Mandarine

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Iry » 24 feb 2008, 17:10

Lani pomladi sem kupila balkonsko mandarino. Celo leto je bila lepo zelena, še cvetela je in nove mandarine delala. Konec leta sem jo dala v sobo kjer je okrog 22 stopinj C in je bilo vse lepo in prav, ko je ene 3 tedne nazaj začelo listje kar odpadat. In sedaj je že čisto gola.
Zanima me, če jo lahko že sedaj obrežem, ker ima vejice že vse suhe, ali počakam?
Drugače sem jo zalivala 1x na teden pozimi...večkrat tudi z gnojilom. Sedaj sem videla da nekateri zalivajo 1x na 14 dni.
Zadnji listki so se kar posušili, na nekaterih pa so naredile samo temne lise in so kmalu odpadli.
Sedaj sem jo prestavila na podstrešje k oknu kjer je 12 stopinj C, in upam da mi bo preživela :cry:
Že vnaprej hvala za vsak vaš nasvet!
Iry
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 feb 2008, 16:59

OdgovorNapisal/-a solinar » 24 feb 2008, 18:01

Sam svoje mandarine, limone prezimujem na svetlem in na temperaturi nad 6 stopinj, v svetlem prostoru in je ne zalivam prepogosto. Pozimi ne rabi veliko vlage.
Jaz bi jo obrezal in tudi presadil in mogoče na podstrešje, kjer je sedaj!
LP
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a prijatelj » 04 mar 2008, 23:35

ima kdo za prodat sadike citrusa primerne za cepljenje???naj me prosim kontaktira na mail!!!!
prijatelj
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 mar 2008, 22:52

citrusi

OdgovorNapisal/-a Igy » 02 apr 2009, 12:52

Tudi sam sem vzgojil mandarino iz sejanca, ki sem ga cepil na oko.
Vendar mi zadnja leta ne rodi več kaj naj storim.
Hvala in LP
zbiram sadne rastline (eksotične), da le uspevajo-rodijo na Gorenjskem
Igy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 11 mar 2009, 16:22
Kraj: gorenjska

Prejšnja

Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost