Danes je 27 apr 2024, 20:38

Novice Novice od Bolezni zunanjih rastlin

Zemljevid od Bolezni zunanjih rastlin » Forum : Bolezni zunanjih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

odmiranje rože

Lep pozdrav,
imam atrij obrnjen na jugozahodno stran. na okenski polički vsaki novi roži začnejo rumeneti in odpadati listi ali cvetovi ali pa se na njih najprej pojavijo rjave pike, listi so kdaj tudi kot obgrizeni, vendar ne nujno. potem pa roža počasi odmira. kdaj zavoham tudi bolj oster plesniv vonj na rastlini. zalivam jih kot je treba, ne premalo ne preveč, zato to ni vzrok. Balkon je blizu zelo prometne ceste, zato je zrak ...
Preberi več : odmiranje rože | Ogledi : 6018 | Odgovori : 5


PIKAPOLONICE

Ali kdo pozna oz. ve kako se vzgajajo pikapolonice, ker so menda zelo primerne za uničenje uši se namreč z njimi hranijo .
Preberi več : PIKAPOLONICE | Ogledi : 4825 | Odgovori : 2


Lovorikovcu rumenijo in odpadajo listi

Ojla,

Letos spomladi nam je vrtnar posadil lovorikovce v obliki žive meje.
Do nedavnega so bili izredno lepi, izrazito zelene barve in polni mladih poganjkov, zdaj pa so se nekateri pričeli sušiti. Natančneje: na posamezni, cca. 60 cm visoki rastlini dnevno porumeni 3 do 5 listov, ki v nekaj dneh odpadejo. Listi popolnoma porumenijo in nimajo nobenih drugih znakov propadanja, lis, plesni ali česa podobnega. Odmirajo stari listi, poganjki so še vedno lepi, zeleni. Tla ...
Preberi več : Lovorikovcu rumenijo in odpadajo listi | Ogledi : 9240 | Odgovori : 0


BRŠLINKE

Odebeljeni listi se vihajo in niso povsem odprti. Kaj je to in kako pozdraviti :?:
Hvala za odgovor :P
Preberi več : BRŠLINKE | Ogledi : 4262 | Odgovori : 0


uši pomoč

Mene zanima kako se ostali bojujete proti ušem na pelargonijah in fuksijah? Moje so napadle tiste zelene in bele. Nevem kakšnega sredstva naj se poslužim da bo učinkovito. Dobrodošlih je čimveč nasvetov.

Dežju navkljub vsem lep dan!
Preberi več : uši pomoč | Ogledi : 5138 | Odgovori : 3


azeleja

Pozdravljeni!

Doma imam zunanjo azelejo, katera ima že dve leti svetlo zelene-skoraj rumene liste. Cveti zelo slabo. Ko sem jo presadila so bile njene korenine rjave kot da propadajo. Redno jo gnojim z gnojilom za azeleje in ji dodajam kislo zemljo.

Ampak ne pomaga. :cry: :cry:
Preberi več : azeleja | Ogledi : 5183 | Odgovori : 3


DREN in BOR

Letos dren (cornus florida) ni nič cvetel, čeprav je jeseni naredil lepe cvetne nastavke (mogoče so pozebli). Spomladi so listi odgnali, vendar ne na vseh vrhovih. Posušene veje sem porezal, vendar imam občutek, da se listi še naprej "vihajo", določene vejice pa so ponovno suhe (čeprav so spomladi ozelenele). Lani je lepo rastel, ne vem kaj mu letos ne ustreza. Kakšna zemlja je primerna za dren, ali ga je potrebno dognojiti, ali so problem mravlje ...
Preberi več : DREN in BOR | Ogledi : 3705 | Odgovori : 0


Bolani Ilex

Hojla
Ilexu spomladi in poleti močno odpadajo porumeneli listi. Listi so predhodno nekako "umazani", postanejo pikasti, porumenijo in odpadejo.
Kaj je napadlo moje božje drevce? :(
Vnaprej hvala za pomoč.
Preberi več : Bolani Ilex | Ogledi : 5716 | Odgovori : 3


pomoč - mušice v pelargonijah

Pozdravljeni!

v zemlji med pelargonijami sem opazila mušicam podobne žuželke. ker imam letos prvič balkonsko cvetje, vas prosim za pomoč in nasvet.

ali se dobi kakšno škropivo in kak se mu reče, da se taki zajedalci uničijo?


hvala za odgovor :roll:
Preberi več : pomoč - mušice v pelargonijah | Ogledi : 3672 | Odgovori : 0


Listi na jabolkah - na pomoč

Pozdravljeni

Ali mi kdo lahko pove zakaj imam luknje na listih in listi se mi zvijajo. Na listih nisem opazil nobenih živalic. Liste sem poslikal in si jih lahko ogledate na tem linku:
http://www.geocities.com/danidrascek/jabolko
in še ena tu:
http://www.geocities.com/danidrascek/jabolko1
Preberi več : Listi na jabolkah - na pomoč | Ogledi : 3637 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610