>> VAŠE BALKONSKE ROŽE - ZASADITVE - SLIKE <<

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 20 apr 2008, 19:47

Zaljubljena23, tista zadevica, ki si jo nasadila na sredo korita med begonije se imenuje srebrnolistna dihondra, za moje pojme ena najlepših visečih necvetočih rastlin. Meni jo je uspelo tudi prezimiti, drugače pa se lahko razmnožuje tudi s potaknjenci...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

balkonske rože

OdgovorNapisal/-a Prava teta Pehta » 20 apr 2008, 20:35

Zefa, hvala za prijazen in vzpodbuden odgovor. Tvoja letošnja zasaditev mi je všeč, morda nam jo boš pokazala tudi, ko bo v polnem razcvetu. Lep večer!
ker nikdar ne veš
Prava teta Pehta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19 apr 2008, 12:42
Kraj: SV

OdgovorNapisal/-a rok.k » 20 apr 2008, 21:00

Zefa s tole zasaditvijo boš imela pa veliko dela, mislik na zalivanje, saj si v korito posadila kar veliko rastlin.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 20 apr 2008, 21:05

Ivčk, hvala. Meni je tudi všeč, mi je že lani skozi poletje padla v oči in sem se odločila, da bom jo letos namesto sladkega krompirja posadila, saj so korita 60 cm za moje pojme premajhna za dve zmajevi begoniji in sladek krompir. Namreč proti koncu, se je že poznalo na rožicah, da jim primankuje prostora, bomo videlo kako bo letos.

Glede zasaditve od zefe pa se strinjam, da bo imela kar velik problem, npr vidim da imaš posajeno stipa, ta se full razraste, jaz jo imam samo v enem koritu (okroglem) in ne ptrebujem nič drugega, pa sladek krompir bo tudi mogočen. Boš morala biti kar pridna z zalivanjem. Vglavnem v koritih imaš zasajene stvari, ki se full razrastejo
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

OdgovorNapisal/-a zefa » 20 apr 2008, 21:56

Ja res je, da sem zasadila veliko rastlin v posamezno korito. Tudi lani sem sadila po 6-7 rastlin na eno veliko korito. Posamezne rastline res ne zrastejo tako velike, kot če bile tri v 80 cm koritu. Mi je pa všeč, da je zasaditev pisana. Korita nimam na balkonski ograji, ampak na okenskih policah, zato mi ni pomebno, če batata zraste v dolžino samo 40 cm in ne 1 m. Za zalivanje sem pa zelo pridna.

Pozdrav vsem
zefa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 24 mar 2007, 12:16

OdgovorNapisal/-a Lady » 22 apr 2008, 07:25

Živio!
Sem nova na tem forumu in vesela sem ,da sem vas našla saj imate prečudovito lepe ideje.Tukaj je slika mojega balkona lani vidi se kako mi krompirjevke -plazeče niso ravno uspele.Letos bom uporabila hygromull kot svetujete.Katero gnojilo za boljšo rast uporabljate?

Slika

Letos si želim ,da bi bil moj balkon dosti bolj zaraščen saj živim v blokovskem naselju in imam na balkonu rada zasebnost.Balkon je soncu izpostavljen zjutraj in malenkost popoldan oz. proti večeru.Problem je veter ,ki včasih močno piha in mi lomi rože.Kaj mi svetujete naj posadim letos na svoj balkon?Če je možno tudi kakšno sliko prilepite kako naj bi izgledal.
Želim vam lep dan!
Lady
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 22 apr 2008, 07:04

OdgovorNapisal/-a cacti25 » 24 apr 2008, 12:33

Hoj!

Ali imate še kakšno idejo kaj naj posadim poleg bršlink, ki so mi obsale od lani? Imajo pa roza in bele cvetove.
"Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš uloviti, če pa mirno obsediš, lahko sede nate."
cacti25
Expert
Expert
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 jan 2008, 12:54

OdgovorNapisal/-a rok.k » 24 apr 2008, 13:50

Ja, kaj naj posadim zraven?
Kakšne vrste korita imaš, kako dolga z vodno rezervo ali brez, kje želiš imeti ta korita, sonce, dež, senca?
Vse to je potrebno vedeti, da potem lahko kakšno rožico izbereš in si z njo zadovoljen.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a cacti25 » 24 apr 2008, 14:06

Ja tkole je. Korita so 60x15. Na balkona sije sonce že zgodaj zjutraj pa nekje do 14ih, tudi dež jih dobi. Na okna pa posije popoldansko sonce. En pa je le kratek čas na soncu. Imamo še ne balkon, na katerega pa rož več ne dajemo, ker se ni nič obneslo, je močno sonce in dež...
"Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš uloviti, če pa mirno obsediš, lahko sede nate."
cacti25
Expert
Expert
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 jan 2008, 12:54

OdgovorNapisal/-a cacti25 » 24 apr 2008, 14:19

Še to, korita nimajo vodne rezerve. Mislim, da več kot tri rastline not ne morjo bit
Na oknih imamo ponavadi pelargonije ali gre zraven lahko kakšna trava?
Pri stari mami tudi ne uspeva velko, ima pa dva velika oreha, ki naredita veliko sence. Ka j svetujete v tem primeru? Korita so približno take velikosti kot pri nas.
"Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš uloviti, če pa mirno obsediš, lahko sede nate."
cacti25
Expert
Expert
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 jan 2008, 12:54

OdgovorNapisal/-a cacti25 » 28 apr 2008, 10:18

Spet jaz sitnarim, ker upam, da mi bo kdo odgovoril.
Sedaj sem kupila zmajeva krila, krompir, dihondro in moljevko. Zdaj pa me zanima, kaj bi šlo bolj skup- z.krila- dihondra ali moljevka ali krompir in bršlinke- dihondra, krompir, moljevka?
Ubistvu me je ob prebiranju raznih forumov zaskrbelo, da nisem kupila prav oz. preveč. Korita so 60 cm in ozka, brez vodne rezerve in po mnenju mnogih bi bile tri rastline, se pravi 2 zmajevi krili in 1 krompir preveč.
Zaljubljena, če se ne motim imaš ti podobna korita, mi lahko svetuješ, prosimm.
"Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš uloviti, če pa mirno obsediš, lahko sede nate."
cacti25
Expert
Expert
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 jan 2008, 12:54

OdgovorNapisal/-a rok.k » 28 apr 2008, 15:21

Krompirjevka, moljevka in zmajeva krila so zeloo požrešne rastline, tako da bi v 60cm koritu bilo preveč, če bi posadila po tri take rastline. Pomoje bi bilo bolje 2 zmajevi krili in dihondra, čeprav je tudi to že zelo veliko za zalivati.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 28 apr 2008, 18:42

cacti25 je napisal/-a:Spet jaz sitnarim, ker upam, da mi bo kdo odgovoril.
Sedaj sem kupila zmajeva krila, krompir, dihondro in moljevko. Zdaj pa me zanima, kaj bi šlo bolj skup- z.krila- dihondra ali moljevka ali krompir in bršlinke- dihondra, krompir, moljevka?
Ubistvu me je ob prebiranju raznih forumov zaskrbelo, da nisem kupila prav oz. preveč. Korita so 60 cm in ozka, brez vodne rezerve in po mnenju mnogih bi bile tri rastline, se pravi 2 zmajevi krili in 1 krompir preveč.
Zaljubljena, če se ne motim imaš ti podobna korita, mi lahko svetuješ, prosimm.


Hej

JAz sem imela lani posajeni 2 zmajevi begoniji in sladki krompir, v nekaterih koritah pa namesto krompirja viseči bambus. Na začetku ni bilo takšne sile, tam nekje proti koncu avgusta, v septemberu, pa se je že kar poznalo, da so korita premajhna in je bilo potrebno 2x dnevno zalivat rože. Tako, da se strinjam z rok-om, če ti ne bo odveč 2x na dan zalivat rožic, pa lahko vztrajaš pri svojem.
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

OdgovorNapisal/-a cacti25 » 28 apr 2008, 20:14

Hvala obema.

Upam, da si bomo poleti, ko bo vse že bujno, izmenjali kako sliko. Da vidimo kaj bo iz tega.
"Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš uloviti, če pa mirno obsediš, lahko sede nate."
cacti25
Expert
Expert
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 jan 2008, 12:54

OdgovorNapisal/-a dkivi » 28 apr 2008, 22:03

moje pa tkole prav skromno izgleda :oops:
je čisto na frišno zasajeno,tko da čez kak mesec bo že bolje,imam pa na balkonu lahko samo kake netreske ipd.,ker je južna stran in imamo poleti na njem do 38°C,vse ostalo sežge :evil:

Slika
Slika
dkivi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 29 jan 2006, 09:25

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 29 apr 2008, 17:18

Jaz pa bi to pomlad v balkonska korita (z vodno rezervo, 60cm, zahodna lega, obsijano s soncem poleti po 16h) rada posadila FUKSIJE, toda na vaših slikah sem jih zelo redko opazila. So tako zelo težavne?
Vmes bom zasadila še VISEČO DIHONDRO, kot dodatek pa bi rada še kakšno ne preveč bujno rastočo OKRASNO TRAVO z navpično rastjo.
Torej:
1/ kako je kaj z vašimi fuksijami?
2/ koliko prostora v koritu zavzame viseča dihondra?
3/ kaj od okrasnih trav priporočate?
Hvala in lep pozdrav!
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a lunca » 29 apr 2008, 19:01

Mi smo imeli lansko leto travo stipa in mi je bila zelo všeč.
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 29 apr 2008, 19:23

Stipa, tudi meni je všeč, ena mi je celo prezimila
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

OdgovorNapisal/-a rok.k » 29 apr 2008, 19:33

Fuksije so zelo lepe tudi v koritih z vodno rezervo. Dihondra ne zavzame veliko prostora v koritu. Glede trav bi bila stipa zelo primerna, izogibaj se perjankam, saj te rastejo zelo bujno.
Koliko rastlin boš posadila v korito?
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 29 apr 2008, 23:20

Hvala, rok.k
Najraje bi posadila na vsako stran korita po eno fuksijo, na sredini spredaj dihondro, za njo (malo v levo ali v desno) pa še okrasno travo. Korit bo pet, vendar bo med njimi cca 60 cm prostora.
Fuksije so zmerno povešajoče, dihondra na sredini bo rastla navzdol, s pokončno okrasno travo pa bi ustvarila simetrijo celotne zasaditve.
Bi bile 4 rastline za eno korito preveč?
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov