menjam semena okrasnih buč vodnjač (Lagenaria siceraria)

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

menjam semena okrasnih buč vodnjač (Lagenaria siceraria)

OdgovorNapisal/-a francib » 25 avg 2008, 12:03

Živijo vsem skupaj!

Letos sem se prvič odločil naročiti seme buč vodnjač iz Nizozemske, pa nisem najbolj zadovoljen (ene so popolnoma skrižane). Semena treh različnih sort sem posadil ločeno (preprečeval medsebojno križanje).

Sedaj pa me zanima, če ima kdo kakšno sorto buč vodnjač doma in če je pripravljen nekaj semen menjati ali prodati.

Zanima me tudi, če ima kdo kakšne izkušnje z kakšno semenarsko hišo, ki prodaja različna semena buč (tudi na svetovnem spletu) in da je to seme kakovostno (ni skrižano).

Hvala za odgovore!
francib
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 25 avg 2008, 11:14

OdgovorNapisal/-a francib » 02 sep 2008, 13:29

živijo!

Sedaj vam še pošiljam fotografije svojih bučk. Razumeli boste moje razočaranje-saj so bučke skrižane. Drugače pa sem ponosen, da mi jih je uspelo vzgojiti in jih obvarovati pred točo :)

Spodnje bučke bi morale biti sorte Birdhouse:
Slika,
Slika,
Slika,
Slika

Te bučke bi morale biti sorte Marenka Speckled:
Slika

Te bučke pa bi morale biti sorte Caveman's Club:
Slika,
Slika,
Slika,
Slika

Če vas kaj več zanima o mojih buckah, mi lahko pišete na mail: franci.bucke@gmail.com
francib
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 25 avg 2008, 11:14

OdgovorNapisal/-a bučarka » 02 sep 2008, 13:48

francib, če nisi zadovoljen s semeni, jih poskusi reklamirati, mogoče ti bodo poslali nove.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 02 sep 2008, 14:08

Franci, lepe buče.
Realno pa ne moreš pričakovati, da bodo vsi plodovi popolnoma isti, ker konec koncov to niso hibridi in se znotraj ene sorte velikokrat pojavlja kaka naravna mutacija ali različica. Te pa razumem, zakaj ti je hudo, teh različic je pri tebi opazno preveč...

Zelo dober in zanesljiv vir ogromnega števila kvalitetnih in neskrižanih vrst in sort buč ter njihovih sorodnikov pa boš našel na spodnjem linku:
http://www.kcb-samen.ch/shop/
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a francib » 02 sep 2008, 15:00

Živijo!
Obema hvala za odgovore. :P

Seme bom reklamiral,toda ne vem, če bom s tem kaj dosegel. Morda se sploh ne bodo zmenili za mojo reklamacijo. Morda,pa mi bodo poslali nova semena -ki bodo spet skrižana :x

Ivčk, hvala za link, kjer lahko naročim semena -si pri njih že naročal/-a? Ali koga poznaš, ki je pri njih naročil?
francib
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 25 avg 2008, 11:14

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 02 sep 2008, 16:46

Franci, jaz sem že enkrat naročala pri njih preko prijateljice, ki je pri njih redna stranka, poznam pa še dve ženski, ki imata z njimi ravno tako zelo dobre izkušnje. Moraš pa pri njih ustvariti Account, kar ni problematično, vtipkaš svoj mail (ne nadlegujejo te s kako vsiljeno pošto :wink: ) in si izmisliš geslo. Potem lahko pri njih enostavno naročaš. Vse o tem je lepo napisano na njihovi strani...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a francib » 03 sep 2008, 09:02

Ivčk hvala ti!
Naslednje leto bom zagotovo naročil pri njih...
francib
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 25 avg 2008, 11:14

OdgovorNapisal/-a bučarka » 03 sep 2008, 10:12

Letos bom tudi jaz naročala pri KCB, imajo fantastično ponudbo.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a francib » 12 okt 2008, 23:30

Živijo vsem skupaj!

Naredil sem reklamacijo za svoje bučke (poslal sem jim tudi fotografije). Odgovorili so mi, da je pri vodnjačah vedno težko priti do enakih plodov po obliki. Da Birdhouse je OK (toda ni popolno izenačen). Da Marenka Speckled je OK. Bučke Caveman's Club pa so skrižane. Ponudili so mi, da mi naslednje leto zastonj pošlejo seme od vodnjače Caveman's Club iz lastne selekcije (do sedaj so seme nabavljali pri eni semenarski hiši).

Fotografije, ki sem jih priložil reklamaciji:

-Birdhouse:
Slika
Slika

-Marenka Speckled:
Slika

-Caveman's Club:
Slika
francib
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 25 avg 2008, 11:14

OdgovorNapisal/-a bučarka » 13 okt 2008, 19:27

Provat ni greh in neki si dobil. Imaš pa lepe buče. :D
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

VODNJAČE

OdgovorNapisal/-a IVI » 30 okt 2008, 11:51

Že nekaj časa razmišljam kje in koga bi vprašala o shranjevanju buče vodnjače.

Letos prvič so obrodile tudi na mojem vrtu in nastali so lepi plodovi, :D , kot so na teh vaših slikah, a žal mi bodo vsi zgnili. :cry:
Vse sem obesila - nekatere zunaj, vendar pod nadstrešek, druge pa v shrambi. Najprej nastane majhen črn krog, potem pa se širi in širi.....

Kaj bi pravzaprav morala z njimi nardit ? :?:

Slika
[img]
IVI
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 jul 2004, 22:09

OdgovorNapisal/-a francib » 02 nov 2008, 23:26

Živijo IVI!

Vodjače gojim že nekaj let. Sušil sem jih že na podstrešju in pod ostreškom in ugotovil, da ni pomembno, kje jih sušim.


Seme za setev vzamem iz plodov, ki so željene oblike in ki med sušenjem niso spremenili oblike (se jim med sušenjem ni nagubala olesenela plast).



In katere oblike/sorte vodnjač imate?
Zadnjič spremenil francib, dne 30 sep 2009, 08:32, skupaj popravljeno 2 krat.
francib
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 25 avg 2008, 11:14

OdgovorNapisal/-a IVI » 04 nov 2008, 14:56

Hvala za odgovor Franci....

imam take, kot so na vaši (moji) sliki postavljene spodaj na deski, in jih je šest. Saj ne vem kakšno ime imajo. Dobila sem že majhne sadike in ne semena.
Prav veselila sem se jih, ko sem opazovala kakšni plodovi se razvijajo, in vsi ki so jih gledali, so me prosili za kakšno, pa sem jim rekla, da jih bom imela na vrtu dokler bo šlo.... in bodo potem dobili.... oz. za N.L....
Zdaj sem bila pa prav žalostna, ko gledam njihovo "propadanje". :shock:

Upam, da bo res tako, kot mi opisujete Vi. 8)
IVI
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 jul 2004, 22:09


Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost