Kje se lahko kupi drevo limone

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Kje se lahko kupi drevo limone

OdgovorNapisal/-a miha123 » 15 avg 2007, 20:39

Prosil bi vas če mi lahko kdo pove kje bi lahko kupil drevo limone.
pa sem iz okolice ljubljane
hvala, miha
miha123
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 02 jun 2007, 18:46
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a romanah » 15 avg 2007, 21:01

Sem videla oglas na bolhi in mi je gospod rekel, da mi bodo limono pripeljali v LJ.ž
Je pa iz Nove gorice in cene normalne.
Zanimam se za limono že kar nekaj časa in vedno cene obupno previsoke.
Tukaj se giblje cena med 20 in 40€
Velika cca 180cm 40€, mala cca 1m 20€
Poglej na bolhi in boš videl tudi slike.
lp
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Kje se lahko kupi drevo limone

OdgovorNapisal/-a Kajser » 15 avg 2007, 21:03

miha123 je napisal/-a:Prosil bi vas če mi lahko kdo pove kje bi lahko kupil drevo limone.
pa sem iz okolice ljubljane

Tu prašaj! Drevesnica Podobnikar Kar sem do sedaj pri njih vzel je bilo kvalitetno, kar pa je najpomembneje znajo svetovati.....
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a jan24 » 15 avg 2007, 23:02

Za limone sem ugotovil, da se jih ne izplača kupovati. Jaz sem lansko leto ravno v obdobju, ko sem kupil 20 let staro limono (40€) prebral prispevek ZARE na tem topicu: http://www.rastline.com/viewtopic.php?t ... ght=limone
Takoj naslednji dan sem opazil da se je vejica (še ne olesenela) velike limone zlomila (45cm dolga) in sem se odločil, da bom to tudi sam poiskusil. Ko je nastopila pomlad je bilo že razvidno da se je ukoreninila in takoj začela poganjati cvetove (še sedaj ne vem kako in zakaj). Eden izmed cvetkov se je tudi oplodil in iz njega se je razvila majhna limonca. Poleg tega je potaknjenec ves čas tudi rastel in sedaj je visok že 90cm, ima tri lepe veje in korenine že rastejo izven 25cm širokega lonca. Ker je bila tako uspešna sem prb. 3 mesece nazaj potaknil še 9 različnih citrusov in vsi so preživeli... Letos sem tudi kupil limono v vrtnariji (20€). Ta sicer ima par limon, vendar skoraj da ne raste.

Lep pozdrav
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost