Danes je 15 maj 2024, 05:13

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Listi se sušijo ???

Oj,

Saj vem saj vem, tak sem kot otroci, javim se sam če kaj rabim!!

Ampak vseeno, nekaj vstrajno napada moje rožce, prvič opazil na listu phalaenopsia ki se je začel sušit, po zelo temeljitem pregledu sem našel sledove napadov tudi po drugih rastlinah.

simptome sem že nekaj omenjal, sušenje listov, gobasta površina listov,

edini razlog ki sem ga našel, so zelo najhne rjave pikce ???? ki po simptomih sodeč škodujejo cvetovom rastlin (izsušujejo liste ...
Preberi več : Listi se sušijo ??? | Ogledi : 5500 | Odgovori : 2


rastlina umira

Mi lahko kdo pomaga? Doma imam lončnico, kako se ji reče ne vem, ima pa rdeče in zelene liste, vejice pa so mesnate, vodene. Listi izgledajo kot od koprive. Se ji pa že od začetka sušijo listi. Zalita je dovolj. Najprej sem mislila, da ima morda premalo sonca, pa sem jo postavila na malo bolj sončno lego, pa ni nič boljše.
Se komu svita o kateri rastlini govorim in kaj bi bilo lahko narobe z ...
Preberi več : rastlina umira | Ogledi : 3823 | Odgovori : 1


Cykas ima nekakšnega škodljivca. Kaj bi to bilo?

Cykas je nedavno dobil kar šest novih listov, ki so še "dojenčki" in hitro rastejo, hkrati s tem pa se je na vencu starih listov (na spodnji strani) pojavilo nekaj belih zapredkov, velikih nekaj milimetrov, ki so videti kot iz vate.

Kaj bi to bilo? To je moj prvi Cykas, zato še nimam izkušenj. Je to morda kapar?

Za vsak odgovor najlepša hvala.

Lep pozdrav

Axa
Preberi več : Cykas ima nekakšnega škodljivca. Kaj bi to bilo? | Ogledi : 5447 | Odgovori : 4


škrtanje in škrabljanje v rožah - nujno, prosim

Pozdravljeni!

v eni od mojih starih rož (dracena ali zamija) mi je po prihodu z dopusta pričelo nekaj škrabljati oziroma škrtati ali praskljati. Danes, takoj ko pridem domov, bom roži odnesla ven in ju pregledala. Ali se komu kaj sanja, kaj bi lahko povzročalo te zvoke.

Dracene nisem presajala že 2 leti, zamijo sem presadila spomladi. Do zdaj teh čudnih zvokov ni bilo. Izgledata pa obe roži normalno, se nič ne sušita. Tudi nobene nove ...
Preberi več : škrtanje in škrabljanje v rožah - nujno, prosim | Ogledi : 6605 | Odgovori : 4


plesen na vijolici

Zivjo!
Zanima me kako se odstrani plesen na cvetovih vijolice?

LP
Preberi več : plesen na vijolici | Ogledi : 5094 | Odgovori : 3


jucca

Imam jucco stara je 1 leto. V enem loncu skupaj rastejo 4, največja je velika 2m, druge pa so po 1m. Pred enim mesecem se mi je povesil prvi izrastek in je iz njega tekla voda, sedaj se je obesil še drugi. Prosim pomagajte mi kaj naj naredim? Bilo mi je rečeno da preveč zalivam, pa ne ker je zemlja čisto suha. :(
Preberi več : jucca | Ogledi : 3890 | Odgovori : 0


CALATHEA insignis lansifolia

CHALATEO imam kakšne pol leta. Na nekaterih listih so "špički" rjavi. Zalivam jo 2 x na teden.
Kaj je narobe? Mi lahko kdo svetuje.
Hvala že v naprej.
Preberi več : CALATHEA insignis lansifolia | Ogledi : 4495 | Odgovori : 2


Pomoč - drevo življenja!

Zanima me, če bi mi lahko kdo pomagal - že 2 leti imam 2 drevesa življenja, ki v svetli kuhinji zelo lepo uspevata. Zadnje čase pa listi rumenijo in (se sušijo?), seveda sem najprej pomislila na preveč zalivanja, a je zemlja pri enem popolnoma suha. Ne vem, če ločim liste, poškodovane od suše ali od prekomernega zalivanja (dodajam sliko enega od listov!).
Ali je možno, da na rastline vplivajo kakšni valovi ali je le naključje ...
Preberi več : Pomoč - drevo življenja! | Ogledi : 5517 | Odgovori : 1


dracena

danes sem opazila na listih predvsem iz zgornje strani pa tudi iz spodnje drobne bele kepice, kaj je to?? so to uši?
te bele pikice "kepice" so tudi tu in tam na steblu, če so v zamlji pa ne vem ker je zemlja pomešana z belimi kamenjčki.
kako naj rožo odrešim tega?
hvala in lp
Preberi več : dracena | Ogledi : 15085 | Odgovori : 7


Zamia

Zanima me zakaj ima črne lise po steblih? Zakaj izpade celo steblo? :?:
Preberi več : Zamia | Ogledi : 4067 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610