Danes je 16 maj 2024, 08:09

Novice Novice od Bolezni zunanjih rastlin

Zemljevid od Bolezni zunanjih rastlin » Forum : Bolezni zunanjih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

razžrti (obžrti) figovi listi

lepo pozdravljeni!

na tem forumu sem prvič kot prijavljeni uporabnik, sicer pa ga spremljam že dalj časa. Ker nisem zasledila podobnega problema, pa vas prosim, da mi pomagate vi forumovci.

pred 14 dnevi sem domov iz Istre prinesla figo in jo posadila v korito na terasi. figa sicer lepo dela, a nekaj je napadlo njene liste :( . izgledajo kot, da bi jih nekaj razžiralo (npr kaka ...
Preberi več : razžrti (obžrti) figovi listi | Ogledi : 20180 | Odgovori : 16


Smreka se suši

Lep pozdrav!

Pred tremi leti sem na vrtu posadil mlado smreko. Vendar se je po dveh letih začela sušiti in odpadle so ji iglice. Letos pozimi je bila že precej gola, aprila pa so posamezne veje začele zeleneti (vendar je večina smreke še vedno gola). Ali je še kaj upanja za to smreko? Visoka je pribl. 70 cm. Kaj lahko naredim zanjo?

Zahvaljujem se za odgovor.
Lep dan še naprej.

P.S. Če kaj pomaga, sem ...
Preberi več : Smreka se suši | Ogledi : 12647 | Odgovori : 10


rododendronovi čudni cvetovi in listi

Imam dva mlajša rododendrona, ki sta dve leti zapored lepo cvetela. Že lani se je pri enem pojavilo to, da so bili listi svetle barve, cvetovi pa čudne oblike, kar nekam pretegnjeni. Letos se je to pojavilo tudi pri drugem, ki sicer cveti, potem ko je tudi ta skoraj zmrznil. Prvi je namreč popolnoma zmrznil. Tega sem preselila v drug kos vrta, kjer pa je začuda oživel in nekako brsti. Ne vem, če je bolezen, ...
Preberi več : rododendronovi čudni cvetovi in listi | Ogledi : 5012 | Odgovori : 3


Ribezu odpadajo zelene jagode

Pozdravljeni!

Pod ribezovimi8rdeči in beli) grmi sem opazil zelene jagode. Jagode odpadajo v večjih količinah.

Kakšna bolezen je to in kako jo preprečiti???

Lp

Že v naprej hvala za odgovore!!!
Preberi več : Ribezu odpadajo zelene jagode | Ogledi : 3421 | Odgovori : 0


Na oleandru se vsako pomlad pojavijo rjave pege

Vsako pomlad, preden oleander prenesem iz garaže, se na listih pojavijo rjave pege, nekateri listi so v celoti prizadeti. Na listih ni videti kakšnih zajedalcev. Veliko listov potem vsako leto odstranim, vendar potem traja kar nekaj časa, preden se rastlina opomore in dobi ponovno lep izgled.

:?: Ali mi lahko svetujete, kaj naj naredim?
Preberi več : Na oleandru se vsako pomlad pojavijo rjave pege | Ogledi : 5338 | Odgovori : 2


Bolezen vrtnice

Zanime me kako odpraviti bolezen vrtnic-rdeče pike,ki ponavadi požgejo liste??Sem kupila že eno belo tekočino za špricat in ni pomagalo!Ali jih lahko že zdaj tudi špricam,ko še niso pognali listi,ker sa stebli še vedno pikasti??
L.P. :roll: :roll: :roll:
Preberi več : Bolezen vrtnice | Ogledi : 4241 | Odgovori : 0


mokaste uši

Jaz pa mam sledeč problem: lani sem si kupila angleško pelargonijo v cvetličarni z namenom, da naredim v jeseni potaknjence. Do zdaj sem jih imela v sobi, pa so mi jih celo zimo napadale mokaste uši, škropila sem rože, pri tem so močno oslabele, uši pa so se čez nekaj časa spet pojavile.
Zdaj sem jih morala vreči vstran. Ali pozna kdo res učinkovito sredstvo lai kakšen trik proti tem nadležnim insektom?
Hvala že vnaprej ...
Preberi več : mokaste uši | Ogledi : 2928 | Odgovori : 0


Crvi na slivi

Lep pozdrav.
Imam problem.Na slivi oz. na plodovih mam crve in majhne mušice.
A gdo ve kakše naravne insekticide naj porabim.? :?:
Hvala
Preberi več : Crvi na slivi | Ogledi : 3133 | Odgovori : 0


Citrus -rdeče pike na listih

Imam problem!
Na limoninih listimso se pojavile majhne rdeče pikice.
Kaj naj naredim?
Baje da je to rdeč pajek. In me zanima kaj storiti?
Preberi več : Citrus -rdeče pike na listih | Ogledi : 4465 | Odgovori : 1


Liguster - srebrni listi

Lepo pozdravljeni

Na mlajšem Ligustru se mi že več let povrsti pojavlja bolezen. Listi postanejo srebrnkasti, kot bi jih nekdo narahlo pošprical s srebnim sprejem. Opažam, da tudi ne raste kot bi moral, ker ga omenjena bolezen očitno zavira.

Še nekaj. S čim bi bilo spomladi dobro liguster pognojiti za lepo in zdravo rast in kateri termin je najboljši za obrezovanje. Enako me zanima tudi za živo mejo iz Lawsonove paciprese.
Preberi več : Liguster - srebrni listi | Ogledi : 5343 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610