Kava, čaj

Droge in halucinogene rastline.
Pejotl, marihuana, koka, nore gobe, datura, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 21 mar 2007, 10:51

ojla. zanima me, če ima kdo doma kakšno sadiko ali seme kavovca preveč in bi mi ga bil pripravljen odstopiti? seveda ne kar zastonj :wink: .
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Postopac » 23 maj 2007, 21:20

Ga ne prodajajo v Bauhausu, semenarni al pa kje... ? Jaz ga imam nekaj, samo ga imam raje malo več, v primeru da ga kaj popade...
Postopac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 07 jan 2007, 15:40
Kraj: V.Lasce

OdgovorNapisal/-a tinko » 23 maj 2007, 21:27

Dobro jutro, Postopač! HellHavoc ima že en mesec sejančke, ki jih je dobil pri meni. Malo zamujaš z odgovori. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 25 maj 2007, 08:32

res je. tinko mi je zrihtal sadike kavovca in morm rečt, de se odlično počutjo. delajo nove liste in so nasploh lepi. komaj čakam, da se bodo razvejali. upam da kmalu, čeprav sem nekje prebral da šele po kakšnem letu ali dveh.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 15 jun 2007, 09:38

ravnokar sem govoril s kolegom iz indije, ki živi v regiji, kjer pridelujejo čaj. dogovorila sva se, da bo poiskala semena zelenega čaja, ki mi jih bo nato poslala po pošti. mene pa samo zanima, če bi bil kdo zainteresiran in bi bil pripravljen za simbolično ceno odkupiti kašen semenček? če ste, kar napišite v tej temi. če bo preveč interesa imajo prednost tisti s katreimi sem že delal posle ;). tinko, ti boš pa jih boš tako ali tako dobil nekaj zastonj, ker si mi takrat zrihtal lokvanje in kavo. naslednji na spisku pa bo jan24, če si zaintersiran.

ceno za seme bom napisal kasneje, ko bom izvedel koliko bom imel stroškov z vsem tem.

ne vem še koliko semen bom dobil, če se javite dovolj kmalu pa se še lahko zmenim za nekaj semen več, vendar samo če ste resni.
Zadnjič spremenil HellHavoc, dne 15 jun 2007, 10:16, skupaj popravljeno 1 krat.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Pepe » 15 jun 2007, 09:49

Semena čajevca morajo biti sveža, taka pa dobiš ta čas le z južne poloble. V Indiji so semena sveža pozimi.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 15 jun 2007, 10:12

zanimivo, tega še nisem nikoli zsledil. kolikor vem so najbolj kaljiva do enega leta.

tole sem zasledil na internetu:

"Soak seed in warm water for 24 hours before sowing, or gently rub a hole through the seed coat with sandstone or sand paper. The seed coat is fragile, so take care not to crush the seed during the process. The seeds are about the size and shape of hazelnuts. Hollow seeds and low germination percentages are common occurrences. Seeds remain viable for one year. Plant 1cm deep in warm soil and keep moist until germination. Typical germination period is 6 to 8 weeks Plant requires 4-12 years to bear seed. At first, seedlings should be shaded. Seedlings 6-12 months old may be outplanted with a ball of earth, while much older seedlings can be planted bare-rooted. Cuttings from the stem, taken 10cm from the ground from winter through to summer, can be inserted in the soil at an angle so that the subtending leaf rests on the medium. Rooting is slow, and bottom heat is recommended. Needs full sun to part shade. They prefer a well drained, soil rich in organic matter, pH 4.5- 5.5. The root hairs are very fine, so the plant cannot be allowed to dry out completely. Increase watering when the plant is actively growing and when the plant is in bloom. Fertilise every 2-3 weeks in spring through to autumn, use a fertiliser for acid loving plants diluted to half the strength recommended on the label. Prune directly after flowering. Repot every 2-4 years in late winter or early spring. Plant is frost hardy to �6C. Once established, mulch heavily."
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a tinko » 15 jun 2007, 21:24

Hvala, HellHavoc. Si mi polepšal večer. Sem bil 50 let večno drugi: v športu, družbi, ženah... Sedaj pa kar naenkrat na prvem mestu. Tudi jaz bi nekaj prispeval, ti samo nabavi. Lokvanje raje dam , kot mečem na kompost. Nisem kriv, če se pri meni dobro počutijo in lepo rastejo. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 16 jun 2007, 15:18

hehe tinko, jst ne pozabim dobrih del ;). drugače pa bo verjetno malo trajalo da bodo semena prišla do mene. ampak ko bo bom to na veliko razbobnal po forumu ;).
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

SEMENA ČAJEVCA

OdgovorNapisal/-a Blaž11 » 19 jun 2007, 16:29

Prav lep pozdrav vsem na forumu!

HellHavoc:
Zelo bi ti bil hvaležen, če bi mi lahko prodal par semen pravega čajevca (Camellia sinensis )! Seveda mislim za pošteno plačilo! :wink:
Zaenkrat mi še ni v sloveniji uspelo zaslediti, kakšno seme čajevca kaj šele sadiko, zato si ti zaenkrat moje edino upanje, da se dokopljem do te rastline! :oops:

Hvala!
Rad imam naravo!
Blaž11
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 jun 2007, 16:15
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 19 jun 2007, 17:45

ni problema. najkasneje naslednji teden bom zagotovo vedel kako in kaj bo s semeni.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Cornelius » 27 jun 2007, 21:30

Ekhm. Tudi sam sem se že (ne preveč aktivno, priznam) nekaj časa ogledoval za kakšnimi sadikami ali semeni čajevcev, in do sedaj pravzaprav ugotovil samo to, da je do njih preklemansko težko prit. Skratka, če bo kakšno seme (ali dve ali tri :) ) ostalo, bi bil tudi jaz zainteresiran.

Še sreča, da sem našel tale forum ravno zdaj...
Cornelius
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 27 jun 2007, 21:25

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 27 jun 2007, 21:41

do konca tega tedna naj bi končno izvedel kako in kaj je okoli teh semen. moj kontakt v indiji ima nareč polne roke dela, ker so tik pred izdsjo invega software-a. takoj ko bo kaj informacij vam javim.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a tinko » 03 avg 2007, 10:23

Danes sem zasledil na črpalah IB sadike kavovca. Okoli 10 sejančkov v lončku stane cca. 15 EV. Kraj Koper, ne vem kako je drugje po Sloveniji. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 03 avg 2007, 11:14

zanimivo. no, nej še jst povem, da sem iz anglije naročil semena čajevca (10 semen). ko jih dobim ti lahko kakšnega odstopim. je pa šla moja soseda sedaj na kitajsko in bo tam pogledala, če bo dobila kaj semen. z malo sreče jih bom dobil dovolj, da jih razdelim še po forumu. zaenkrat pa sem se odločil, da jih nekaj od tistih 10 odstopim samo tebi ker si mi dal že toliko rastlin.

če jih slučajno ne bom dobil s kitajske, bom sigurno še naročil semena iz anglije (sedaj sem jih naročil prvič in nimam nobenih izkušenj o kvaliteti njihove ponudbe). ko bom ponovno naročal semena vam povem in se lahko pridružite naročilu. trenutno naročilo pa je bolj "pilotske" narave, da dobim občutek o tej trgovini.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 03 avg 2007, 11:26

aja, tist "biznis" iz indije pa je poniknil neznano kam, ker je moj kontakt enostavno območal. sprašujem, če že kaj ve glede semen in cene a se mi enostavno ne javi več. ne vem zakaj. ali je morda odsoten ali pa je krivo kaj drugega. kakorkoli sem zelo razočaran, saj sem imel veliko upanje, da bom prišel do velike količine semen po simbolični ceni (v indiji so te zadeve izredno poceni).
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Kajser » 03 avg 2007, 13:00

HellHavoc je napisal/-a:aja, tist "biznis" iz indije pa je poniknil neznano kam, ker je moj kontakt enostavno območal. sprašujem, če že kaj ve glede semen in cene a se mi enostavno ne javi več. ne vem zakaj. ali je morda odsoten ali pa je krivo kaj drugega.


software mu je z....... 8)
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 03 avg 2007, 14:24

hehe, očitno res :P :lol:
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 08 avg 2007, 12:59

pred kratkim sem iz anglij končno dobil semena čajevca. za začetek sem jih vzel samo 10 tako, da mi ne zamerite, ker jih ne bom delil. obljubim pa, da jih bom še naročil, če bodo semena dobro kalila. ko bom ponovno naročal vas obvestim. takrat mi boste povedali koliko semen želite (v paketu jih je 10) glde na ceno. do takrat pa upam, da še kdo najde kaj semen.

je pa res, da v soboto pride iz kitajske nazaj moja soseda, ki ima med drugim nalogo, da mi izbrska semena čajevca. če bo uspešna jih bom morda lahko nekaj brezplačeno razdelil med vas.

bom poročal ponovno v soboto.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a xavi3r » 24 avg 2007, 19:31

HellHavoc, mi lahko poveš iz katere angleške trgovine si naročil semena čajevca?
Jaz se tudi zanimam za njih. In kako je z načinom plačila?
xavi3r
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 avg 2007, 19:21

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Droge

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 1 gost