Mi lahko kdo da kakšne nasvet za sajenje mesojedk !!!

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Mi lahko kdo da kakšne nasvet za sajenje mesojedk !!!

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 04 nov 2004, 18:09

Hy!
Na mesojedke se še ne spoznam najbolj zato me pa zanimajo nasveti kako posatiti semena, v kakšno zemljo , kako zalivati, svetloba....

Bye !
Marsumioon
 

balbal

OdgovorNapisal/-a Jack » 04 nov 2004, 22:56

Pozdrav!

V neprodušno posodo daj lonček s šoto (ki je bila že vsaj en mesec namočena v destilirani vodi ali deževnici). V posodo nalij deževnice za en prst. Posodo zapri. In jo postavi na svetel prostor, vendar ne na sonce, da se ti semena ne bi skuhala. Po štirih tednih bo morda že kaj vzklilo.

Tako delam jaz.

Lep pozdrav

Gregi
Jack
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 12 apr 2004, 12:37
Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a izu » 07 nov 2004, 17:09

Jack najbrž to ni čisto najbolje vendar je pa zelom dobro.
Iz izkušenj iz drugih hobijev in tudi tega in pa po vseh prebranih straneh priporočam slednje:Uzemi posodo in daj notri lonček s šoo kot je rekel Jack.jaz bi ti priporočal če si uzameš eno posodo ki ti jo ni škoda(v kateri bo voda za vlago in lonček s šoto in semena).V posodo, 3 cm oz. po "filingu" naredi z nožem ali pač nečim ki je pri roki in uporabno luknjo okoli 1 cm ali pa dva in na nasprotni strani pod zgornjim robom in v drugem kotu(najbolje če ne gre v kotu pa nekje bolj proti kotu ali pa nasredi) še eno.To kar sem zdele opisal imenujemo teraristi diagonalno prezračevanje.ko to narediš natoči na dno pač deževnico ali destilirano vodo, in zapri pokrov in čiči pa čaki da kaj vzklije :lol: :wink: . Še nekaj:Najbrž se ti bo zdelo da ni nič vlage notri ker nebo vlage oz. vode na stranicah vendar je vlaga čeprav ni vode na stranicah.
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost