Kava, čaj

Droge in halucinogene rastline.
Pejotl, marihuana, koka, nore gobe, datura, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 24 avg 2007, 21:36

naročil sem preko JungleSeeds. so zelo prijazni in načeloma sprejemajo vse načine plačila. jst sm jim kar v kuverti poslal denar in zraven vsebino vozička. še prej sem jih o tem obvestil in moram reči, da mi je gospa Penny pomagala pri vseh vprašanjih, ki sem jih imel. tako da bo najlažje, če se obrneš na njih preko maila (ti bodo zagotovo odgovorili v roku enega dne, samo prijazen moraš biti in bodo tudi oni izredno ustrežljivi). ena stvar, ki pa me je malo zmotila je ta, da sprejemajo plačila le v funtih, kar je malce nepriročno. vendar za to niso krivi sami, ampak njihova banka. če te zanima še kaj pa mi pošlji ZS.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 31 avg 2007, 17:27

evo, takole pa je vzklil moj prvi čajevec:

Slika
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 11 sep 2007, 14:07

vem da tole, kar bom napisal absolutno ne spada na ta forum, a me vseeno zanima, če kdo ve, kje bi po človeški ceni dobil litoželezni čajnik, ki drži vsaj 0,5l čaja? sem namreč ljubitelj pravega čaja (zeleni, aromatizirani, črni, rdeči,...) in si kot študent težko privoščim pregrešno drage čajnike (90€+). sicer je to moja velika želja, da bi si lastil litoželezni čajnik in set finih (beri "tankih") porcelanastih (ali pa vsaj navadnih keramičnih) šalic za čaj. a ker je vse tako pregrešno drago me zanima, če kdo ve kje stakniti te zadeve ceneje? če sploh obstajajo. ima kdo morda doma kaj podobnega pa ne uporablja in je za zmerno ceno pripravljen prodati?

v mislih imam kaj takšnega:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

se pa še enkrat opravičujem za neustrezno tematiko...
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a smiley » 11 sep 2007, 15:40

HellHavoc, tako porcelanaste skodelice, kot tudi čajnike (slika 2 in 3) sem pred časom videl v Merkator centru v Šiški (čajnica " Terasa " ). Skodelice so bile po okrog 1.000 - 1.500 SIT za komad, mali čajniki 22.000, veliki pa okrog 35.000 SIT. Sicer sem tudi sam ljubitelj pravih čajev, a sem zaradi omenjenih cen opustil misel, da si bi privoščil cel "servis". Vsaj, kar se litoželeznih čajnikov tiče... :cry:

Se opravičujem za off-topic...

LP
smiley
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 avg 2007, 11:33

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 11 sep 2007, 15:49

ja, nimaš kaj. litoželezni čajniki so kar pregrešno draga stvar. razlog za to je draga proizvodnja, uvoz iz japonske, prodaja v "elitnih" specializiranih trgovinah ter majhna populacija ljudi v sloveniji, ki goji kulturo pitja čaja. sicer je dejstvo, da si bom tak servis enkrat kupil, a je vprašanje kdaj.... :cry:

drugače pa imajo veliko izbiro čajev in čajnih "potrebščin" (jajčki, šalice, čajniki, ...) v stari ljubljani v čajnici "cha" (stari trg 3, če se ne motim), čez šuštarski most (kako že gre... levo na mestni trg, desno na stari trg, po spomine po mladost čez šuštarski most, heheheh :lol: ). visoka cena je samoumevna :P. je pa res da ti tak čajnik ob primerni skrbi (brez agresivnih čistil) zdrži za večno...

imajo pa tudi izpostavo v celju, če se ne motim.

pa da ne bom čisto off-topic:

moj čajevec odlično napreduje. tudi dva druga semena sta že prišla "na svet". eno seme mi je v zemlji začelo gniti a sem ga rešil s hitrim posredovanjem in kali normalno naprej. upam da bom čez leto, dve lahko pil svoj čaj :D.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 13 sep 2007, 20:35

takole napreduje moj čajevec:

Slika

takole pa mi kalita še dve semeni (eno mi je začelo gniti, zato sem sedaj vsa semena, ki še niso naredile nadzemeljskega dela, korenino pa, postavil nad površje s korenino v zemlji in tako rešil eno seme - levo na sliki > se ne vidi, vendar že dela liste :D ):

Slika
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

Kava proti Pravemu Čaju

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 14 sep 2007, 09:53

Že pred nekaj časa sem napisal kratek "članek (če se temu lahko tako reče)" v katerem sam opisal zakaj izbrati pravi čaj namesto kave. Sedaj sem e odločil, da to delim tudi z vami:


"Zadnje čase opažam, da se čezdalje bolj izogibam kavi in se nagibam bolj k pravemu čaju. Ker je to presenetilo tudi mene (saj nikoli nisem preveč maral čajev, razen pozimi) sem se odločil, da raziščem kakšna je ta moja zamenjava. Kar sem odkril me je razveselilo.

Kava nima nobenih potrjenih zdravstvenih učinkov. Vse kar ji govori v prid je njena vsebnost kofeina, ki se je že okoli leta 1850 uporabljal kot zdravilo za astmatike, saj je sproščal dihalne poti. A to je tudi vse kar je na kavi pozitivnega. Vse ostalo pa nam priča o tem, kako so danes naši urniki prenatrpani. Na zahodu so zelo pogoste dolge vrste pred “drive-through” kavarnami, kjer prezaposleni ljudje čakajo na svojo dozo kave, ki jim jo postrežejo kar v velikih papirnatih kozarcih.

Slika Po drugi strani pa je pitje čaja povezano z umirjenim stilom življenja, saj si je za vsako skodelico tega napitka potrebno vzeti čas. Gledano z zdravstvenega vidika pa čaj prekaša kavo na celi črti. Za sam čaj so dokazali, da ima zmožnost preprečevanja raka in srčnih obolenj. Prav tako vsebuje kofein, a v manjših količinah, ki se počasneje absorbira v naš metabolizen. To pa posledično na nas deluje pomirjajoče. Če primirjamo s kavo, ki nam da hitro poživitev, nakar njen učinek hitro zbledi vidimo, da je čaj res pijača za umirjen stil življenja.

Pravi čaji prav tako vsebujeo polifenole, vrsto flavonoidov, ki so močni antioksidanti. Najbolj opazen med njimi je quercetin, ki preprečuje alergije in zaustavlja oksidacijo holesterola LDL (slabega holesterola). Quercetin pa po zadnjih raziskavah deluje ravno tako kot COX-2 spojine, ki se v medicini uporabljajo za lajšanje bolečin. A ima quercetin v primerjavi s COX-2 spojinami veliko prednosti, saj za razliko od umetnih zdravil ta nima nobenih negativnih posledic. Sintetične COX-2 spojine namreč lahko povzročijo srčne napade in krvavitve prebavnega trakta.

Pri vseh teh pozitivnih lastnostih (ki sem jin naštel le peščico) pa moramo upoštevati le eno dejstvo. Naravna zdravila vedno učinkujejo počasneje, zato je potrebno nekaj potrpljenja na naši poti do zdravega življenja. Da bi res začutili zdravilni učinek čaja pa bomo morali popiti tri do štiri skodelice čaja na dan. Ravno toliko skodelic čaja na dan pa spijejo tudi na japonskem, kjer je število rakavih bolezni veliko manjše kot naprimer v ameriki.

Zato naslednjič, ko stopite v prvi kafič raje poprosite za skodelico pravega (zeleni, črni, beli, rdeči) čaja in tako naredite nekaj za svoje zdravje (čeprav bo kvaliteta čaja morda malce nižja). Tako bo fraza “Na zdravje!” dobila svoj pravi pomen."




Pa še nekaj za tiste, ki mislijo da je pravi čaj nekaj, kar si lahko privoščijo le bogati "aristokrati" (to je opis mojega prvega nakupa pravega čaja, cene so v bivših tolarjih):

"Evo, dons sm pršu na idejo, da zavijem v prodajalno čaja, ki se nahaja v stari Ljubljani (Stari trg 3). Stopim noter in povprašam gospodično za pultom, če mi lahko pomaga. Rad bi kupil čaj. Pravi zeleni čaj. Nekaj japonskega, brez dodanih arom. Nekaj močnejšega.
Slika Pod nos mi pomoli čaj z imenom Gyokuro (na sliki). V redu. Izgleda lepo in ima dobro aromo. Odločim se, da vzamem 50 gramov. Gospodična mi čaj zavije v lep srebren škrnicl in ga zapre. Nato mi izstavi račun. 1.400 SIT. Uf, draga zadeva tale čaj. Nakar grem računati.
Približno 3g potrebujem za eno šalco. To pomeni, da je cena za eno šalco čaja (če odmislim vodo in sladkor) 84 SIT. In če sedaj pogledamo ceno v gostilni, kjer nam pod imenom čaj prodajajo dosti manj aromatične in kvalitetne čaje (a vseeno bolj zdrave kot kava), vidimo da je vse skupaj dejansko zelo poceni. Še bolj poceni pa bi bilo (50% ceneje), če bi kupil čaj vrste Sencha (enako zelen čaj kot Gyokuro, le da je ta pozneje obran, Gyokuro je namreč najvišje kvalitete, ker zanj uporabijo le mlade sočne vešičke in ga obirajo le enkrat letno) za katerega bi odštel 1.400 SIT za 100g, oz. 700SIT za 50g, kar nanese 42 SIT za skodelico.
V primerjavi z 250+ SIT, ki jih odštejem za tisti čaj v kafiču, se mi tistih 1.400 SIT zdi zanemarljivih. Pa še vedno bom vedel kaj pijem. Zeleni čaj je zakon."
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 24 sep 2007, 18:12

takole napredujejo moji čajevci:

Slika

Slika

Slika

Slika

se opravičujem, če so slike malo slabše, ampak nekako sem bi prelen, da bi šel ponovno slikti :P. če kdo izrazi žejo bom pa takoj še enkrat poslikal.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 16 nov 2007, 09:23

če je kdo spremljal tole temo in napredek mojih čajevcev (Camellia sinensis) naj povem, da so vsi 4-je še živi (naj gleda spodaj). morda se javi še tinko in pove kako gre njegovim.

Slika
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a barabara » 04 dec 2007, 12:25

Ravno včeraj sem bila v Bauhausu ... in jih imajo res veliko... cena je 5,50 EUR ... po ene 15 rastlinic v lončku....
barabara
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 nov 2007, 09:03

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 04 dec 2007, 12:59

pa je tu govora o camellia sinensis?
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a sparco » 20 jan 2008, 04:27

A ma kdo kj semen za čaj ali kavo za prodat?
sparco
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 15 dec 2007, 18:57

OdgovorNapisal/-a dejko1 » 20 jan 2008, 19:33

V bauhausu / merkurju etc. imajo precej pogosto kavo, takko da pomojem da je govora o kavi :P

Bi me pa zanimalo, če ima kdo kakšen čajček ali pa seme...
dejko1
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 30 apr 2005, 12:40

OdgovorNapisal/-a sparco » 22 jan 2008, 06:37

dejko1 je napisal/-a:V bauhausu / merkurju etc. imajo precej pogosto kavo, takko da pomojem da je govora o kavi :P

Bi me pa zanimalo, če ima kdo kakšen čajček ali pa seme...

Ja enako :D
sparco
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 15 dec 2007, 18:57

OdgovorNapisal/-a bush81 » 22 jan 2008, 14:03

Pozdravljeni.
Jaz bi bil tudi zainteresiran, če ima kdo za prodat kaj semen ali rastlino pravega čaja.
LP
bush81
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 31 mar 2007, 14:46
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 22 jan 2008, 16:09

trenutno imam tri sejance pravega čajevca. sicer jih še nimam namena prodajat (če sploh), a se lahko zmenimo, da iz anglije naročim še semena čajevca za vas (ko bom naročal še zase). bom tule napisal ko bom naročal. takrat bo znana tudi cena.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a bush81 » 22 jan 2008, 21:00

HellHavoc jaz sem takoj za. Si potem razdelimo stroške pošte. Najbolje, da me obvestiš na ZS, ker se bojim, da ne bom redno spremljal vseh forumov.
bush81
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 31 mar 2007, 14:46
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a champa » 26 jan 2008, 17:47

Pozdravljeni!

Kavo imam že več kot leto dni, visoka je že več kot 40 cm. V zadnjih mesecih pa so ji začeli rumeneti listi, ki so nazadnje odpadli, tako da je steblo na sredini skoraj golo. Zeleni so le še na vrhu. Sicer vedno znova poženejo nove sadike, ki jim prav tako rumenijo listi. Spomladi sem jo presadila, celo skupaj, saj nisem mogla ločiti korenin. Zalivam jo skoraj vsako jutro, toliko da napolnim podstavek. Res je, da direktnega sonca skoraj nima, ker nimam možnosti za to. Ta kava mi je res pri srcu, tako da bom vesela vsakega nasveta.

Hvala in lep pozdrav,
Champa
champa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 jan 2008, 17:28

OdgovorNapisal/-a sparco » 26 jan 2008, 18:07

Sej to morjo rdeči popki pognat in notri so kawna zrna.
sparco
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 15 dec 2007, 18:57

OdgovorNapisal/-a champa » 26 jan 2008, 18:10

Če sem prav razumela, bodo na teh praznih steblih pognali rdeči popki?Ker tiste male sadike, ko sem pisala, so pognale iz zemlje ne iz stebla? :oops:
champa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 jan 2008, 17:28

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Droge

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron