Danes je 29 apr 2024, 17:44

Novice Novice od Bolezni sobnih rastlin

Zemljevid od Bolezni sobnih rastlin » Forum : Bolezni sobnih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Mušice

Pozdravljeni

Pred kratkim sem presadil Draceno marginata/bicolor v velik lonec sedaj pa imam v zemlji polno mušic. Iz zemlje pa rastejo tudi gobe-glive. Po moje je bila zemlja ki sem jo kupil za presajanje okužena. Kako naj se znebim mušic? Kakšen insekticid naj uporabim da bo dracena preživela? Draceni sem pred mesecem odrezal tudi en vrh ker je bila že prevelika za stanovanje.
Hvala za odgovore
Preberi več : Mušice | Ogledi : 4384 | Odgovori : 1


pachira - rjave pege na listih

V pisarni imamo pachiro. Že odkar smo jo lani dobili iz cvetličarne se pojavlja isti problem: starejši listi dobijo rjave pege in sčasoma odpadejo. Rastlina ni izpostavljena močnemu soncu. Na začetku smo mislili, da je premalo zalita ampak zgleda, da to tudi ni problem. Pred kratkim je bila presajena, pa ima še vedno isti problem. Drugače pa še vedno veselo poganja nove liste.

Rastlini bi zelo radi pomagali. Če ima kdo kakšno idejo, kako rešiti ...
Preberi več : pachira - rjave pege na listih | Ogledi : 4809 | Odgovori : 3


Tudi fikus je na listi ogrozenih

Ze nekaj mesecev imam doma fikus, ki mi ga je podarila mama in mi pocasi odmira. Ker sem prebral da mora biti ob oknu je tam vztrajal zadnja 2 meseca, dokler nisem opazil da so na strani, ki je bila obrnjena proti oknu odpadli vsi listi. Cez nekaj casa (fikus je bil medtem odmaknjen h kavcu) je roza izgubila vse liste. Rozo sem zalival 2x na mesec... sedaj so veje ze cisto suhe, ampak vseeno ...
Preberi več : Tudi fikus je na listi ogrozenih | Ogledi : 4452 | Odgovori : 1


moj benjamin rabi pomoc

eno majhno vprasanje.
Zanima me ce lahko koreninice ki rastejo iz loncka, odrezem predem ga presadim. Ali ga naj samo presadim in koreninice pustim pri miru.
Hvala
Preberi več : moj benjamin rabi pomoc | Ogledi : 6106 | Odgovori : 6


Agava ima neke stvari na listih

Ojla! Upam, da mi lahko kdo pomaga. Na moji agavi so se pojavile neke stvari, rjave barve, ovalne oblike, rob je tanjsi in bolj prozoren kot sredina, da se jih odstranit. Jih je veliko, se posebej na "mladickih" in spodnjih delih. Upam, da kdo ve, za kaj gre, kaj to je in kaj se da storiti. Najlepsa hvala za odgovore.
Preberi več : Agava ima neke stvari na listih | Ogledi : 6044 | Odgovori : 8


BOLEZEN TOLSTICE

Pozdravljeni!
Pred dvema mesecema sem se odločila za nakup kakteje (tolstice), katero so mi malce kasneje močno napadle volnate uši. Po nasvetu cvetličarja sem jo močno poškropila z kenyatoxom verde in sicer dvakrat v razmaku enega tedna. Uši so resda skoraj izginile, je pa moja tolstica začela prekomerno izgubljati liste, tako da je po enem tednu od zadnjega škropljenja postala povsem gola. Mi zna kdo pomagati?i
Preberi več : BOLEZEN TOLSTICE | Ogledi : 4565 | Odgovori : 1


Spet podnajemniki... dokaj nujno :)

Sem mislila, da sem za letos opravila s skodljivci ampak mi je vse padlo dol, ko sem danes prestavljala kaktuse iz pocitka na eni strani hise k pocitku na drugo stran hise :) Na enem (upam da ne zaenkrat) so se mi pojavile neke cudne zvalce, ki jih v svojem sobivanju s kaktusi se nisem videla (niti v knjigah). Ni nobene volne, so svetle, skoraj bele, 2mm ...
Preberi več : Spet podnajemniki... dokaj nujno :) | Ogledi : 4563 | Odgovori : 4


Rože umirajo_follow up

Hojla!

Torej ponovno se javljam, tokrat malce bolj veselo.
Kot vse kaže mi bo le uspelo rešiti mojo Zamijo. Kaj sem na koncu naredila in izgleda, da bo pomagalo: presadila in razsadila sem jo. Namreč močno ji je pričelo primanjkovati prostora, čeprav navzven še ni bilo videti. Zato so začele verjetno določene korenine tudi odmirati (gniti). Seveda pred tem so jo napadle pršice, itd....

Toda še vedno sem ZELO neuspešna pri vzdrževanju YUKKE. Nekateri vršički ...
Preberi več : Rože umirajo_follow up | Ogledi : 6083 | Odgovori : 5


Drevo življenja

Hojla ! :D

Imam en problem z rožami v naših pisarnah. Drevesa življenja so se namreč povesila. :cry: Stebla , ki poganjajo iz olesenelega stebla so na dotik kot votla in več ne zmorejo nosit teže cele veje, ki ima zelo bogate zelene liste. Zato se je steblo upognilo in so se vsi listi s ...
Preberi več : Drevo življenja | Ogledi : 4503 | Odgovori : 1


Rože umirajo

Vsem najprej en lep pozdravček!

Tale forum spremljam že kar nekaj časa in poskušam najti odgovor na svoje probleme. Se mi zdi, da določene zadeve lahko že citiram.
:roll:
Žal pa rešitve za svoje rastline še vedno nisem našla in se bojim, da bom morala kaj kmalu preiti na umetne, če mi umre še ena roža. :( Vsekakor ...
Preberi več : Rože umirajo | Ogledi : 37664 | Odgovori : 16


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610