menjam semena buč

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a bučarka » 14 apr 2005, 14:36

jaz sem za. ravno o tem sem včeraj razmišljala... pa si potem damo semena na pol, ker itak ne moreš celega paketka porabit.

danes sem šla na opčine v semenarno, kjer imajo res precej semen od buč (20-30)... in kupila kar še nimam. paketki so po 1.5e.


akasha, ti bi naročila z une strani, ki si jo priporočila? tam jih imajo res dosti. sicer mnogo dražje kot v italiji, ampak upam vsaj, da so boljša semena.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a Akasha » 14 apr 2005, 15:26

Hojla Bucarka,jaz sploh ne bi narocila bucnega semena(ker nisem ravno fan buc razen dolocenih sort,ki jih gojimo vsako leto),jaz bi rada narocila druge stvari(ene 4 posebne sorte zelenjave in mesane kaktuse),tako,da bi bilo treba najti zanesljivega evropskega ponudnika,ki ponuja vse sorte stvari(tudi veliko buc)..

Je pa kriz s placilom,jaz nimam kreditne kartice se,money order(tj,postna nakaznica) pa gre lahko samo za dolocene drzave,recimo za Anglijo ne.. :? (zato sama ne morem narociti,razen,ce bi kje vzeli denarno nakazilo)

Ce bi se nas dobilo vec skupaj,bi lahko vsi narocili,potem pa si delimo postne stroske(pa lahko tudi semena,ce so zavitki preveliki)..

Ce se naroca iz zunaj EU,pride se carina..

Ena zanimiva angleska stran(imajo podruznico tudi v Kanadi),ki ima tudi dosti buč,je tale: www.eseeds.com ,vendar vzamejo samo kartice in money order,ko sem jim mailala,ce bi vzeli denarno nakazilo,mi pa sploh niso odgovorili :x ..
Ponujajo seme raznih proizvajalcev,ne le od enega in pogosto lahko tudi pri istih sortah izbiras vec proizvajalcev semena.
(cene si lahko nastavis v vec valutah-za primerjavo,postnina je pa enotna za vsako narocilo)
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bučarka » 14 apr 2005, 16:17

sej ponavadi poštnina ne pride dosti. recimo pri t&morgan je samo 1 funt.

jaz ponavadi vse naročam s kreditno kartico, ker je ful simpl. najbolje da pogledaš, na kakšne načine se da plačat, pa izbereš najustreznejšega zase.

katere vrste zelenjave pa bi ti rada kupla?

sem pogledala to stran od buč. sej imajo, ampak ne ravno tisto, kar bi jaz ... mislim, sej bi tudi to, ampak prej kej drugega. :wink:
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a bučarka » 15 apr 2005, 14:01

na eseeds vzamejo tudi maestro, torej navadno bančno kartico....
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a drejac » 03 maj 2005, 11:36

Lepa hvala vsem za nasvete!

Sem naročil semena pri thompson-morgan s kreditno kartico. Semena so prišla, mislim, da v manj kot 14 dneh. Sedaj še malo počakam na primeren čas za setev, jeseni pa poročam kaj bo uspelo :) .

Pri eseeds pa sem poskušal naročit z maestro kartico, vse lepo, ampak naročilo je po 2 tednih še vedno na 3 stopnji, kjer bi morali zaračunati. Zgleda, da z navadno bančno kartico le ne gre. Al sem pa jaz kaj zaj...

LP
drejac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 11 apr 2005, 10:26

OdgovorNapisal/-a Akasha » 03 maj 2005, 11:59

Hoj,eseeds preverjeno posljejo,ce je vse ok s karticami,samo malo traja,da preverijo zaloge in spakirajo..
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a drejac » 03 maj 2005, 14:14

Akasha: pa si plačala z navadno bančno kartico ali s kreditno? Katero številko moraš dat, če plačaš z maestro?

Aja pa še tole: ena zanimiva literatura glede buč - Ruth Podgornik Reš: Čarobni svet buč. Pa v vrtnariji Reš naj bi imeli cca. 30 vrst semen buč, samo od tistih, ki sem jih jaz hotel, niso imeli nobenih :(

http://www.misti.si/vrtnarija/buce.htm
drejac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 11 apr 2005, 10:26

OdgovorNapisal/-a Buld » 20 jun 2005, 22:42

Bučarka, tista semena, ki si mi jih poslala zelo dobro rastejo, naredil sem 8 gredic za njih, na slikah pa so 3 največje :lol:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Buld
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 21 mar 2005, 11:14

OdgovorNapisal/-a Akasha » 20 jun 2005, 23:57

Lepe :)

Meni pa Tonda padana niso zrasle :cry:

Samo imam pa v redu jedilne bučke,pa nekaj oljnih in še 2 Big max. :D
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bučarka » 21 jun 2005, 12:02

drejac: :D knjigo imam, je dobra. se mogoče spomniš, katera semena imajo reševi? katera pa si hotel/a? mogoče se kaj pri meni najde, ker sem nabavljala letos. katera semena si naročil/a? se priporočam za kakšno menjavo jeseni. :wink:

akasha: oooojlaaaaaa!!!!! :P :P dobiš tondo padano jeseni, nekaj mi jih je zraslo. thanks to rok! :D

buld: vidim, da so že velike. lepo, da ti tako dobro uspevajo. :P

prilagam mojo velikanko, ki je prejšnji teden že naredila plod. upam, da bo stokilski! :lol:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a Akasha » 21 jun 2005, 12:11

Tole na slikci pa še ni buča,vendar bo,če bo tale ženski cvet,ko se razcveti,oplojen. :D

Moje še niso tako blizu cvetenja....mrzla Ljubljana pač :?
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bučarka » 21 jun 2005, 12:14

ne kompliciraj no!!! :?

razcvetel se je že... oplojen pa...? :shock: hmmm...

seveda bo buča :wink:
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a rok.k » 21 jun 2005, 22:37

Katera sorta buče pa je?a je tista ki sem ti jo jaz poslal?

tud men se je na 3 bučah velikankah že pokazal plod ena je že 100% oplojena.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a bučarka » 22 jun 2005, 14:31

ja, to je tvoja velikanka. :D

imam še eno.. no in še eno, samo s tisto ne bo nič verjetno. a se rade deformirajo te velikanke al kaj?

bom šla potem pod hladom malo pregledat.. :D
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a drejac » 04 jul 2005, 10:01

bučarka: pri thompson-morgan sem naročil: hasta la pasta (špagetarica - očitno :) ), nutty delica in sunshine

potem sem pa posejal še od Semenarne Uchi Kuri (al neki takega), pa še eno melono za foro

No iz melon ni nič, najbrž so mal prehladne noči, buče pa pridno rastejo in so že zasedle tam nekje 3/4 vrta :D. Uchi Kuri že delajo plodove (mislim, da je že oplojeno, ker so že kar veliki), ostale pridno sledijo.

Aja, hotel sem pa seme od buttercup, pri Reševih se pa spomnim samo, da so imeli 8 ball, ostalo pa ne vem.


Ko bom kej doma še poslikam pa prilepim...

Aja, pa držimo pesti za stokilski plod! :)
drejac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 11 apr 2005, 10:26

OdgovorNapisal/-a bučarka » 04 jul 2005, 10:15

se priporočam jeseni za hasta la pasta, nutty delica in sunshine!!!!

jaz od tompsona imam samo Jaspee de Vendee... ne vem kako je z njimi ker ne vem točno kje so... bomo vidli jeseni!
:D
buttercupov sem jih kar precej posejala, pa tudi dosti semena mi je ostalo. bomo konec leta menjavali...
:lol:
moje hokaido (uchiki kuri) imajo tudi že plodove, tudi velikanke, ampak jih je toča poškodovala.

rok, drejac, koliko plodov bosta pustila na velikanki?
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a drejac » 04 jul 2005, 14:03

Velikanka :?:

Buče vzgajam za jest, ne za velikost :D (vsaj za enkrat še ne)

Kako pa je potem s semeni jeseni? A ni tako, da potem buče niso več "čistokrvne", če se je več različnih sort med seboj opraševalo? Kaj pa hibridne vrste (vse, ki imajo F1 v imenu, če se ne motim)?
drejac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 11 apr 2005, 10:26

OdgovorNapisal/-a bučarka » 04 jul 2005, 17:25

jaz jih ročno oprašim, če se le da. saj vidiš jeseni, če je kakšen mutant prišel ven al pa je taka kot na slikci.

si pa ne predstavljam, da bi morala vsako leto ista semena kupovat... ne bi zneslo!

sej buče vsi vzgajamo za jest, sam večji plod ko je, več se nas lahko naje. LOL pri velikanki se gre ravno za velikost...
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a rok.k » 04 jul 2005, 19:10

Bučarka!

Jaz na velikanki pustim samo en plod pa še to tistega ki je zrasel na glavnem peclju, saj vse stranske peclje zakopljem v zemljo da nastanejo korenine, tako lahko buča sprejema več hranil in se zato tudi bolj in hitreje redi.Kako ti kaj kaže letošnji pridelek buč?


ROK
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Akasha » 06 jul 2005, 13:48

Jaz pa nič ne komliciram,jih edino zalivam in gnojim,pa z neko bio zadevo pošpricam,če plesen dobijo po listih. Pa plevel odstranjujem,čeprav to še premalo pridno :? .
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron