Mesojedke naprodaj

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Mesojedke naprodaj

OdgovorNapisal/-a Jure » 19 feb 2004, 20:28

Danes so v Bauhausu v Ljubljani dobili lepo porcijo rastlin v še zadovoljivi kondiciji. Največ imajo dionej in nepentesov, nekaj saracenij, pa tudi par mastnic (cv. Wesser) in rosik. Cena je 1100 in 1200 SIT.
Pohitite z nakupom, kajti ko jih bodo parkrat zalili, bodo kaj hitro milo storile.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a romunov » 19 feb 2004, 22:59

Kako sem pa to falil? Sem okol druge ure tam okol se šetal, pa sem samo tiste ta stare videl - boge kot vedno. :cry:
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Jure » 18 jun 2005, 18:45

Spet delam reklamo za Bauhaus (bravo 8). Danes imajo res lepo izbiro, takih vrst pri nas še ni bilo naprodaj. Poleg standardnih reči (muholivka, kultivarji mastnic, kapske rosike, nepentesi, imajo darlingtonijo (prvič), D. paradoxa (kar je fenomenalno hitro, odkar je bilo par rastlin na tržišču). Cene so povsem realne, malo dražje kot v Nemčiji in nekaj ceneje kot v Italiji.
Še ena pohvala: poleg rastlin imajo tudi listke z osnovnimi podatki, kratkimi navodili in zanimivimi fotografijami.
Bolj ko sem jih gledal, bolj sem prepoznaval, od kot so vzete. Ti, ti Bauhaus! :twisted: Po francosko?

Kot sem že pred letom ali več napisal: pohitite, ker je v trgovini presuho. Ko jih bodo parkrat zalili z vodo izpod pipe, pa bo prepozno.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 07 jul 2005, 19:47

Jure moram reči, da so tudi meni bile fotografije nekam znane :lol:

Danes sem še dobil paradoxo, imajo jih pa še nekaj.

Lep pozdrav,

Ivo
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a Jure » 28 jun 2006, 21:49

Danes sem videl nekaj izjemno lepih kultivarjev saracenij v trgovskem centru na Viču. Res lepe rastline po 3300 SIT, kar je nekaj malega predrago. Ampak, kdor si res želi, naj pohiti.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a McBobo » 12 jul 2006, 21:25

Tudi jaz sem danes končno uspel dobiti Drosero capensis alba in jo tudi kupil v OBI-ju v Kranju. In še zelo lepa zelena-sveža je bila. So imeli še nekaj primerkov, sam so bile že rahitične. Pozabili so jih zalivat in so se že rahlo sušile. Mogoče bi jo uspelo z intenzivnim zalivanjem oživiti. Mislim, da so imeli še Drosera aliciae in neke Sarracenie. Pa seveda Dioneje. Vse za slabga jurja po komadu.
McBobo
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 24 okt 2005, 08:44
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Jure » 18 sep 2006, 21:23

Tokrat sem odkril čisto sveže nepentese z precej velikim vrčki, a tudi dokaj visoko ceno (15.000 SIT). Dobijo se v cvetličarni v BTC Cityju.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a Jure » 05 jun 2008, 21:26

Po dolgem času sem spet zasledil zelo zanimivo prodajo. Kalia na Dolenjski cesti ima res lepe rastline, ki niti niso tako zelo drage:
- mešinke 4 vrste, med njimi zelo dragocena U. alpina, po 7 €,
- saracenije, kakih 10 različnih kultivarjev, po 7 €,
- muholovje odrasle in lepo rejene po 5 €,
- rosike vsaj 5 vrst po 4 €,
- mastnice (nisem gledal cene)
- nepentesi 3 vrste po 25 €
- N. x miranda povsem odrasla z vsaj 10 vrči po 50 €.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov