Danes je 07 maj 2024, 23:13

Novice Novice od Grmovnice

Zemljevid od Grmovnice » Forum : Grmovnice

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

vzgoja brusnic

Pozdravljeni!
Vem, da je zima, kljub temu pa me zanima, kdaj se lahko sadi brusnice in kaksne pogoje za rast potrebuje. Zanima me tudi, koliko zrastejo oz. kako narazen je potrebno saditi posamezno sadiko brusnic. Za odgovor se vam ze v naprej najlepse zahvaljujem!
Preberi več : vzgoja brusnic | Ogledi : 29124 | Odgovori : 11


Brusnice

Zanima me, kje bi lahko dobil sadike brusnice?
Preberi več : Brusnice | Ogledi : 13016 | Odgovori : 5


črn trn

lp, v šoli mam predstavitev črnega trna. sm iskal neki podatkov po netu pa nism nič našu :( ma kdo kakšne odatke al pa kaj?
hvala :)
(se oproščam če sm dal v napačen podforum tole)
Preberi več : črn trn | Ogledi : 16955 | Odgovori : 12


zaščita pred snegom

Na pokopališču imam zasajena dva okrogla grmička, mislim da sta pacipresi. Zdaj sta že kar zrasla in lani, ko je bilo precej snega, so se veje zelo povesile, tako da se je kazala vsa porjavela notranjost grmov. Spraševala sem pri vrtnarju, ali jih je potrebno obrezati, pa je zelo na hitrico odgovoril, naj jih obložim s palicami, kot za indijanski šotor. Ali ima kdo s tem več izkušenj in mi lahko pove, s kakšnimi palicami, ...
Preberi več : zaščita pred snegom | Ogledi : 3581 | Odgovori : 1


decaisnea fargesii

Sem vedela da imam ime nekje v glavi. Gre za rastlino, ki ji po slovensko pravimo kumaričevka. Včeraj mi je Martin podaril plod, nekaj semen pa bo poskušal vzgojiti tudi Robert. Če ima kdo izkušnje z sejanjem se za informacijo priporočam. Raslina zrase v večji grm, ima vijolično nadahnjene veje različnih debelin in v jeseni rodi vijoličaste klobasaste plodove. Je zmrzalno trdna tako, da bi jo bilo dobro posaditi v kakšen bolj zaveten kot.

LP ...
Preberi več : decaisnea fargesii | Ogledi : 3853 | Odgovori : 3


meja iz cipres

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje in morebiti bo kdo poznal odgovor nanj...

Predlani smo posadili mejo iz cipres, ki so zelo lepo napredovale in rastle in z njimi sploh ni bilo problemov. Ker so letos precej pognale in ker ne mislimo imeti ravno 4 metre visoke meje, smo jih malo pristrigli pred kakim tednom. Sedaj med vikendom pa smo opazili, da so pricele rumeneti. Ena je cisto porumenela, druge pa rumenijo od znotraj navzven, pa ne ...
Preberi več : meja iz cipres | Ogledi : 4884 | Odgovori : 2


Drnulje

Hallo!
Je kdo že kdaj kaj kuhal iz drnulj, ali jih mogoče na kakšen način shranjeval?
Preberi več : Drnulje | Ogledi : 8083 | Odgovori : 4


obrezovanje ligustruma

Rad bi močno obrezal(15 cm od tal) živo mejo iz ligustruma,sedaj je velika 120 cm,stara pa 25 let .Zanima me če je sedaj primeren čas-sem na obali. :?:
Preberi več : obrezovanje ligustruma | Ogledi : 3600 | Odgovori : 1


Ilex (božji les)

Sem bolj nov oz. nimam nobenih izkušenj s podtaknjenci. A mi lahko kdo pove kako se naredi podtaknjenec ilex-a (zelo podrobno, če je možno). Ali ga je možno razmnožiti z njegovimi sadeži? Kdaj? Vnaprej hvala.
Tomaž
Preberi več : Ilex (božji les) | Ogledi : 11360 | Odgovori : 2


Japonska kutina

Zanima me, kako razmnožiti japonsko kutino. Doma imamo zelo lep grm,. vendar pa ne morm odstraniti nobenega poganjka, ki raste iz korenine.

se to da narediti s potaknjenci?
Preberi več : Japonska kutina | Ogledi : 8187 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610