Tudi fikus je na listi ogrozenih

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Tudi fikus je na listi ogrozenih

OdgovorNapisal/-a Flower Killer » 02 feb 2004, 22:45

Ze nekaj mesecev imam doma fikus, ki mi ga je podarila mama in mi pocasi odmira. Ker sem prebral da mora biti ob oknu je tam vztrajal zadnja 2 meseca, dokler nisem opazil da so na strani, ki je bila obrnjena proti oknu odpadli vsi listi. Cez nekaj casa (fikus je bil medtem odmaknjen h kavcu) je roza izgubila vse liste. Rozo sem zalival 2x na mesec... sedaj so veje ze cisto suhe, ampak vseeno se vztrajajo 3 listi ...
Kaj naj storim?
Na odpad ali pa pocakat na zaklad?
HVALA!
Lp
Flower Killer
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 01 feb 2004, 14:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 03 feb 2004, 01:16

Ojla,

predpostavljam, da so bili odpadli listi naslonjeni na steklo, ki pa je sedaj precej mrzlo in so zaradi tega odpadli, možen je pa tudi škodljiv mraz pri transportu rastline (od mame do tebe).
Ko si ga premaknil h kavču, pa si mu odvzel svetlobo in so listi odpadli še zaradi tega. Trije, ki še vstrajajo, dajejo še upanje, da se rastlina ni popolnoma posušila.
Svetujem ti sledeče:
1.najdi ji primeren prostor-svetlo, ne v bližino radiatorja, tem. od 18°C-22°C (če misliš da je to pri kavču ga pusti tam)
2.zaliva se po občutku, ko v zemljo porineš prst in je suha tudi 5cm pod zgornjo plastjo :arrow: takrat zaliješ, pazi da v podstavku ni vode (saj ima lonček dranažne luknje ne?)
3.vedno priporočam, da se počaka in se rastlin ne zavrže ob prvem znaku, da ji nekaj ne ugaja :arrow: tudi ljudje se privajamo na novo okolje
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost