Danes je 08 maj 2024, 21:55

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Neznana rastlina -indetifikacija

s parcele na morju (Hrvaška) smo prinesli neznnao rastlino, ki smo jo nato posadili na naššem vrtu, glede na to da pri nas ni take klime, smo jo vseeno posadili in kmalu zatem je že zrastla rastlina na spodnji sliki, če kdo pozna to rastlino/rožžo se zahvaljujem za vsakršne informacije.

Slika
Preberi več : Neznana rastlina -indetifikacija | Ogledi : 3187 | Odgovori : 2


ohranjanje toplote na vrtu

Zanimajo me vaša mnenja glede ohranjanje toplote za rastlino, posajeno na vrtu. Kupil sem lepo zalogo novih semen in raztlin - zimzelenih, vendar večina preživi le temperature nad 0°C. Problem je, ker rastejo na prostem in jih ne morem dat noter. Kako lahko zaščitim?
lubje, žaganje, goba..?
hvala za nasvete
Preberi več : ohranjanje toplote na vrtu | Ogledi : 3040 | Odgovori : 1


KAKI - kako posaditi?

Kot darilo za rojstni dan sem prejela sadiko kakija sorte TIPO.

Zanima me, kako ga nasaditi. Kako veliko jamo skopati?
Moram dno jame pognojiti?
Ima raje bolj revno ali bolj bogato zemljo? (beri: polno kamenja ali skoraj brez)

Hvala za pomoč.

Lp, t.
Preberi več : KAKI - kako posaditi? | Ogledi : 7137 | Odgovori : 0


Limonovec + škodljivci

Moj limonovec je dobil podnajemnike. A mi lahko kdo prosim pove kaj to je in kako se tega znebiti. Rastlina je drugače lepo prezimila v hladnem prostoru in že dišeče cveti.
Že vnaprej hvala za vsakršno pomoč.

Slika

Slika

Lep pomladanski pozdrav
Petra
Preberi več : Limonovec + škodljivci | Ogledi : 10709 | Odgovori : 5


klementine

Klementina ne cveti, sadežev ni, kako jo pripraviti,da bo zacvetela,

kako jo gnojiti? zalivati. Kupila sem jo lani na razprodaji.

Lp
Preberi več : klementine | Ogledi : 10864 | Odgovori : 3


vzgoja kivijev

Zanima me kako vzgojiti kivi? Ne vem kdaj cem ga posaditi? katera zemlja je primerna zanj? kako se obrezuje? HVALA ZA ODGOVORE
Preberi več : vzgoja kivijev | Ogledi : 52644 | Odgovori : 20


Ananas in rožiči

Iz Brazilije sem pripeljal sadiko ananasa ki je sedaj po treh letih visoka cca 35 cm, iz Italije pa rožičevec višine cca50 cm . Zanima me gojitev teh rastlin in po kolikem času bi naj ananas naredil plod?
Preberi več : Ananas in rožiči | Ogledi : 4779 | Odgovori : 2


Avokado

Zivjo!

Na primorskem, kjer imam vikend bi posadila avokado. Zunaj pred hiso, zanima pa me ce bi sploh uspel glede na pogoje: vrocina, burja, itd...

In ce bi uspel kaksno lego potrebuje, soncno, polsenco, senco...

Hvala, lp :D
Preberi več : Avokado | Ogledi : 3793 | Odgovori : 1


Klementine

Uspelo mi je vzgojiti sadike klementin iz semena. dosegle so že višino cca 30 cm. v lončkih se dobro držijo. So na sobni temperaturi ne prevročem. Zanima me, kaj početi z njimi spomladi in ali obstaja možnost, da poženejo tudi plodove podobno kot limone. Na tem področju nimam nobenih izkušenj, pa bom hvaležen za vsak nasvet.
Preberi več : Klementine | Ogledi : 4424 | Odgovori : 3


poncijana

Iz semena sem uspel vzgojiti sadike poncijane. Seme sem uspel prinesti iz otoka Paga in je lepo vzkalilo. Nato sem jih prepikiral v večje lončke in so dosegle že višino nekje cca 20 cm ali malo več.
Zanima me, če kdo ve kako ravnati z temi rastlinami naprej in ali bodo pri nas tudi cvetele?
Preberi več : poncijana | Ogledi : 2843 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610