Mi lahko kdo podari ali proda kakšna semena mesojedih ras. ?

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Mi lahko kdo podari ali proda kakšna semena mesojedih ras. ?

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 03 nov 2004, 11:34

Zanima me če mi lahko kdo podari ali proda kakšna semena mesojedih rastlin (kakršne koli vrste)
Naj čim hitreje objavi pod to temo.
Thanks !!!
Bye! :P
Marsumioon
 

OdgovorNapisal/-a Jure » 03 nov 2004, 13:48

Moja ponudba je naslednja: porcija 25 semen je 700 SIT, 100 semen je 2000 SIT Poštnina je še 500 SIT

Drosera anglica
Drosera capensis
Drosera filiformis
Drosera intermedia
Drosera rotundifolia
Sarracenia purpurea
Utricularia subulata

Priporočam pa, da jih kupiš v tujini, ker bi jih jaz kupil tam in jih potem prodal tebi po 10x višji ceni.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a izu » 07 nov 2004, 17:20

Čaki a ta semena so tvoja ali bi jih tam kupil??
TO zaradi tega ker zadnjega stavka ne razumem
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a davidoff » 13 mar 2005, 12:28

o! če še imaš kaj semen bi jih z veseljem odkupo. no, upam da jih še maš kaj :D upam da mi odpišeš. David
LP
David
davidoff
Expert
Expert
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 09 mar 2005, 12:58
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Jure » 13 mar 2005, 19:56

V četrtek sem dobil eno večjo porcijo semen rosik iz skupine "petiolaris". Pravzaprav sem dobil več malih porcij. Ena porcija ima od 3 do 10 semen, cene pa so od 1,5 funta pa do 4. Velikost semen je tolikšna, da sem nekatera celo videl s prostim očesom. Dražjih od tega nisem naročal.
Dobil sem tudi semena rosik iz skupine gomoljastih. Kaljenje traja, če so pogoji optimalni, 2-5 let. Porcije so velike od 10 do 25 semen.

Začetnikom priporočam, naj raje kupijo odrasle rastline. Zadnje čase se jih kar dobi po blagovnicah in cvetličarnah. Cene so glede na zahtevnost vzgoje do odrasle velikosti pravzaprav nizke.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a izu » 13 mar 2005, 20:01

Jure kaj je samo do teh rosik kaljenje 2-5 let ali je še kaka mesojedka ki rabi tako dolgo??Pa kadar boš dobil kaka semena in boš lahko kaka prodal kar tu objavi kajti kakor sm jaz razumel da je cena 700sit za 25 semen kar niti i veliko za take rastline.



P.S. Zdaj bo kmalu skopnel sneg in bom dobil svojo mešinko :wink:
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Jure » 13 mar 2005, 23:05

Kolikor poznam, so tele največji izziv. Mogoče je samo še Drosophyllum lusitanicum podobno težko vzgojiti. Ta rabi pa alkalni substrat, semena je treba napiliti ali pa namakati v giberlinski kislini. No, saj je pri teh rosikah skoraj isti, samo semena so obupno majhna, da kar letijo po zraku in sploh nimam predstave, koliko sem jih posejal in koliko jih je sfrlelo po zraku.
Prodajal jih pa ne bom. Jih je še zame premalo. Če bi rad imel ravno te vrste (zakaj že?), jih naročiš na http://www.flytrap.demon.co.uk/flasha.htm. Plačaš z vrednostnim pismom na pošti, privizije je kakšnega jurja. Simpl. Najmanjša količina ni predpisana.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a izu » 14 mar 2005, 07:48

Nevema v kako meni uspeva amapk mi sploh ne uspeva vzgojiti mesojedke iz semena.Kar mi je vzklilo je potem izginilo (ene 4 dioneae pa 1 sarracenia),imam a tu že slabo leto v eni posodici semena droser zato me je zanimalo.Držim jim konstanto vlago na začetku nisem par mescov nič prezračeval zdaj pa kar veliko.Če bom to leto pridelal kake nove rastline se lahko v največji meri zahvalim Ivotu kajti on in jz že veva zakaj,pa še juretu za mešinko.


Lep pozdrav pa še pište kaj!
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Kaajaa » 20 jan 2008, 15:31

ima kdo za prodat/podarit semena muholovke?
You do what you love,and fuck the rest
Kaajaa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 jan 2008, 14:41
Kraj: Radgona


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron