Kombuča (kombuša) čajna goba

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Moderatorji: dusanh, ljzavodrib5

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a Julči » 15 nov 2011, 12:45

Pozdravljeni, mislim da sem v tej temi prebrala, da se ta goba ne prodaja ampak podarja. Zato se tudi meni zdi cena kar visoka. Bomo počakali na dobre ljudi, ki jo bodo podarili. :lol: :roll:
Julči
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 nov 2011, 11:03

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a PIKICA37 » 21 nov 2011, 17:10

Pozdravljeni!Ali ima kdo gobo kambuco za prodati/dati ker bi tudi jast probala to!!! :) pisitemi na meil kokr zelite no sam da jo najdem to kambuco ker jo iscem ze dolgo casa!!! :D
PIKICA37
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 nov 2011, 16:48

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a Princic » 28 nov 2011, 12:04

Pozdravljeni.Rad bi dobil gobo kombuša.Danes sem po televiziji videl o uporabi kombuše.Če jo kdo ima naj mi pošlje mail in mu bom dal svoj naslov.
Princic
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 nov 2011, 11:54

Re:

OdgovorNapisal/-a Maja Kogelnik » 28 nov 2011, 22:10

AmarettoQueen je napisal/-a:Pozdravljeni ...

Glede na to da je Kombuča zadnje čase pridobila na uporabnikih pri nas, me zanima, če bi jo kdo imel, imam namreč nekaj Kombuč, ki jih imam odveč. Lahko pa dobi kdo samo sok Kombuče oziroma bolje rečeno Kombučin čaj že želi.

Za več informacij mi lahko pošljete ZS (zasebno sporočilo) in se dogovorimo kako jo predati novemu lastniku.

Sama sem namreč zelo zadovoljna z njenim učinkom zato, če še kdo želi preizkusiti Kombučin čaj ... pišite.

Lep pozdrav



Pozdrav. Zanimam se za kombučo... Če je imate kaj odveč bi jo kupila..
maja.kogelnik@gmail.com

LP
Uporabniški avatar
Maja Kogelnik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 nov 2011, 21:15

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a j3rn3j » 30 nov 2011, 13:42

Tudi jaz bi rad dobil kombučo, če jo ima kdo za podariti/prodati, me naj kontaktira na email: jernejkreslin@gmail.com
j3rn3j
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 nov 2011, 13:37

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a Peter Tonkli » 30 nov 2011, 15:53

Kupim kombučo. Pridem jo tudi iskat.
tonkli.peter@gmail.com
Uporabniški avatar
Peter Tonkli
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 30 nov 2011, 15:49

Re: kombuča

OdgovorNapisal/-a aandreja » 02 dec 2011, 23:49

aandreja je napisal/-a:Tudi sama sem srečala ljudi, ki jim je kombuča splesnila...Eni so jo gojili kar na vodi, drugi se niso držali navodil in je bila higiena zelo slaba. Saj verjamem, da je delovanje napitka dober le takrat, ko se zadeva naredi tako kot je treba.
Sama nimam težav s saldkorjem, vendar vem, da kombuča potrebuje veliko sladkorja in jo je treba hraniti, le pretiravati se ne sme.
Moj odmerek je od 8-9 dkg na 1l čaja. Fermentiranje naj bi bilo končano po 11 dneh. Sama sem jo sicer pila tudi mlajšo, a le zato, ker nimam težav. Vsakemu, ki jih ima , mora delati kot je treba ali pa je bolje, da jo opusti, ali zaupa komu, ki to zna.
Torej imeti KOMBUČO ni samo nekaj dobrega, je tudi nekaj odgovornega do sebe in drugih okrog sebe.

Pa lep pozdrav, Andreja



Tale prispevek je že zelo star in sporočam, da nimam več kombuče. Imam veliko klicev in mi je že kar moteče. Nimam kombuče in ne poznam nikogar s to gobo. HVALA....
aandreja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 jan 2008, 09:06
Kraj: Ljubljana

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a pokahontas » 03 dec 2011, 14:37

Sem iz Maribora in bi me zelo veselilo, če bi mi kdo odstopil kombuško :-))
pokahontas
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 02 dec 2011, 20:18

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a cvety » 05 dec 2011, 20:32

Rada bi poskusila kombučo!
Če jo kdo podari ali tudi proda naj se mi prosim javi.
cvetka.cresnik@gmail.com

Hvala
cvety
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 dec 2011, 20:28

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a dadika » 06 dec 2011, 00:03

Pozdravljeni !
Po nekaj letih sem spet zasledila pogovore o Kombuši.Sama sem pila ta pripravek kar nekaj časa pred nekaj leti ,se pa ne spomnim ,da bi mi kaj posebno koristila.Mogoče nisem bila dovolj pozorna na to ,kako se počutim ,ker sem bila tudi mlajša .Takrat so priporočali pitje le nekaj časa ,potem pa naj bi gobo posušila in spravila .To sem tudi storila ,a jo sedaj nisem mogla več "obudit " v življenje .Preveč je bila suha -(kot papir ).Sedaj pa bi spet rada prišla do nje ,ker mislim ,da je res zdrav napitek.Od vedno je res veljalo naj bi se goba podarjala ,razumljivo pa je ,da si mora pošiljatelj zaračunat potne stoške ,posodico in kar spada zraven.Lepo prosim ,če ima kdo prirastek Kombuše ,da se mi oglasi,ker bi jo res rada dobila.Vsa navodila že imam od prej ,potrebujem samo Kombušo. HVALA :oops:
dadika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 dec 2011, 23:34

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a dadika » 10 dec 2011, 15:52

Spet se oglašam in sporočam ,da sem Kombušo dobila.Darovala jo je gospa iz Gorenske in plačala sem samo poštnino za paket s "pazljivejšim ravnanjem" ,ki je nekoliko dražje od navadne poštnine.Ko mi bo Kombuča porasla,se vam oglasim in lahko jo boste dobili. Potrpljenje pri tem ne bo odveč.Do takrat pa vsem želim lepe in mirne prihajajoče praznike ,ter vse dobro v Novem letu !!! SREČNO
dadika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 dec 2011, 23:34

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a Julči » 14 dec 2011, 12:49

Pozdravljeni!
Tudi jaz sem kobušo dobila - kupila za 15 EUR sedaj jo imam že 14 dni in pridno pijem čaj, meni je zelo dober. Čaj menjujem na 5 dni, ker je takrat najboljši za piti. Dobila sem tanko mrenico - gobico ampak sedaj že raste in se debeli.
Želim vam vsem vesel in lep december. LP.
Julči
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 nov 2011, 11:03

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a PIKICA37 » 14 jan 2012, 00:57

Pozdravljeni!Ali mi kdo lahko pomaga,kambucin napitek sem naredila po navodilih pustila sem od (8do12)dni v mirovanju,naredila se mi je tudi nova gobica,prelila sem caj v steklenice in se 5dni pustila v temnem prostoru,ampak ko sem naredila prvi pozirek je bilo kot da bi pila kis?ali mi kdo lahko pomaga ,kaj sem naredila narobe?pisite prosim!!!!hvala ze vnaprej!!!
PIKICA37
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 nov 2011, 16:48

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a Julči » 20 jan 2012, 10:41

Pikica - pozdravljena, naredila nisi nič narobe ampak taki je napitek od kambuše, bolj je star bolj je kisel. Jaz jo po 7 dneh odlijem in je ne pustim več starat. Ko jo prelijem v steklenice tako ne popijem vse naenkrat in se tako v bistvu tudi stara.
Julči
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 nov 2011, 11:03

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a anitar » 24 jan 2012, 13:59

Pozdravljeni!
tudi jaz se zanimam za kombučo, če jo kdo ima bi bila zelo vesela. Hvala
anitar
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 jan 2012, 13:50

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a Julči » 26 jan 2012, 16:30

Pozdravljeni

anitar- kambušo lahko dobiš približno čez 14 dni, upam da se mi bo do takrat zdelila. LP.
Julči
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 nov 2011, 11:03

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a vabo » 26 jan 2012, 17:44

Zdaj sem tudi jaz dobila kulturo kombuche in ko se mi bo razmnožila jo bom lahko ....... upam ...............dala naprej. A mi lahko kdo svetuje kateri od domačih čajev bi bil tudi primeren kot nadomestilo zelenemu čaju?
vabo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 30 nov 2011, 18:31

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a Julči » 27 jan 2012, 08:59

Pozdravljeni,
vabo- lahko daš kamilice, lipo, šipek ... vse čaje, ki nimajo močne arome. Najbolj dober napitek pa je meni iz šipkovega in zelenega čaja.

Pa obilo dobrega napitka. LP.
Julči
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 nov 2011, 11:03

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a j3rn3j » 09 feb 2012, 09:53

Če rabi kdo kombučmo me naj kontaktira na jernejkreslinAFNAgmail.com.
lp
j3rn3j
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 nov 2011, 13:37

Re: Kombuča (kombuša) čajna goba

OdgovorNapisal/-a alini » 18 feb 2012, 22:07

Imam na zalogi nekaj tibetanske gljive če koga zanima,mi je je škoda zavrečt...info na strani:
http://zdravplanet.blogspot.com/2011/02/tibetanska-gljiva.html

lp
alini
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 feb 2012, 22:58

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Gojenje gob

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov