bolni kaktusi

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a manca1 » 14 jan 2005, 01:28

Najprej daj v pečico, potem daj ven na minus in pojdi na počitnice. ko boš prišel na zaj ušk ne bo več :D :D :D

Malo za šalo malo zares, ker so uške precej trdovratne :wink:

lp Manca
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

Re: Matej

OdgovorNapisal/-a robi » 16 jan 2005, 10:53

jaz sem kaktuse do zdaj dvakrat poškropil vendar so se uši zopet pojavile! te uši nisem mimel še nikoli do sedaj!
uši imam na 10 kaktusih 2 sta mi že propala!
bom probal še zaliti s confidorjem!
upam da bo pomagalo
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a cyberman » 17 jan 2005, 09:18

Zdravo Robi,

Confidor bi pomagal, samo pazljivo z zalivanjem sedaj ko rastlina miruje. Če je res hud napad na koreninah, potem je morda bolje da se rastlina vzame iz lončka, spere vso zemljo iz korenine, malce osuši in nato presadi v svežo zemljo. Zalije pa se spomladi.
Če so uši po rastlini potem bi do spomladi zadostovalo nekajkratno pršenje s pripravkom.

pozdrav Aleš
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a robi » 23 jan 2005, 23:47

cyberman je napisal/-a:Zdravo Robi,

Confidor bi pomagal, samo pazljivo z zalivanjem sedaj ko rastlina miruje. Če je res hud napad na koreninah, potem je morda bolje da se rastlina vzame iz lončka, spere vso zemljo iz korenine, malce osuši in nato presadi v svežo zemljo. Zalije pa se spomladi.
Če so uši po rastlini potem bi do spomladi zadostovalo nekajkratno pršenje s pripravkom.

pozdrav Aleš


hvala za odgovor!
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 18 dec 2005, 11:22

Pozdravljeni vsi skupaj

Čeprav je tema že nekolika ˇumrlaˇ mam jaz še eno prošnjo :roll:
Nikjer v Prekmurju ne morem dobit confidorja ali pa metasystoxa (vsaj zasledil ga nisem pa sem preletal vse semenarne in cvetličarne) pa me zanima če bi ga lahko nekdo nabavil zame :oops:
in mi ga poslal namreč imam velike težave z volnatimi ušmi in upam da lahko moje kaktuse rešim pred temi zvermi tako da zastrupim te zlobne živalce :twisted:

Vse stroške plačam sam
Kdor bi bil tako prijazen naj mi napiše ZS.
LPM
Marsumioon
 

OdgovorNapisal/-a sandi » 18 dec 2005, 23:42

Hoj!

A si poskušal v Kalijini trgovini? Jaz sem v Mariboru dobil confidor v Kaliji. In če se prav spomnim je Kalijina trgovina v Murski Soboti (mogoče se motim, samo vem, da ko sem se peljal v Moravce sem nekje zasledil to trgovino ob cesti.

Sandi
Naj cvetijo Kaktusi!
sandi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 15 mar 2004, 16:53
Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a anchi » 02 jan 2006, 19:32

Tudi jaz sem opazila, da se je na mojem Tacitusu nekaj naselilo. Sicer nisem prepričana ali so to volnate uši. Med listki se je namreč naredila neke vrste vata, ki pa se vleče kot čigumi, ko jo hočem odstraniti. Na rastlini sem opazila eno uško in sem jo odstranila ter ubila. :wink: Verjetno gre za volnate uši, a ne?
Tole vato sem odstranila s čopičem in zobotrebcem, prav tako sem iz korenini odstranila vso zemljo ter celotno rastlino splavila z močnim curkom vode. Zaenkrat zgleda, da sem vse odstranila, zanima pa me ali bi bilo dobro, da rastlino po tem ko jo posadim v novo zemljo, zalijem s confidorjem?
Rastlino sem imela v hladnem prostoru in je nisem zalivala. Zanima me, zaradi česa nastanejo volnate uši?
anchi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 20 jan 2005, 20:55
Kraj: Gornja Radgona

OdgovorNapisal/-a starina » 09 jan 2006, 14:14

lep pozdrav.
tema glih ni taprava, ampka tole me zanima? neki casa nism brsku po enmu delu kaktusov, pa sm zagledal tole. zakaj je prislo do tegale pojava? a je mozno, da je bil kaktus ranjen in pa zakaj na tem zgornjem delu, ne poganjajo bodice? ali se da predvidevat, kako bo to naprej rastlo?

hvala



lp tomy
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

Rast

OdgovorNapisal/-a izi » 09 jan 2006, 22:45

Prišlo je do okvare rastnega vršička, pa je rast po svoje zastavila.
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a anchi » 13 jan 2006, 20:48

Imam eno prošnjo!!!

Prosim, če mi lahko kdo napiše navodila za uporabo oz. odmerjanje confidorja, ker sem ga dobila brez navodil! Bila bi vesela za čimprejšen odgovor, ker uške ne čakajo! Hvala že vnaprej!

Lp,
Anja
anchi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 20 jan 2005, 20:55
Kraj: Gornja Radgona

OdgovorNapisal/-a anchi » 14 jan 2006, 12:01

Ni treba več, sem našla na netu! Hvala vseeno!
anchi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 20 jan 2005, 20:55
Kraj: Gornja Radgona

OdgovorNapisal/-a anitai » 22 jan 2006, 10:28

Tudi jaz imam dva bolna kaktusa, pa bi prosila za nasvete, kako naj ju pozdravim.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
anitai
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 10 okt 2005, 12:04

Kaktusi

OdgovorNapisal/-a izi » 22 jan 2006, 10:56

Prvi je ena opuncija, kaj dosti več se pa težko pove. Sigurno je pretoplo v sobi, vendar je opuncija trdoživa rastline in ji ne bo hudega.
Pahipodijem v mrtvi sezoni odpadejo listi, in pomladi požene nove.
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a inula » 14 apr 2006, 14:12

Zivjo
Prosim pomagajte mi, da pozravim tale kaktus.
Tam kjer je rumena barva, je razžrto, mehko tkivo, okoli pa se vidi bela obroba.
Mislim da sm ga zasrala z zalivanjem, ker sm vodo zlivala po njemu, vcasih je voda vsebovala še gnojilo.
Bi takim ranam koristil sonce?
Kako naj mu pomagam?
HVALA!!!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
inula
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 apr 2006, 13:49

OdgovorNapisal/-a starina » 16 apr 2006, 10:40

imam samo eno vprašanje. Vse aloe, so mi potemnele. ali je to razlog, da je bile premočno zalite, oz. da sm jih najbrz malo utopil z vodo.
a se motim.


lp tomy
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

CONFIDOR

OdgovorNapisal/-a *pikica* » 24 nov 2006, 20:30

A za volnate uši najbolje pomaga Confidor? Jaz jih imam na eni od orhidejic :( In se jih hočem znebiti.. sicer jih ni veliko, ampak hočem za njih res sredstvo ki najbolj pomaga, tako, da jih ne bo nikoli več nazaj. In še nekaj.. kako potem mešam ta Confidor? Nekaj sem prebrala da ga je potrebno zmešati skupaj..

Hvala za pomoč.
Hvala.
*pikica*
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 16 nov 2006, 14:40
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a izi » 26 nov 2006, 12:42

Za par uši vzemi vatirano palčko in alkohol.
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a starina » 05 dec 2006, 18:29

starina je napisal/-a:imam samo eno vprašanje. Vse aloe, so mi potemnele. ali je to razlog, da je bile premočno zalite, oz. da sm jih najbrz malo utopil z vodo.
a se motim.


lp tomy


tole bi se enkat vprasal.. kaj je narobe z alojami... dal sem jih stran od sonca... zalivam jih ne vec ....

in tole sem dubu na kaktus v rastlinjaku. kaktus sem takoj odmaknu iz rastlinjaka in me zanima, ali tole tudi samo z ankoholom in s palčkam odstranim. dozdeva se mi, da so bile tudi uspodaj pri koreninah... a to pomeni, da ga moram presaditi.


hvala



SlikaSlika
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

OdgovorNapisal/-a STeRKoVa » 15 apr 2009, 02:48

sicer vidim, da tu že dolgo ni nihče pisal pa bom vseeno probala srečo ..

glede volnastih uši ... lani sem en kaktus zunaj na travo postavla pa je na 1x prišla cela četica mravljic in so vse pridno pojedle. od takrat na tem kaktusu več ni teh uši. so se mi pa pred kakim dobrim mescem na njegovem mladiču pojavle (ki je že par let v svojem lončku) pa sem zdaj, ko je s5 lepo toplo, kaktus postavla ven direkt v mravljišče pa se ga mravlje niti ne dotaknejo :? kaj letos te uši več niso užitne al kaj ? :x
drugače sem kaktuse tudi že z nečim škropila (mama kupla nekaj, kar so ji trgovke v vrtnariji svetovale) pa nekak ni nič pomagalo. dokončnno sem se jih znebila šele, ko sem jih ročno ostranla.
pravzaprav sem pa hotela vprašat kako je s to milnico - nekje sem prebrala da se nekak tekoče milo zameša z vodo pa se pol poškropi kaktuse. pa milnica nič ne škodi kaktusom ? pa kako je to doziranje ? kolko mila in kolko vode ?
prosla bi za čimprejšnji odgovor, ker ne vem kako dolgo bo še bogi kaktusek zdržal s to golaznijo na sebi :?
STeRKoVa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 apr 2009, 21:04
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a katku » 13 avg 2009, 13:55

Živjo!

Prosila bi vas za nasvet glede enega od mojih kaktusov..sem pregledala forum, pa nisem našla odgovora na mojo težavo.

Na kaktusu so se začele pojavljati "posušene zaplate". Sicer že precej časa nazaj, sem mislila, da se je le malo posušil. V zadnjem času pa jih je vedno več in me skrbi da gre za kakšno bolezen (mogoče rdeči pajek? čeprav je vrh kaktusa še najbolj zdrav...). Pod nekaterimi izmed teh zaplat se vidijo male črne pikice, pod drugimi ne; nekatere od njih odstopajo, kot da se bodo odluščile nekatere ne. Imajo premer približno centimeter. Najprej se pojavi temen madež (kot da bo kaktus začel gniti), danes sem na enega rahlo pritisnila, pa se je malo orosil, potem pa se v parih dneh posuši.

Kaktus mam v sobi, na mizi, verjetno ne v najbolj idealnih pogojih, vendar je do sedaj (5-6 let) rasel brez problema.

Prosim za kakršenkoli komentar ali nasvet!

prilagam fotografije:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
katku
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 avg 2009, 13:05
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • kaktusi kaktusi...
    Napisal/-a belladonna » 21 feb 2004, 01:07
    10 Odgovori
    8413 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a belladonna Poglej zadnji prispevek
    12 mar 2004, 20:38
  • kaktusi - uši
    Pripete datoteke Napisal/-a robi » 27 nov 2005, 13:30
    5 Odgovori
    4682 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a anchi Poglej zadnji prispevek
    02 jan 2006, 19:14
  • Kaktusi
    Napisal/-a caramela » 17 jul 2006, 09:48
    1 Odgovori
    2639 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Marsumioon Poglej zadnji prispevek
    17 jul 2006, 09:55
  • Še kaktusi
    Napisal/-a nemrak » 20 jul 2006, 21:11
    1 Odgovori
    2667 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a zelenec Poglej zadnji prispevek
    21 jul 2006, 14:56
  • KAKTUSI
    Napisal/-a miklavz15 » 24 okt 2008, 10:47
    2 Odgovori
    4209 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Kalypsa Poglej zadnji prispevek
    20 mar 2009, 14:51

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov