drevesa na slovenskem

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

drevesa na slovenskem

OdgovorNapisal/-a ninchy » 03 nov 2004, 19:42

zivjo! jaz imam pa sicer eno bolj splošno vprašanje :oops: upam, da mi kdo znal pomagat, ker ne najdem nobene knjige kjer bi pisal: na katerih slovenskih pokrajinah se nahajajo sledeča drevesa: bukev, beli javor, navadna leska, navadna breza, lipovec in navadna smreka. mogoče kdo vsaj za kakšno literaturo ve? :lol:

jaz se opravičujem, če sem zgrešila temo, samo na internetu in v knjižnci ni nobene pametne knjige, ki bi vsebovala prej napisano temo.

:roll:
lep pozdravček
ninchy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 nov 2004, 19:15
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jure » 04 nov 2004, 18:43

Nisem čisto od tega foha, a nekaj splošnega o drevesih recimo da vem:
Omenjena drevesa niso vezana na nobeno slovensko pokrajino. Vsa ta drevesa so razširjena vsaj po Evropi, če že ne po vsej severni hemisferi. Vezana pa so na tla oziroma lego.
- bukev raste na sončnih pobočjih, obrnjenih proti jugu, na apnencu.
- beli javor raste bolj na mokrem, ob potokih, tudi ob robu travnikov, predvsem po nižinah.
- leska raste najrajši ob robu gozda.
- navadna breza raste tu in tam med iglavci, skoraj vedno nad vodno žilo.
- smreka raste avtohtono na višjih predelih, recimo nad 1000 m. Povsod nižje je bila pogozdena. Rajši ima hladnejšo stran hriba.
- lipovec in lipa sta povsod po Sloveniji sajena (tradicija že vsaj 500 let). Rasteta na sredi vasi ali ob cesti.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

drevesa na slovenskem

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 09 nov 2004, 21:22

Lep pozdrav!
Mladinska knjiga je v letu 2004 izdala knjigo Drevesne vrste na Slovenskem. Knjigo je napisal Robert Brus. V knjigi so lepo opisana drevesa in grmovnice, ki rastejo na Slovenskem, tudi tista, ki uspevajo pri nas, pa so od drugod. Ima jo verjetno vsaka knjižnica?
Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 08 feb 2005, 13:51

Naj te opozorim kot moderatorja, da so navadna bukev, beli javor, navadna leska in navadna breza listavci, kar tudi ne spada v ta forum :o .
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

Re: drevesa na slovenskem

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 10 feb 2005, 18:42

[qoute="ninchy"]jaz se opravičujem, če sem zgrešila temo, samo na internetu in v knjižnci ni nobene pametne knjige, ki bi vsebovala prej napisano temo.

:roll:[/quote]

Lepo pozdravljena ninchy :!:

Praviš, da nisi našla nobene knjige :roll: . Jaz imam doma knjigo z naslovom DREVESA, ki jo je napisala Theresa Greenaway. Če te še zmerom zanima za kakšno knjigo pojdi v knjigarno Mladinska knjig in jo kupi :wink: .

L.p.
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron