Drevo podobno Cigarovcu

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Drevo podobno Cigarovcu

OdgovorNapisal/-a hrovatm » 10 okt 2007, 11:25

Pri občini raste drevo, katerega ime ne vem. Spomladi, mislim da maja cvete in zelo močno in lepo diši. Socvetje mislim da ima obrnjeno navzdol, podolgovato dolžine kakih30 - 40 cm, roza do vijolične barve.

Listje je zelo podobno Cigarovcu, a plodove ima drugačne. So ogrogli temnorjavi in na eni strani zašiljeni, velikosti 3-5 cm. Znotraj pa ima 4 prekate.

Kaj bi to bilo?

Lp,
Mare
hrovatm
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 okt 2007, 08:36
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Pepe » 10 okt 2007, 12:32

Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

Paulovnia

OdgovorNapisal/-a hrovatm » 12 okt 2007, 11:57

Hvala za odgovor. Sem šel na ogled k Frančiškanski cerkvi in h Moderni galeriji. Pri cerkvi je 5 cigarovcev in ena paulovnia. Opazil sem, da Cigarocev močno napadajo uši, Paulovnio pa malo manj. Tudi ožig lis listov se vidi.

Ker bodo pri meni pod drevesom parkirani avti ne želim, da poleti odpada listje, ali da je drevo podvrženo boleznim. Prav tako ne želim, da se zaradi uši sok cedi po avtih, zato nisem več prepričan, da je Pawlovnia pravo drevo, čeprav je zelo lepo. Ali ima kdo kako idejo, katero drevo bi bilo najbolj primerno? Visoko mora biti vsaj 10 m, da zakrijem pogled na bloke in hrup s ceste.

Lp, Mare
hrovatm
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 okt 2007, 08:36
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 12 okt 2007, 13:15

Zdravo Mare,

kaj pa tulipanovec - Liriodendron tulipifera?

lp

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

Tulipanocev

OdgovorNapisal/-a hrovatm » 12 okt 2007, 15:08

To je ena od opcij poleg platane. Toda ne vem kako je z boleznimi, ušmi, odpadanjem listja čez leto in drugimi lastnostmi? Če poznate prosim za informacijo?

Lp, Mare
hrovatm
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 okt 2007, 08:36
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 19 okt 2007, 08:57

Jaz nisem opazila v vseh letih nobenih uši ali kakšnih drugih bolezni. Listi odpadejo šele v jeseni in imajo krasno rumeno barvo. Raste hitro, če so tla globoka bo v parih letih visok kakšne tri štiri metre - odvisno od kupljene sadike. Včasih se manjše prej prilagodijo.

Obstaja tudi pisanolistna varjanta in varijanta z belimi cvetovi.

lp

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost