Kapucinka

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

Kapucinka

OdgovorNapisal/-a orhidejka » 11 apr 2007, 18:08

Pozdravljeni
<pred 14 dnevi sem posadila 10 semen kapucink. Sedaj so velike približno 15 cm. Ker jih imam noter na okenski polici se zelo hito vzepnjajo, zato jih bo potrebno presaditi. Letos jih bom posadila v korita (dve v 60 cm korito). Zanima me, če je zdaj še prehitro, da jih dam ven na balkon (v zatišje), pokrila pa bi jih še s kopreno - ponoči.
Kaj mislite jih lahko dam že ven' Zdaj napovedujejo lepo vreme in se mi zdi, da bi jih lahko postavila že ven. Aja sem pa iz dolenjskega konca, če vas zanima glede ozračja.
Pa še povejte mi s katero drugo rastlino naj jo kombiniram. a obstaja kakšna rastlina ki jo lahko posejem tako kot kapucinko in jo potem presadim v korito? Napišite katere.
Hvala in lp
orhidejka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 31 jan 2007, 16:49

OdgovorNapisal/-a rok.k » 11 apr 2007, 21:52

Jaz bi jih na tvojem mestu kljub pokrivanju še vseeno malo pustil noter, saj so kapucinke zelo občutljive na mraz.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a orhidejka » 12 apr 2007, 19:07

Hvala za svetovanje. Sem se odločila, da počakam še 14 dni, potem pa bodo šle ven.
orhidejka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 31 jan 2007, 16:49

OdgovorNapisal/-a johana » 12 apr 2007, 20:19

Ne vem če si posejala vzpenjavo kapucinko ali nizko, vendar na enak način lahko poseješ seme tunbergije ali lepe suzane (vzpenjavka oz viseča ), okrasni slak ( vzpenjavka - viseča ), dišeči grahor .....


LP
Nekoga moraš imeti rad,
pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen....
(Ivan Minatti)
johana
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 13 feb 2007, 20:44
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a orhidejka » 12 apr 2007, 20:40

Imam plezavo kapucinko. Vsadila sem tudi črnooko suzano. hvala tudi za ostale predloge, grem jutri v nakup... :lol:
orhidejka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 31 jan 2007, 16:49


Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost