rododendronovi čudni cvetovi in listi

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

rododendronovi čudni cvetovi in listi

OdgovorNapisal/-a marja » 23 maj 2005, 21:20

Imam dva mlajša rododendrona, ki sta dve leti zapored lepo cvetela. Že lani se je pri enem pojavilo to, da so bili listi svetle barve, cvetovi pa čudne oblike, kar nekam pretegnjeni. Letos se je to pojavilo tudi pri drugem, ki sicer cveti, potem ko je tudi ta skoraj zmrznil. Prvi je namreč popolnoma zmrznil. Tega sem preselila v drug kos vrta, kjer pa je začuda oživel in nekako brsti. Ne vem, če je bolezen, ki jo oba imata ozdravljiva - kako naj rešim problem, ali je mogoče bolje da na oba "pozabim". Hvala za odgovor.
marja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 23 maj 2005, 13:37

Re: rododendronovi čudni cvetovi in listi

OdgovorNapisal/-a Mauzi » 23 jun 2005, 12:29

Poskusi dodati kislo zemljo za rododendrone!
pl.
Mauzi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 jun 2005, 21:28
Kraj: Maribor

Re: rododendronovi čudni cvetovi in listi

OdgovorNapisal/-a robi » 29 jun 2006, 16:01

no bom par v to temo pisal.

letos se posasdil rododendron ampak mu rjavijo listi!
zakaj?
premalo vlage?

Slika
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

rododendroni

OdgovorNapisal/-a Eta » 29 jun 2006, 21:55

Živjo!
Imam že nekaj let stare rododenrone in vsako leto sem imela podobne težave (porjavele liste ali celo suhe vejice na enem od njih. Letos pa se mi je zdelo, da je skoraj popolnoma zmrznil. O tem sem se pogovarjala z vrtnarjem, kateremu je bil problem očiten. Zmrzal je črtal iz seznama krivcev, posebno še letos, ko spomladi dejansko ni bilo kritičnega obdobja. Vprašal me je, če je rododenron ob poti ali na robu grede. Zadel je v polno. Mačke, psi, pa mogoče še kdo, lepo ob tem rododendronu dvinejo tačko in označijo svoj terirorij ali preprosto opravijo malo potrebo. To je baje vsa skrivnost propadanja mojega rododendrona, ki se je do sedaj že odelno obrasel. Takoj po tem spoznanju sem na rob grede zapičila nizke bambusove količke, tako da živalce ne dvignejo noge direktno nad rododendron, temveč pol metra stran. Bom videla naslednje leto, če je to bil edini razlog.
Je možno, da je pri vas tudi podobna situacija?

LP
Eta
Užij dan!
Eta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 31 maj 2006, 18:43
Kraj: Žvabovo


Vrni se na Bolezni zunanjih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost