Danes je 29 apr 2024, 05:58

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Divji kostanj

A je komu uspelo iz divjega kostanja vzgojiti rastlino. Koliko časa naj bi seme potrebovalo, da začne kaliti? Jaz sem namreč letos dobil par divjih kostanjev, pa mi noče nič zrasti iz njih. Imam jih doma na toplem in svetlem prostoru na v loncu.
Preberi več : Divji kostanj | Ogledi : 19705 | Odgovori : 9


Pvešava breza - nasvet

Rada bi posadila povešavo brezo, pa prosim tiste, ki jih že imate za vaše menje. Predvsem me zanima, ali veje pozimi lahko sneg polomi in če je potrebno saditi eno samo drevo. Ali jo je potrebno kaj obrezovati? Kako hito raste?

Hvala vsem
Preberi več : Pvešava breza - nasvet | Ogledi : 5743 | Odgovori : 2


brek

Zanima me ali ima kdo izkušnje s sajenjem breka, ker me zanima kakšne možnosti imam za vzgojo tega drevesa.
Preberi več : brek | Ogledi : 15056 | Odgovori : 17


Tulipanovec

Ali morda kdo ve za kak tulipanovec v Lublani ali proti Domžalam? Rad bi si drevo ogledal v naravi?

Lp, Mare
Preberi več : Tulipanovec | Ogledi : 6806 | Odgovori : 6


Drevo podobno Cigarovcu

Pri občini raste drevo, katerega ime ne vem. Spomladi, mislim da maja cvete in zelo močno in lepo diši. Socvetje mislim da ima obrnjeno navzdol, podolgovato dolžine kakih30 - 40 cm, roza do vijolične barve.

Listje je zelo podobno Cigarovcu, a plodove ima drugačne. So ogrogli temnorjavi in na eni strani zašiljeni, velikosti 3-5 cm. Znotraj pa ima 4 prekate.

Kaj bi to bilo?

Lp,
Mare
Preberi več : Drevo podobno Cigarovcu | Ogledi : 5103 | Odgovori : 5


drevo življenja

slišal sem,da naj bi bilo drevo življenja v prostoru ,škodljivo. Če kdo ve kakšna je resnica,bi bil vesel ,če mi to sporoči.
Preberi več : drevo življenja | Ogledi : 7520 | Odgovori : 9


Nakup rastlin preko spleta

Zdravo,
sita sem že klicanja po drevesnicah, ker rastlin, ki jih želim, enostavno nimajo, ali pa še niso slišali za njih, npr. (davidia, moravska jerebika (sorbus aucuparia edulis), močvirska cipresa (taxodium)),...
Zato se obračam na vas, ki ste že kupovali okrasne rastline preko spleta, ker bi rada več informacij, predvsem katere so te spletne trgovine, kakšen je postopek nakupa in približni stroški poštnine.
Hvala in lep pozdrav,
Caramela
Preberi več : Nakup rastlin preko spleta | Ogledi : 9505 | Odgovori : 5


Kdaj posekati drevo?

Ni ravno za ta forum ampak vseeno.:roll:

Mene pa zanima, kdaj se kakšna vrsta drevesa poseka, da dobimo
najkvalitetnejši les.
Za bukev vem, da zdele enkrat avgusta, samo ne vem pri kakšni luni.

Hvala
Preberi več : Kdaj posekati drevo? | Ogledi : 10527 | Odgovori : 5


katero drevo sedaj cveti na Gori[kem

zdravo,
zanima me, katero drevo sedaj cveti na Goriskem z roza / vijolicnimi drobnimi cvetovi. Ima liste, ki so bolj okrogle oblike in je visok nekje okrog 5 m. Ponekod sem opazila, da ga imajo tuid v obliki krosenj.

Ce kdo ve kaj bi to bilo, prosim za poduk.

Hvala, Tanja
Preberi več : katero drevo sedaj cveti na Gori[kem | Ogledi : 3918 | Odgovori : 1


pampaska trava

Imam tezave s to rastlino..prvo leto mi je pozebla, kupila sem drugp rastlino, jo v jeseni zascitila s smrecjem, zdaj pa ni nic kaj od nje. Zrastla je enih 20 cm in ima drobne rjavkaste cvetove, nima prave zelene barve...vmes sem jo zalila s tekocim gnojivom, ji v jeseni dodala kompost in malo prelezanega hlevskega gnoja..a se vedno nic. kaj naj naredim. mislim, da je na pravi legi-soncni legi. Zelim si imeti bogat grm, ki ...
Preberi več : pampaska trava | Ogledi : 4731 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610