Muholovka cveti!

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Muholovka cveti!

OdgovorNapisal/-a rož'ca » 21 dec 2006, 00:54

Cvetki moje "požrešnice"!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
rož'ca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 06 feb 2006, 22:59
Kraj: mb

OdgovorNapisal/-a Urh » 23 dec 2006, 23:52

Sedaj ti cveti?
Na kakšni temp. pa jo prezimuješ?
Meni so se moje začele sušiti. :cry:



Lp
Urh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 24 sep 2006, 12:13
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a lunca » 24 dec 2006, 15:14

jaz sem imela enkrat muholovko in potem ko mi je odcvetela mi je poginila :(
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a rož'ca » 26 dec 2006, 23:19

Ja, sedaj cveti :D, no, ravno je odcvetela..
Imam jo kar v stanovanju na sobni temperaturi pribl. 22, 23 stopinj, na okenski polici, celo nad radiatorjem. Tik preden sem jo mislila dati na prezimovanje, je pognala cvet, pa sem se odločila, da bom počakala...
Sedaj je odcvetela, pa je še zmeraj lepa. Jo pa bom dala na hladnejše mesto.
Zalivam pa jo zmeraj z deževnico, pa poskrbim, da ima vedno v lončku vsaj 5mm vode.
Mislim, da ji nič ne manjka.. :)
rož'ca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 06 feb 2006, 22:59
Kraj: mb

OdgovorNapisal/-a rož'ca » 02 jan 2007, 00:36

Ne boste verjeli!! :o
Ta ista muholovka poganja novo steblo!
Pa ravno je odcvetela!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
rož'ca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 06 feb 2006, 22:59
Kraj: mb

OdgovorNapisal/-a Urh » 02 jan 2007, 14:27

Sepravi sem jaz moje dal brezveze prezimovati!


Lp
Urh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 24 sep 2006, 12:13
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a izolan » 05 jan 2007, 00:49

Jaz ti svetujem, da ji odrežeš stebelce ko bo veliko cca. 5 cm. Ker čene jo boš ubila, ker bo porabila vso energijo za proizvodnjo cveta. Tudi tvoji listi so videt dokaj izmučeni.

In v kakih pogojih jo imaš? Ker ni priporočljivo jo imet nad radijatorjem, je prevorče in presoh zrak.

p.s.: me zanima zakaj jo imaš, ker te privlačijo cvetovi ali pasti?
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Beka » 07 jan 2007, 19:08

Prosim??? Odrezati cvet? Groza... Je to res pametno. Nikoli ne režem rože v živo, vedno samo suhe liste in cvetove.
Kaj pa zimsko spanje? Moja je tudi na sredini cvetenja drugega cveta. Pa še prvi se ni v celoti posušil. No ja, cvetek se je, samo stebelce je še popolnoma zeleno in čvrsto.
Resno... Naj mi nek strokovnjak pove, če naj odrežem cvet, ker mi je res škoda. Ne bi pa rada, da mi umre. Kam pa čez zimo? Do kdaj približno, glede na to, da zime (po temperaturi) sploh ni?

Hvala!

Lp, Beka
Beka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 22 mar 2006, 16:10
Kraj: Trbovlje, Maribor

OdgovorNapisal/-a izolan » 08 jan 2007, 01:05

Jaz mojim mesojedkam vedno odrežem cvet, še preden se razvije, ker tako preusmerim vso energijo v proizvodnjo pasti. Tako nastanejo večje in lepše pasti. Odrezano stebelce nerazvitega cveta (cca. 5 cm) pa uporabim za množenje rastline. Ker jaz obožujem njene pasti in ne cvetov.

Za zimsko spanje jo dam v začetku novembra na verando, kjer je dokaj mrzlo ampak temperatura nepade manj od +5 stopinj. Tako rožica počiva in ji samo vzdržujem vlago in zalivam po potrebi, ter jo čistim odmrlih listov. Pri tebi pa je to napačno da si jo dala nad radiator in so ji spodbudila instinkt, da je zopet pomlad in je začela proizvodnjo cvetov. Na tvojem sestu bi ji prvo odrezel cvetove in nato postopoma prestavil na hladnejši del. Kam pa ti nevem povedat, ker ne poznam tvoje stanovanje.

Do kdaj jo prestavit na zimsko spanje.....hm.....Po pravilih bi se jo moglo pustit na zimskem spanju tam do aprila meseca in potem postopoma jo navajat na toplejše čase. Glede temperature pa bi muholovka zdržala tam do 5 stopinj pod ničlo, če pa je zunaj ponoči temperatura do +5 stopinj pa jo lahko pustiš tudi zunaj. Jaz moje sem pustil zunaj, samo ker imamo burjo jih raje prestavim notri.

Upam, da sem ti pomogal, če pa ti kaj ni jasno pa kar vpraši?

Lp, Izolan
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Beka » 08 jan 2007, 14:30

Hmmm, za množenje uporabiš odrezane cvetove? Kako pa množiš? A kar podtaknjenec je to al kaj? Postrani odrežeš stebelce in vtakneš v zemljo?
Bom tudi moji kar cveteka odrezača in dala v klet. Pa še vlažno je tam. :)
Beka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 22 mar 2006, 16:10
Kraj: Trbovlje, Maribor

OdgovorNapisal/-a Urh » 12 jan 2007, 22:15

Sem nekje čul, da lahko prezimuejo tudi na kakšni hladnejši okenski polici in je vseeno O.K. Temp okoli: 20°C. Nevem jaz moje prezimujem in naj hladneje kar so imele do sedaj je bilo +1 sedaj pa imajo +17°C. Amapk je problem, da jih nemorem meti na sončnem mestu zato dobijo direktne svetlobe le 30min na dan ter malo boljše ne direktne svetlobe okoli 4h na dan, kar pa je absulutno premalo. Tako, da bom izkoristil priložnost, ko se je temp. že dvignila, da bom prekinil njihovo prezimovanje sicer mi bodo še zaradi pomanjkanja svetlobe še umrle.


LP
Urh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 24 sep 2006, 12:13
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Beka » 13 jan 2007, 18:33

Ja kaj pa tistem, ki so v hladilniku? Tiste nimajo niti minute svetlobe na dan. No razen, ko odpreš vrata hladilnika. :D
Moja je v kleti in tudi nima neke direkten svetlobe. Kolikor svetlobe pač pride skozi majhno okence. Naj jo dam čez dan ven, na sonce? Je pri tej temperaturi lahko na direktnem soncu ali naj jo tudi rajši dam pod streho tako kot poleti? :?:
Beka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 22 mar 2006, 16:10
Kraj: Trbovlje, Maribor

OdgovorNapisal/-a Urh » 14 feb 2007, 20:08

Moje sem že pred dvema tednoma vrnil iz prezimovanja. In že poganjajo nove paste!

Lp
Urh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 24 sep 2006, 12:13
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a goranrasic » 15 feb 2007, 00:00

Jst sm imel lansko leto mesojedko na temperaturi med -8 in 0 stopinj pa je brez problema prezivela. Letos jih mam pa kar zunaj , ker se temperature ne spustijo dovolj nizko, najvec tam do -7,8. IN jim nc ne manjka.
goranrasic
Expert
Expert
 
Prispevkov: 119
Pridružen: 08 avg 2004, 15:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a goranrasic » 15 feb 2007, 00:03

Aja pa glede cvetov, pri mojih prvi cvet pustim ostale pa odrezem, ker tako rastlina prihrani energijo.

LP
goranrasic
Expert
Expert
 
Prispevkov: 119
Pridružen: 08 avg 2004, 15:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a izolan » 23 feb 2007, 03:33

Jaz mojim pa takoj odrežem cvet in mi fanj lepe uspevajo, pasti so lepo velike.
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a jozeselan » 22 mar 2007, 20:13

Živjo! :) :D Ker imam že nekaj časa muholovko iz Semenarne mi poganja pasti kot nevemkaj,poleg tega je začele pred nekaj dnevi poganjati stebelce s cvetom in bo najbrž taprvič zacvetela.Imam pa še eno vprašanje.Kdaj naj prestavim muholovko ven.to samo sprašujem za vnaprej, ko bo poletje.


lep pozdrav,karmen :) :D 8)
jozeselan
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 21 feb 2007, 20:47
Kraj: šentpavel

OdgovorNapisal/-a aj » 24 mar 2007, 21:22

ŽIvijo Karmen.

Jaz sem svoje prestavila ven že ene 3 tedne nazaj in čeprav se je pri nas vreme spremenilo od takratnih 19 stopinj na 2, 3 stopinje in to na burji nimam nobenih problemov z njimi. Še naprej lepo poganjajo nove pasti in cvetna stebelca. :D

Vsekakor pa jo prestavi ven pred poletjem, da se postopoma privadi na vroče poletno sonce.

Lep pozdrav,
Alenka.
aj
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 15 feb 2006, 15:48
Kraj: Šempeter pri Gorici

OdgovorNapisal/-a izolan » 26 mar 2007, 06:13

Pozdravljena Karmen,

Ti kar postavi tvojo muholovko ven, da se navadi da nebo prevelik šok kasneje.

Jaz sem moje že pred 1 tednom prestavil na balkon in lepo uspevajo so dobile tapravo barvo.

lp,
Matej
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a jozeselan » 27 mar 2007, 16:57

Samo zdaj tako veter piha.Jaz je ne bi zdajle dala ven ker je še kar mrzlo. :)


Karmen :D :) :?:
jozeselan
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 21 feb 2007, 20:47
Kraj: šentpavel

Naslednja

Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron