Danes je 27 apr 2024, 16:20

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

drevesa na slovenskem

zivjo! jaz imam pa sicer eno bolj splošno vprašanje :oops: upam, da mi kdo znal pomagat, ker ne najdem nobene knjige kjer bi pisal: na katerih slovenskih pokrajinah se nahajajo sledeča drevesa: bukev, beli javor, navadna leska, navadna breza, lipovec in navadna smreka. mogoče kdo vsaj za kakšno literaturo ve? :lol:

jaz se opravičujem, če sem zgrešila temo, samo ...
Preberi več : drevesa na slovenskem | Ogledi : 6617 | Odgovori : 4


Ginko

Zdravo.Zanima me,na kakšne načine lahko pripravim plodove Ginkota,da bodo primerni za shranjevanje oz.za daljšo uporabo.Pa kaj lahko dodam,da rahlo spremeni okus.
Preberi več : Ginko | Ogledi : 4843 | Odgovori : 5


Magnolia iz semena

Helou!

Ima kdo kaj izkušenj z vzgajanjem magnolij iz semen? Hitro, hitro s predlogi na plan! :wink:

Hvala
Preberi več : Magnolia iz semena | Ogledi : 3718 | Odgovori : 1


Paulownia

Zdravo!
Namen imam izdelati si geta japonke (lesene japonke), katere so tradicionalno izdelovali iz lesa paulownie. Kako se ta les sploh imenuje pri nas. Kaj naj vprašam v trgovini "Dober dan, imate paulownio???" Če mogoče kdo ve kje naj pogledam.

Zares hvala
Gaber
Preberi več : Paulownia | Ogledi : 8756 | Odgovori : 9


Japonski javor + seme

Ojla.

Pred kratkim sem posadil Japonski javor (mislim, da je Dissectum), ki pa ima polno semen (na peclju dve bunkici s krilcem zlepljeni skupaj). Zanima me, kdaj približno so ta semena "zrela" in ali jih potem samo posadim in čakam, da nekaj pokuka na svetlo? :)

LP, Tomaž
Preberi več : Japonski javor + seme | Ogledi : 6062 | Odgovori : 3


nakodrana vrba

:shock: Vrbo z spiralnimi vejami, ki sem jo vzgojil iz odrezanih vej so mi letos že drugič napadli mikroskopsko majhni pajki, ki po listih pletejo prosojne mreže. Listi ščasoma postajajo lisasto rumenkasti, nato pa odpadejo. Ko so vrbo pajki napadli prvič je izgubila vse liste in si čez nkaj časa opomogla ter pognala nove liste, toda pajki so ponovno tukaj. Zanima m kaj so to za ene ...
Preberi več : nakodrana vrba | Ogledi : 4487 | Odgovori : 2


ALBICIJA

Na vzhodni strani hiše(Primorska), na manjši zelenici želimo zasaditi albicijo, da bi zelenico osenčila, ker nam jo že dve poletji zaporedoma zažge. Ali mi kdo lahko napiše kaj več o tem drevesu, predvsem zakaj toliko medi?
Preberi več : ALBICIJA | Ogledi : 3425 | Odgovori : 0


Paulownia

Živjo!

Iščem sadiko ali seme Paulownije. Mi lahko kdo pomaga?

Lp
Preberi več : Paulownia | Ogledi : 157116 | Odgovori : 159


okrasni javor

Lep pozdrav!

Na dvorišču se mi bohotijo trije lepi pahljačasti javorji. Dva sta rdečelistna en pa zelenolisten. En je lanski, dva pa smo kupili letos. Vsi lepo rastejo in uspevajo (vsaj do sedaj so), zdaj pa so se jim pričeli sušiti listi. Ne tako, kot da bi jim primanjkovalo vlage in bi se vsi listi sušili ali pobesili. Tu in tam se kak list čisto posuši in odmre (na koncu veje), ostali pa so lepi. ...
Preberi več : okrasni javor | Ogledi : 4416 | Odgovori : 0


Japonska češnja - kiku shidare zakura

Pozdravljeni

Zanima me postopek in čas saditve tega drevesa (Japonska češnja - kiku shidare zakura).
Imam cca. 1.2m visoko sadiko in bi jo rad zasadil.

Prosim za mnenja in pomoč.

lp.
Bra
Preberi več : Japonska češnja - kiku shidare zakura | Ogledi : 5759 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610