pr matematiki se učimo pa mal znam :lol: ) Zanima me oskrba novuh cvetnih poganjkov pri Phalaenopsisu (če sploh je kaka oskrba). Rastejo namreč kar precej hitro. Koliko časa približno traja, ...
Preberi več : Novi poganjki in njih oskrba | Ogledi : 4186 | Odgovori : 2


Najprimernejša podlaga za sejančke

Živjo!
Zanima me, kakšna je najboljša podlaga za sejančke phalaenopsisa? Ali je vseeno, če sejem na substrat za orhideje, ki sem ga predhodno cepil z mikorizno glivo ali raje na lubje. Katero lubje je najprimernejše? Ima kdo mogoče kakšne izkušnje s tem??

Zahvaljujem se vam za odgovor!
Preberi več : Najprimernejša podlaga za sejančke | Ogledi : 2857 | Odgovori : 1


dendrobium

pozdravljeni,


kupila sem si orhidejo dendrobium in bi prosila za kakšen nasvet glede vzgoje te krasne orhideje.

sicer imam doma že orhideje phaleonopsis in z njimi nimam posebnih težav, mi lepo uspevajo in še lepše cvetijo.

hvala za pomoč in lep pozdrav,

urška
Preberi več : dendrobium | Ogledi : 4163 | Odgovori : 1


listi

helo!!!

Na oncidiumu so se listki začeli vihati in kravžljati!
ali je to normalno? ali je to kakšna bolezen?

:(

urša
Preberi več : listi | Ogledi : 4829 | Odgovori : 3


Orchidee Phalaenopsis

Pozdravljeni!

Sem novopecena lastnica orhideje Phalaenopsis, zal pa le malo vem o njeni oskrbi. Ce ima kdo kaksne koristne informacije, kako najbolje skrbeti za mojo rozico, bi bila zelo hvalezna. Predvsem me zanima zalivanje. Prebrala sem, da je primerna za zalivanje dezevnica, zanima pa me, ce je tudi kaksna druga voda primerna.

Najlepsa hvala,
Mateja
Preberi več : Orchidee Phalaenopsis | Ogledi : 6586 | Odgovori : 6


Etilen in orhideje

Živjo!
Mi kdo zna povedat, če tudi katere rastline izločajo etilen, ali ga izloča samo sadje? So lahko hijacinte v bližini orhidej?

Hvala!
Preberi več : Etilen in orhideje | Ogledi : 4734 | Odgovori : 5


nakup prek interneta

Hay, spet jst!

Tokrat me pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj s kupovanjem orhidej prek interneta in ča se obrestuje ali je to samo larifari. Zanima me predvsem postopek plačila in transporta in ali so kakšne pravne omejitve. Pišite čim več. hvala
Preberi več : nakup prek interneta | Ogledi : 4520 | Odgovori : 4


Pritrjevanje Phalaenopsisov

Živjo!
Mi kdo zna povedati, kako je s pritrjevanjem falenopsisov na kos lubja ali na debelejšo vejo? Kateri les je primernejši za to (če se sploh da), in kako se jih pritrdi. Se s tem zahteve rastline kaj spremenijo? Jo lahko obdam tudi z mahom? V knjigi sem bral, da se to dela z vrstami dendrobijev, a o falenopsisu nisem nič zasledil. V kakšnem okolju pa rastejo falenopsisi v naravi (na drevesih, na tleh...)

Pa ...
Preberi več : Pritrjevanje Phalaenopsisov | Ogledi : 4334 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610