dionaea muscipula in pajčevina

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

dionaea muscipula in pajčevina

OdgovorNapisal/-a laponkica » 15 jun 2008, 12:26

pozdravček!

šele približno 2 tedna sem ponosna lastnica prve majhne muholovke... imam pa problem, ker vsak drugi dan, ko preverim, ali je zemlja še dovolj mokra, opazim, da ima med lopatastimi listi in pastmi gosto prepleteno pajčevino. morebitnega pajka pa ni nikjer na spregled.... vsak dan vedno znova umaknem pajčevino. privzdignila sem vse pasti in liste, vendar pajkeca nisem našla... zadeva me že prav jezi!!

ali naj rastlino presadim (ko sem jo kupila, je nisem presadila), ali jo naj pošpricam-zalijem s kakšnim škropivom??

če ima kdo s tem izkušnje, prosim za nasvet...

LP
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a izolan » 16 jun 2008, 04:53

No tako glede pajčevine, naj te ne skrbi ker temu pojavu se reče FITOTELMA, to je sožitje oz. kot je Jure napisal na svoji internetni strani ZA DRUGE GROB, ZAME EDINI DOM. Se lahko bo zgodilo, da bo pajek sam naredil napačen gib in po pristal v pasti in postal iz lovca žrtev.

Glede presajanja jo lahko presadiš.

No da še jaz tebe nekaj vprašam. Kaj rastlico imaš skozi v podstavku z vodo ali jo enkrat na 2 dni zaliješ, da je zemlja mokra? Ker iz tvojega posta tako zgleda.
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a laponkica » 16 jun 2008, 09:45

hvala za odgovor, ker sem že skoraj obupala, ko nihče ni nič odpisal :)

haha, morda pa se bo res ujel in mission impossible ne bo več tako impossible :wink:

glede zalivanja.... rožico imam v lončku. v lonček nalijem 1cm vode. vendar pa do zdaj nisem bila prepričana, ali je to dovolj in sem jo tudi od zgoraj po zemlji malo zalila. sploh ko sem jo kupila, je bila vsa izsušena, zato sem jo spodaj in zgoraj zalila. je tako narobe oz. preveč??? je dovolj samo 1cm vode v okrasnem lončku?

LP
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a aj » 16 jun 2008, 16:33

No, glede pajkca ti je že Matej napisal.
Kar se tiče zalivanja je dovolj, da vodo dodajaš v podstavek. Skrbeti moraš le, da je je vedno nekaj v podstavku in da je substrat vedno moker. Jaz imam moje postavljene v globoke podstavke z veliko vode, praktično tudi več kot 5cm. Sploh poleti, ko je vroče in sonce nabija- ne kot letos, ko bomo kmalu dobili plavalno kožico med prsti-, voda kar hitro izpari in bi jo moral skozi dodajat. Zato je bolje, da je je več v podstavku in ti ni treba tolko skrbeti.
Kar se tiče presajanja...jaz nove rastlinice vedno presadim, že zato, da jih dam v primernejši substrat.

LP, Alenka
aj
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 15 feb 2006, 15:48
Kraj: Šempeter pri Gorici

OdgovorNapisal/-a laponkica » 26 jun 2008, 18:07

že mesec dni je mimo od kar imam dionaeo doma in pajek še kar plete mrežooo!!!! vedno znova vsako jutro jo odstranim z bibi palčko za ušesa, ker je roža vsa prepletena s pajčevino!!! in to med drugim tudi tako, da je v pasti sami pajčevina prepredena sem in tja!! torej pajek komot šeta v pasti!! :x očitno je tako droben kot mravljica, ker sem zadnjič opazila, da je mravlja hodila v pasti, pa se past ni zaprla, ker je ni iritirala na obeh straneh.... zato imam občutek, da se tega norega pajka nikoli ne bom uspela znebit. :cry: na živce mi gre, ker se mi ne ljubi vsak dan te pajčevine odstranjevat. enkrat sem pustila, pa je seveda postala še samo bolj gosta, ker pajek kar ne neha.... pa še zmeraj mi ga ni uspelo videti!! :evil: norc dela mrežo vsepovsod, moja muholovka bo pa zaradi njega "lačna", ko ji bo ves mrčes ulovil v svojo mrežo nad pastjo! i hate him!!!! :cry:
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a izolan » 26 jun 2008, 19:02

Nebo nič narobe tudi če bo "lačna". Moje so vse lačne pa fanj lepo rastejo. Ti lahko rečemo vsi tako: RAJE MANJ KOT PA PREVEČ.

No če se pa res hočeš znebit pajkca ti ostane samo ena rešitev.....
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a palicnjak111 » 26 jun 2008, 19:27

Vse moje mesojedke so vegetarijanke, pa lepo rastejo.
Lep pozdrav

palicnjak111
palicnjak111
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 31 dec 2007, 22:20

OdgovorNapisal/-a laponkica » 26 jun 2008, 20:26

ah, saj zato sem dala pod narekovaje "lačna"...sej to me sploh ne skrbi... pajčevina mi gre na živce... sicer imam zelo rada živali, ampak naj se pajek odseli in pusti mojo rožo na miru... sej ga ne rabi pojest... odstranila bi ga rada, ampak ker ga ni na spregled, pač ne gre. mogoče pa bo še zrasel :?
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a izu » 26 jun 2008, 22:03

Hej!

Rada imaš živali, a pajka pa ne maraš? Ali on ni žival? :wink:

Daj prilepi kakšno sliko da vidimo kaj je to.
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a laponkica » 26 jun 2008, 22:51

evo slikici. s tem da tokrat, ko sem slikala, ni bil g.pajek tako zelo priden z mrežo...ponavadi je še malo bolj gosto prepletena... pa na fotkotu se ful manj vidi kot v resnici je. edino pozabila sem slikat past posebej.... je prav iz ene strani na drugo prepletena mreža... mogoče bo do ju3 kaj spletel. :lol:

Slika
Slika
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a izolan » 27 jun 2008, 08:41

Ma prav leppa je videt s to pajčevino gor....

No če pa res se ga želiš znebit, pa moreš rastlino potopit v vodo za kakih 24 ur, pa bo pomagalo.
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a laponkica » 27 jun 2008, 10:39

a tako?? samo... pol jo moram v deževnico potopit, ali?? baje vode iz pipe sploh ne prenaša dobro..
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a palicnjak111 » 27 jun 2008, 11:38

Ja, v deževnico.
Lep pozdrav

palicnjak111
palicnjak111
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 31 dec 2007, 22:20

OdgovorNapisal/-a izolan » 27 jun 2008, 13:09

Laponkica......kaj jo ti zalivaš z vodo iz pipe..... :twisted: ....kaj neveš da je sploh prepovedano uporabljat vodo iz pipe....
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a laponkica » 27 jun 2008, 13:10

pa kaj vam je. valda da uporabljam deževnico.
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a izolan » 27 jun 2008, 13:31

potem pa kaj sploh sprašuješ ali jo potopit v vodo iz pipe...
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a laponkica » 27 jun 2008, 13:42

ker ogromne količine deževnice nimam, ker živim v bloku. v kolikor je to ne bi ubilo, bi jo raje v vodo iz pipe. zato sprašujem.

hvala vsem za odgovore.

LP
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a izolan » 27 jun 2008, 17:39

aha.....nato uporabiš destilirano vodo, ki jo kupiš v trgovini in za jo potopit boš rabila vsaj 5 litrov destilirane vode.

nasvet za drugič, ko imaš za vprašat, raje naredi tako....: "Kaj naj uporabim namasto deževnice v primeru, da mi zmanjka deževnice?"

IN odgovor bi bil: " Lahko uporabiš destilirano vodo ali vodo pridobljeno iz inverzne osmoze, ki jo pa prodajajo v zoo-shopih in cena je tam okoli 0,10€/liter."
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a laponkica » 27 jun 2008, 18:07

ah ja....

laponkica je napisal/-a:a tako?? samo... pol jo moram v deževnico potopit, ali?? baje vode iz pipe sploh ne prenaša dobro..


izolan, že tukaj bi mi lahko sam tako odgovoril oziroma svetoval (ker si bolj proti koncu prišel na idejo, da potopim muholovko v vodo za 24h). ti pa si na to podal naslednje:

Laponkica......kaj jo ti zalivaš z vodo iz pipe..... :evil: ....kaj neveš da je sploh prepovedano uporabljat vodo iz pipe....


hvala za nasvet z destilirano vodo in naslednjič bom dobro premislila, kaj bom na forumu vprašala in predvsem kako!

LP
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a skrba81 » 12 sep 2008, 11:53

Danes oz. ju3 bom presajal mojo rastlino, zato grem danes v trgovino po zemljo? Kaj ze moram kupiti? Nič se nimam..

Hvala! :D
skrba81
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 nov 2007, 15:42
Kraj: Dravograd


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost