Danes je 05 maj 2024, 03:16

Novice Novice od Grmovnice

Zemljevid od Grmovnice » Forum : Grmovnice

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Trdoleska

Lepo prosim za informacijo, katera od trdolesk, katerih listje se jeseni obarva v čudovito roza-rdeče barve, najbolje uspeva na Gorenjskem. Kolikor poznam sorte, imata najlepše obarvano listje japonska in krilata trdoleska. Lep pozdrav in hvala! Very Happy
Preberi več : Trdoleska | Ogledi : 8516 | Odgovori : 3


vrtnico

plezalko ali popanjalko, iščem, nepeljala bi jo v loku ob sončni terasi, željeno je, da cveti daljše obdobje, po možnosti diši. Želim, da vrtnica jemlje dih.

Prosim pomagajte mi z sorto ter kje naj jo kupim (kupuje kdo preko spleta)
Hvala
Preberi več : vrtnico | Ogledi : 5434 | Odgovori : 7


Neznana roža

Na sliki je roža, ki nam 2 leti krasi vrt. Žal ne poznam imena.
A bi kdo vedel ime??
Visoka je 2m in od začetka poletja cveti s posamičnimi cvetovi.


Slika

Hvala.
Preberi več : Neznana roža | Ogledi : 6688 | Odgovori : 8


VZGOJA OLEANDRA!

No mene pa tudi zanima ,če bi kdo vedel kako se razmnožujejo oleandri? :(


miklavz15
Preberi več : VZGOJA OLEANDRA! | Ogledi : 6895 | Odgovori : 1


Prezimovanje oleandra na prostem in obrezovanje

Prosim, svetujte mi, kako naj na prostem zaščitim oleander za čas zime in kdaj in koliko ga lahko jeseni porežem ?
Preberi več : Prezimovanje oleandra na prostem in obrezovanje | Ogledi : 7764 | Odgovori : 2


Ciprese z veliko semen

Imam živo mejo iz cipres-navadne. Ciprese imajo veliko semen, da se kar vpogiba. Zanima me ali je to taka sorta cipres, ali bodo toliko semena delale vsako leto? Mene to kar moti :?
Preberi več : Ciprese z veliko semen | Ogledi : 3274 | Odgovori : 0


cipresa v obliki spirale

Pozdravljeni!

Pred dnevi sem na enem od balkonov v MB videl cipreso, ki je rasla v obliki spirale. Zelo mi je bila všeč in bi jo rad nabavil tudi zase. Mi lahko prosim kdo pove, ali je to posebna vrsta ali gre le za način oblikovanja? Kje bi lahko kupil takšno cipreso?

LP
Preberi več : cipresa v obliki spirale | Ogledi : 3772 | Odgovori : 1


HORTENZIJA-BOLEZNI, PRESAJANJE

Sama sem velika ljubiteljica hortenzij, katere kupujem v cvetličarnah, vendar opažam, da zelooo počasi rastejo. Odločila sem se, da bom malo povprašala okoli za starimi sadikami, ki jih bom na moje veliko veselje tudi dobila. Zanima me, če je presajanje kaj posebnega. S hortenzijami imam namen zasaditi obrobek na enem delu zemljišča s sončno-senčno lego. One na soncu pač zalivam pogosteje, v senci občasno. Vendar sem opazila, da so cvetovi majhni, listi pa na koncu ...
Preberi več : HORTENZIJA-BOLEZNI, PRESAJANJE | Ogledi : 14406 | Odgovori : 2


Črna listna pegavost pri vrtnici

Ta bolezen mi je napadla vrtnico vzpenjalko. Kako naj bolezen zaustavim, da ne gre naprej? Katero škropivo uporabiti? Baje je to kar trdovratna bolezen :evil:
Preberi več : Črna listna pegavost pri vrtnici | Ogledi : 5868 | Odgovori : 5


Črna listna pegavost vrtnic

Kaj naj naredim..
spomladi sem dvakrat pošpricala s Piroxom, vsaj mislim, a se tako imenuje, proti pegavosti, sedaj pa vrtnicam na veliko odpadajo listi, najprej so dobili črne fleke, nato porumenijo in odpadejo listi... kako se vi soočate s to boleznijo. Imam nove, jesenske vrtnice, pa jih je tudi napadlo. Joj, kar zjokala bi se, ko so pa tako lepe, sedaj mi bodo pa gole :cry: ...
Preberi več : Črna listna pegavost vrtnic | Ogledi : 9137 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron