Mesojeda rastlina za začetnika!

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a nylla » 07 jun 2007, 18:20

No zdaj imam jaz doma Muholovko in Belo kapsko rosiko.Muholovka mi je že cvetela in zdaj je odcvetel še zadnji cvet.Muholovka je zame najlažja za vzgojo.V Kaliji so imeli tako boge muholovke.Pa sem si eno izbrala,potem doma pa mi je začela delati pasti kot nevem kaj in izgleda,da sem bila nagrajena s cvetenjem.Zdaj pa sem dobila v Kaliji še Belo kapsko rosiko.Kako se pa to vzgaja?So imeli še vrčke pa sarencije(če se tako reče)... :)

Lep pozdrav Nylla :) :D :D :)
nylla
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 jun 2007, 18:01
Kraj: šentpavel

Re: Mesojeda rastlina za začetnika!

OdgovorNapisal/-a medek » 25 avg 2010, 17:37

hej, mene pa zanima če je sorta Dionaea muscipula primerna za začetnika :) Rad bi mel eno ne preveč zahtevno rastlinco (da ne potrebuje velk zračne vlage pa posebne nege.... )
dobrodošli predlogi :wink: :lol:
medek
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 avg 2010, 17:28

Re: Mesojeda rastlina za začetnika!

OdgovorNapisal/-a htf_lover » 28 sep 2010, 14:34

rajši poskusi najprej s kakšno rosiko ali mastnico. Od rosik sta najboljši Drosera capanensis in Drosera aliciae. Obedve se prodajata v napih trgovinah. Lahko poskusiš tudi mastnico weser, ki jo tudi prodajajo pri nas. Te ne rabijo zimskega počitka. Ko ti bodo te lepo rasle pojdi na Sarracenie, nato pa na Dioneae muscipula.
Jaz sem začel z Drosera aliciae in mi super uspevajo, sem jih tudi razmožil. Sedaj sem kupil še Drosera capanensis. Ta naj bi bila še lažja od prejšnje, ker če prvo zanemariš jo hitreje plesen napade. Naslednje leto pa bom šel na nekoliko težje rastline. In sicer na sarracenie in na dioneae.
htf_lover
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 sep 2010, 22:12

Re: Mesojeda rastlina za začetnika!

OdgovorNapisal/-a medek » 30 sep 2010, 17:58

pol bi pa rajš poskusu z Drosera capensis. Ka mi lahk še sam poveš nekaj napotkov za nego:
1. a je treba rastlino takoj ko jo kupiš presedit v nov substrat, al ni to tak pomembno
2. v prejšnem postu si napisu da ne potrebujejo "zimskega spanca".... to si mislu tudi za Drosero capensis ???
3. nikjer nisem zasledil ali bolš rastejo na direktnem-močne soncu škodi ali v polsenci
4. ka je treba rastlino zalivat, al jo maš kr non-stop v lončku z vodo + a je treba občasno rosit vabe

hvala že vnaprej in za nazaj :)
medek
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 avg 2010, 17:28

Re: Mesojeda rastlina za začetnika!

OdgovorNapisal/-a htf_lover » 30 sep 2010, 20:19

1.Vse mesojede rastline se morajo presaditi takoj ko jih kupiš
2.To je toplojuba vrsta in zato ne rabi zimskega počitka, večina ostalih mesojedih rastlin pa nujno rabi zimski počitek
3.Rosike najlepše rastejo na direktnem soncu, kot večina mesojedih rastlin. Izjeme so mastnice in nephentes, katere imajo rajši polsenco.
4. Jaz moje sproti zalivam, saj hitro porabijo vodo. Vedno pa mora biti še nekaj vode v podstavku, saj rastejo v naravi na barjih. Rosik se ne škropi, mastnic tudi ne. Ostalče se lahko škorpijo(tiste ki imajo vrčke se škropijo po listih in ne v vrčke). Plen je potrebno po tem, ko ga rastlina prebavi odstraniti, saj se pogosto na njem naseli kakšna plesen. Jaz si pomagam z manjšo pinceto. Včasih se kar močno prime in tedaj namočim pinceto v deževnico in se tako lažje odstrani. Je pa slednje včasih precej težko, ko ulovi veliko količino drobnih mušic. Pa zalivati jih moraš z deževnico ali destilirano vodo. Posaditi pa v šoto brez hranil, kateri dodaš vermikulit, kremenčev pesek ali perlit.
htf_lover
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 sep 2010, 22:12

Re: Mesojeda rastlina za začetnika!

OdgovorNapisal/-a medek » 01 okt 2010, 17:19

hvala še enkrat :) zaenkrat sem ostal brez vprašanj
medek
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 avg 2010, 17:28

Re: Mesojeda rastlina za začetnika!

OdgovorNapisal/-a mustar » 02 dec 2012, 11:38

Pozdravljeni,

katero mesojedo mi priporočate, če bi se rad znebil muh v notranjem prostoru?
Kje se jo da kupiti?
mustar
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 02 dec 2012, 11:26

Re: Mesojeda rastlina za začetnika!

OdgovorNapisal/-a Miško » 02 dec 2012, 14:46

Najboljša je dionaja. Vsaj men se je izkazala požre tudi do 2 mohe na dan... super je
Uporabniški avatar
Miško
Guru
Guru
 
Prispevkov: 173
Slike: 6
Pridružen: 03 sep 2011, 14:38
Kraj: Trbovlje

Prejšnja

Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost