Danes je 07 maj 2024, 20:25

Novice Novice od Grmovnice

Zemljevid od Grmovnice » Forum : Grmovnice

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

LESKA IN ROBIDA

Pozdravljeni

Mene pa zanima, kako in s čim se da uničiti korenine robide in leske, da ne bi iz požaganega ponovno zrasle in bi uničilo tudi korenine.
Lep pozdrav Jelka
Preberi več : LESKA IN ROBIDA | Ogledi : 7950 | Odgovori : 4


lovorikovci

Ojla!
Konec oktobra sem na Gorenjskem ( Kr. Gora) posadil lovorikovce. Sedaj so tam ze precej nizke temperature, zjutraj menda celo do -8°C v zatišnih legah! Kako naj zascitim grmicke pred tem mrazom, da mi ne bodo pomrznili? Upam, da nisem ze prepozen?! Saj cez dan se vendarle ogreje na +1 do +2°C. Ali naj lovorikovce pokrijem z agrokopreno, v celoti, ali naj ovijem le spodnji del debla, ali bi bilo bolje, ce bi prekril ...
Preberi več : lovorikovci | Ogledi : 30183 | Odgovori : 12


Neznana rastlina

Ker sem ugotovila, da ste tukaj večinoma osebe, ki se na te stvari dobro spoznate, bi vam postavila vprašanje, ki sem ga nekoč že postavila na drugem forumu, pa mi niso znali pomagati. V Italiji sem ob neki hiši opazila grmovnico, ki je pri nas še nisem videla in izgleda takole: doseže višino ca meter in pol do 2 metra, odvisno če je v loncu ali v zemlji, ima bleščeče, temno zelene manjše, mehke listke ...
Preberi več : Neznana rastlina | Ogledi : 8694 | Odgovori : 8


ricinus communis - KLOŠČAVEC

Gledal sem oddajo o tem polgrmu in se mi zdi zelo zanimiv, ali ko ve, ali se sadiko tega grma sploh da kupit v trgovini?
Preberi več : ricinus communis - KLOŠČAVEC | Ogledi : 12878 | Odgovori : 12


ROGOSS?

Ali kdo ve, kako se imenuje listopadni grm (nizko drevo), ki razširi krošnjo v obliki dežnika ca 3 m premera, ima ozke suličaste liste, jeseni rdeče barve in naredi cvetove v obkiki grozda (storža), rdeče-vojilične barve?Je nogoče rogoss ali kaj podobnega?
Preberi več : ROGOSS? | Ogledi : 3129 | Odgovori : 0


Oskrba Mini vrtnice

Ojla,

če nadaljujem (tema Mini Benjamin), vrtnice se načeloma obrezuje sedaj, vendar tudi ni čisto nič narobe, če jih obrežemo pomladi. Jaz v tem vidim celo prednosti:
- če jih porežemo sedaj, jih je potrebno bolj zaščititi
- čez zimo pomrzne in odmre kar nekaj vejic, če režemo sedaj pa še pomladi-koliko potem ostane?
- ko odženejo brsti najlažje vidiš kako se bo veja razvejala, lepše lahko obrežeš, obrežeš v željeno obliko
- lažje kar ...
Preberi več : Oskrba Mini vrtnice | Ogledi : 4124 | Odgovori : 0


cepljenje vrtnic

Me zanima, če kdo to že obvlada.
Kdaj se jemljejo cepiči?
Kdaj je najboljši čas za cepljenje?

Imam nekaj šipkov, ki bi jih rada oplemenitila.
Preberi več : cepljenje vrtnic | Ogledi : 5865 | Odgovori : 0


BRADATEC

Imam grmiček Bradatec (CARYOPTERIS), ki se je močno razrasel tako, da so se veje po zemlji ukoreninile.Sedaj je odcvetel in me zanima ali lahko te vejice porežem in posadim drugam ali pa naj počakam do pomladi.

Lp Jelka
Preberi več : BRADATEC | Ogledi : 4452 | Odgovori : 2


rdečelistni javor

Lep pozdrav!

Imam leto dni star rdečelistni javor. Od začetka mi je poganjal prav lepe rdeče listke in vsak dan je bil lepši in bogatejši, da ga je bilo prav veselje gledati. Poleti pa so njegovi listi čez poletje postali zelene barve, nato pa so se novi poganjki začeli sušiti. Zdaj prav žalostno zgleda.

Vse poletje sem ga zalivala s studenčnico in ni bil preveč izpostavljen soncu. Mi lahko kdo svetuje kaj naj storim z ...
Preberi več : rdečelistni javor | Ogledi : 7633 | Odgovori : 5


Jelena de Belder - Kovacic

Pozdravljeni,

nisem prepricana, da sem izbrala pravi del foruma, toda nisem vedela kam bi napisala naslednje stavke, morda pa manjka en splosni forum o novicah in kaj vem se cemu.

Minilo je tri tedne, odkar je preminila nasa rojakinja, strokovnjakinja iz hortikulturnega podrocja Jelena de Belder - Kovacic.
Bila je gonilna sila hortikulture in vrtnarstva. Bila je knjiga, ki je razdajala svoje znanje sirom po svetu, bila je znana v svetovnem merilu in bila je ...
Preberi več : Jelena de Belder - Kovacic | Ogledi : 4579 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610