Danes je 06 maj 2024, 04:15

Novice Novice od Enoletnice

Zemljevid od Enoletnice » Forum : Enoletnice

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Cvetoče enoletnice

Za lep poletni vroči dan pošiljam nekaj slik mojih rožic
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Lep pozdrav
Zupka
Preberi več : Cvetoče enoletnice | Ogledi : 4687 | Odgovori : 0


Gavra

Pozdravljeni
Lani sem v okenska korita (južna in zahodna lega) med pelargonije posadila gavre, ki so se prevešale čez korito. Z njimi sem bila zelo zadovoljna, saj je nasad zaradi njih izgledal lahkotno. Gavre, ki sem jih kupila letos izgledajo bolj stoječe, imajo kompaktnejšo rast in se po več kot mesecu še ne prevešajo. V vrtnariji so mi zatrdili, da obstaja samo ena vrsta, meni pa se zdi, da sami ne vedo kaj prodajajo. No, ...
Preberi več : Gavra | Ogledi : 11898 | Odgovori : 5


Kakšne sončnice vam cvetijo na vrtu?

Doma imam že vrsto let posajene sončnice, ki se zadnja leta kar same zasejejo. Imam vse moje sončnice so večcvetne. Žal pa imam le tri barve- rumene, rumeno-rdeče in letos sem kupil še pritlikave popolnoma rdeče.
Ker žal zaradi prenove foruma še ni mogoče pripeti fotografij, prilagam povezavo do spletnega albuma:

http://www.moj-album.com/album/8310204/

Kakšne sonšnice pa imaste ostali?

Lep pozdrav
Preberi več : Kakšne sončnice vam cvetijo na vrtu? | Ogledi : 5769 | Odgovori : 6


NEKAJ ŽRE TAGETESE - SMRDLJIVČKE

Kaj mi žre tagetese. sicer samo liste in to čisto do konca, da ostane samo listna žila?
Preberi več : NEKAJ ŽRE TAGETESE - SMRDLJIVČKE | Ogledi : 4251 | Odgovori : 4


Balkon, problem z vetrom

Imamo velik balkon, vendar je problem, da na njem zelo piha veter.

Sedaj imamo že vrsto let nasajene bršljanke, vendar jih veter vsako leto polomi. Me zanima, če mi zna kdo svetovat, kaj nasaditi, da bo bolj trpežno in se ne bo ob vsakem malo bolj močnem vetru polomilo.

Aja balkon ima v dopoldanskem času senco, popoldan pa je na soncu.

Hvala za odgovore.
Preberi več : Balkon, problem z vetrom | Ogledi : 8755 | Odgovori : 11


Kaj na moj balkon?:(

Pozdravljeni

Tudi jaz sem se začela zanimati za lepe rožce, vendar sem popolnoma brez znanja in izkušenj:(
Prosim svetujte mi kaj naj posadim na balkon, ki je kar precej izpostavljen vetru, bolj zahod.....

Za vse odgovore se vam najlepše zahvaljujem.

Lp
Preberi več : Kaj na moj balkon?:( | Ogledi : 5121 | Odgovori : 4


Rastline, ki privabljajo ptice

Ali ima kdo od vas kakšno izkušnjo z rastlinami, ki privabljajo ptice? Za sončnice vem, letos bom poizkusil s sirkom in prosom Pennisetum glaucum. Še kakšna ideja?
Preberi več : Rastline, ki privabljajo ptice | Ogledi : 7155 | Odgovori : 6


Severna stran hiše-zajčja deteljica+bakopa

Na severno stran hiše bi sadila zajčjo deteljico zeleno+ bakopo, vendar so mi nekateri to odsvetovali, ker baje te rastlinice potrebujejo vsaj malo sonca. pi meni pa ga ni nič. Kaj mislite na to kombinacijo? Mora pa bit v teh dveh barvah rumno bela.
Svetujte prosim
Preberi več : Severna stran hiše-zajčja deteljica+bakopa | Ogledi : 5404 | Odgovori : 2


Slike in opisi balkonskih rož

Živjo vsem ljubiteljem rožic,

ali ima kdo kakšen link za slike vseh balkonskih rož in opise le teh?

Ker ne poznam vseh vrst, je težko si predstavljati, ko opisujete kaj vse imaste v kortih in vam super uspeva, kako to zgleda? :(

lep dan,
Preberi več : Slike in opisi balkonskih rož | Ogledi : 13037 | Odgovori : 5


Kapucinka

Pozdravljeni
<pred 14 dnevi sem posadila 10 semen kapucink. Sedaj so velike približno 15 cm. Ker jih imam noter na okenski polici se zelo hito vzepnjajo, zato jih bo potrebno presaditi. Letos jih bom posadila v korita (dve v 60 cm korito). Zanima me, če je zdaj še prehitro, da jih dam ven na balkon (v zatišje), pokrila pa bi jih še s kopreno - ponoči.
Kaj mislite jih lahko dam že ven' Zdaj napovedujejo ...
Preberi več : Kapucinka | Ogledi : 5386 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610