GObe :)

Kje so 'tereni', kdaj in kje nabirate gobe?

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

GObe :)

OdgovorNapisal/-a robi » 12 jul 2005, 16:31

NO a je v vaših koncih že kaj gob??


danes sem nabral tole
http://www.moj-album.com/slike/6240/nJg ... AmKchD.jpg
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

Gobe

OdgovorNapisal/-a muha » 12 jul 2005, 19:16

Čestitam!! Me kar malo daje zavist.

Še opombica: upam, da ostanke ostrganih betov neseš nazaj v gozd - ali pa vsaj doma pod kako grmovje, da ne gre micelij na smetišče. Če dolgo nosiš take ostanke na primerno zemljo, se lahko dogodi, da tam po nekaj letih začnejo rasti gobe!

LP
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

Re: Gobe

OdgovorNapisal/-a robi » 12 jul 2005, 23:18

muha je napisal/-a:Čestitam!! Me kar malo daje zavist.

Še opombica: upam, da ostanke ostrganih betov neseš nazaj v gozd - ali pa vsaj doma pod kako grmovje, da ne gre micelij na smetišče. Če dolgo nosiš take ostanke na primerno zemljo, se lahko dogodi, da tam po nekaj letih začnejo rasti gobe!

LP


aha nesem nazaj

v hosti ni časa čistit če jih je dost

sm nabiraš :D
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

Re: Gobe

OdgovorNapisal/-a robi » 14 jul 2005, 21:23

robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a Tiger » 20 jul 2005, 17:42

Živjo!

Kako kaj nabiranje, pri nas dele na veliko rastejo jurčki pa lisičke in sploh use :D, sam sem ponavadi hodil z atijem, danes pa sem se prvič odpravil sam in rezultat 8 jurčkov, 19 lisičk in marela (če katero ime ni pravo se opravičujem, tako jim mi pravimo). No za prvič je blo uredu, na žalost sem šel po isti poti po kateri je šel ati predvčeraj in je našel kar 63 jurčkov, tako da je zame malo manj ostalo, škoda da nimam digitalca ... Kako pa vi in nabiranje?



Lp
Klemen2
Tiger
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 20 mar 2005, 18:29
Kraj: Gradisce v Tuhinjski dolini

OdgovorNapisal/-a robi » 20 jul 2005, 23:02

Tiger je napisal/-a:Živjo!

Kako kaj nabiranje, pri nas dele na veliko rastejo jurčki pa lisičke in sploh use :D, sam sem ponavadi hodil z atijem, danes pa sem se prvič odpravil sam in rezultat 8 jurčkov, 19 lisičk in marela (če katero ime ni pravo se opravičujem, tako jim mi pravimo). No za prvič je blo uredu, na žalost sem šel po isti poti po kateri je šel ati predvčeraj in je našel kar 63 jurčkov, tako da je zame malo manj ostalo, škoda da nimam digitalca ... Kako pa vi in nabiranje?



Lp


ja sedaj so malo ponehali samo jaz jih še vedno dobivam! marel pa še ni tukaj pri nas

še ena slika

Slika
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a mihab » 21 jul 2005, 08:44

sicer sam tudi najdem skoraj vedno najdem nekaj gob, me pa zanima v kaksnih gozdovih rastejo jurcki najpogosteje, oz katero drevje imajo najraje.
Zanima me zato, ker sem jih našel zraven iglavcev, pa listavcev pa v mešanih goszdovih ampak vedno samo posamične ali pa mogoce 2-3 nikoli pa neke večje količine skupaj
mihab
Guru
Guru
 
Prispevkov: 159
Pridružen: 21 jun 2005, 12:45
Kraj: Maribor

Gobe

OdgovorNapisal/-a muha » 21 jul 2005, 10:54

Lepo, lepo, Robi. Je prav užitek pogledat. Ko boš jemal v uk kake vajence pa kar objavi (hm, hm..).

LP
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a robi » 21 jul 2005, 11:09

mihab je napisal/-a:sicer sam tudi najdem skoraj vedno najdem nekaj gob, me pa zanima v kaksnih gozdovih rastejo jurcki najpogosteje, oz katero drevje imajo najraje.
Zanima me zato, ker sem jih našel zraven iglavcev, pa listavcev pa v mešanih goszdovih ampak vedno samo posamične ali pa mogoce 2-3 nikoli pa neke večje količine skupaj


trenutno rastejo najpogosteje v podrasti, male smrekce, grmovje, pa pri večjih bukvah kot pr tale:

Slika
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM


Vrni se na Nabiranje gob

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron