Rože umirajo_follow up

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Rože umirajo_follow up

OdgovorNapisal/-a saska » 06 dec 2003, 21:13

Hojla!

Torej ponovno se javljam, tokrat malce bolj veselo.
Kot vse kaže mi bo le uspelo rešiti mojo Zamijo. Kaj sem na koncu naredila in izgleda, da bo pomagalo: presadila in razsadila sem jo. Namreč močno ji je pričelo primanjkovati prostora, čeprav navzven še ni bilo videti. Zato so začele verjetno določene korenine tudi odmirati (gniti). Seveda pred tem so jo napadle pršice, itd....

Toda še vedno sem ZELO neuspešna pri vzdrževanju YUKKE. Nekateri vršički (poganjki) se vztrajno sušijo in zgleda, da jim z ničimer ne morem pomagati. Čudno pa je, da se ne sušijo vsi poganjki - kot sem že omenila, posamični listi se sušijo od sredine navzgor, dokler ve celoti ne odmrejo. Je pa ta simptom bolj opazen na nekaj poganjkih, nekateri vrhovi pa so še popolnoma zdravi in lepi. Bojim se samo, da se bo zadeva razširila. Ko namreč eden skoraj v celoti odmre se začne sušiti drugi.... itd.... Ali je morda komu ta pojav znan? Jaz namreč ne vem več s čim še pomagati roži... Ni preveč zalita, pršic ne bi smela več imeti (sem jo kar nekajkrat poškropila), ....

Če ima kdo še kakšno idejo, bom nadvse hvaležna.

Sicer pa vsem en prijeten vikend! :P
Saska
saska
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 11 nov 2003, 19:36

OdgovorNapisal/-a CARMEN » 08 dec 2003, 10:22

Natančno opiši, kje jo imaš (svetloba, temperatura, prostor,...). Naj omenim, da nekatere rastline ne prenesejo tobačnega dima. Morda v hiši kadite?
CARMEN
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 06 nov 2003, 10:03

OdgovorNapisal/-a saska » 08 dec 2003, 20:53

YUKKA stoji ob oknu, vednar ker je nad oknom nadstrešek nima direktnega sonca. Temperatura je: hmmm: po mojem okoli 25/26 stopinj. Imam pa vlažilec zraka, tako da presuho ne bi smelo biti. Kadimo pa ne.

Problem je, ker je na podoben način začela odmirati tudi slonova noga, ki pa je žal tudi preminila. A ja pa "škrnicli" tudi. V semenarni so sicer rekli. da imam problem s pršicami, vendar po nekajkratnem škropljenju bi se jih morala pa že znebiti..

Izgleda, da karkoli naredim ne pomaga. Z rožo pa je vedno slabše - in to očitno!

Upam, da bo tole kaj pomagalo. Slik pa na žalost nimam...

Prijeten dan vsem,
Saška
Saska
saska
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 11 nov 2003, 19:36

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 08 dec 2003, 21:16

Ojla,

ja pišuka :roll: :? jaz res več ne vem, kaj bi lahko bilo :oops: (ker si vse iz prejšnjih tem že sprobala). A si mogoče pogledala na kako stran na Netu, kjer imajo tudi svetovanje po emailu, pa boš mogoče kako idejo ali rešitev našla :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a CARMEN » 16 dec 2003, 11:04

Imam tudi slonovo nogo, ki mi lepo uspeva. Mislim, da je temperatura prostora previsoka. Pri nas doma nimamo nikoli več kot 20 stopinj. Lahko pa okno slabo tesni in ima rastlina prepih, ki ga ti ne čutiš. Lahko pa je tudi huda temperaturna razlika med prostorom in šipo. Mislim, da se malokatera sobna rastlina dobro počuti pri 25 stopinjah. V prejšnjem stanovanju so mi najbolje uspevale v dodatnem prostoru, ki pozimi ni imel več kot 15 stopinj. Sedaj sem v novi hiši, kjer imam ca.30 lončnic, velikih in malih (benjamin, difenbahija, slonova noga, spatifil, flamingo, razne praproti in kaktusi, vijolice, palme, dracene (2 m visoke), nekaterim sploh ne vem imena. Povedati hočem, da so to zelo različne rastline, pa vse zelo uspevajo v istem prostoru, z istimi pogoji.
CARMEN
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 06 nov 2003, 10:03

Re: Rože umirajo_follow up

OdgovorNapisal/-a West » 12 jan 2004, 11:32

saska je napisal/-a:Hojla!

Torej ponovno se javljam, tokrat malce bolj veselo.
Kot vse kaže mi bo le uspelo rešiti mojo Zamijo. Kaj sem na koncu naredila in izgleda, da bo pomagalo: presadila in razsadila sem jo. Namreč močno ji je pričelo primanjkovati prostora, čeprav navzven še ni bilo videti. Zato so začele verjetno določene korenine tudi odmirati (gniti). Seveda pred tem so jo napadle pršice, itd....

Toda še vedno sem ZELO neuspešna pri vzdrževanju YUKKE. Nekateri vršički (poganjki) se vztrajno sušijo in zgleda, da jim z ničimer ne morem pomagati. Čudno pa je, da se ne sušijo vsi poganjki - kot sem že omenila, posamični listi se sušijo od sredine navzgor, dokler ve celoti ne odmrejo. Je pa ta simptom bolj opazen na nekaj poganjkih, nekateri vrhovi pa so še popolnoma zdravi in lepi. Bojim se samo, da se bo zadeva razširila. Ko namreč eden skoraj v celoti odmre se začne sušiti drugi.... itd.... Ali je morda komu ta pojav znan? Jaz namreč ne vem več s čim še pomagati roži... Ni preveč zalita, pršic ne bi smela več imeti (sem jo kar nekajkrat poškropila), ....

Če ima kdo še kakšno idejo, bom nadvse hvaležna.

Sicer pa vsem en prijeten vikend! :P


Zna bit, da si jih skurla s preveč gnojili, predvsem dušikom. Z nepravilnim doziranjem minirelnih gnojili rožico kaj hitro spravimo v nebesa.
Pri predoziranju z gnojili, poga tudi spiranje korenin, ne pa vedno.
West
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 jan 2004, 20:22


Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Rože umirajo
    Napisal/-a saska » 11 nov 2003, 20:04
    16 Odgovori
    37664 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Nova Poglej zadnji prispevek
    16 nov 2006, 15:06

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov