Potaknjenec povprečne fige iz Celja

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Potaknjenec povprečne fige iz Celja

OdgovorNapisal/-a lovro » 20 avg 2010, 10:07

Napočil je čas, da odrine v beli svet ukoreninjena veja moje povprečne fige iz Celja. Mlademu drevescu bi rad našel prijazen vrt, zato sem se odločil, da organiziram natečaj. Glavna nagrada je že zgoraj omenjena rastlinica, ki veselo raste in je visoka kakih 40 cm. V glavno nagrado je vključen tudi ogled prekrasnega mesta Celja (nagrajenec pride po nagrado). Pravil natečaja praktično ni, če se jih človek drži. Želim le, da na kratko ali dolgo in široko napišete, da bi jo imeli* in zakaj naj bom pomirjen, če jo boste dobili prav vi. Lahko pišete tu ali na PM.
V zameno ne vzamem ničesar. Želim le, da ji nekdo nudi lep dom in skrbi, da čez zimo ne pomrzne.

Lep pozdrav,

Lovro

*Opozoriti vas moram, da rada poganja korenine po vrhnjih plasteh zemlje. Mogoče zato ni primerna za zelo natančne vrtičkarje s presežki estetskega čuta.
lovro
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 61
Slike: 1
Pridružen: 22 maj 2007, 22:49
Kraj: Celje

Re: Potaknjenec povprečne fige iz Celja

OdgovorNapisal/-a Dolores2 » 22 avg 2010, 09:17

Zelo zanimivo, nisem vedela, da je figo mogoče razmnoževati s potaknjenci. Včasih sem tudi mislila, da v celinskem podnebju ne uspeva, potem pa sem jo opazila rasti po nekaterih ljubljanskih vrtovih. To poletje sem jo opazila rasti tudi na zanemarjeni zelenici v Zupančičevi jami v Ljubljani, kjer raste povsem divje in za njeno prezimitev prav gotovo nihče ne skrbi, zato sem se opogumila in tudi jaz začela razmišljati o tem, da bi jo posadila. Nasploh sem zbiratelj bolj eksotičnih grmov in dreves, saj na mojem vrtu raste recimo tudi kaki in aronija, pa josta, da o nekaterih bolj običajnih grmovnicah niti ne govorim. Imam tudi prav lepo živo mejo iz sivke. Vse lepo in prav, boste rekli, kaj je pa to takega, zato naj povem, da sem iz Logatca, ki je po klimi v povprečju hladnejši od Ljubljane z okolico za 2-3 stopinje, pa recimo sivka brez posebnih ukrepov, kar se tiče prezimovnaja, lepo uspeva. Po vsem napisanem si lahko predstavljate, da bi mi bila posvojitev vašega potaknjenca velik vrtnarski izziv.
Lep vrtnarski pozdrav,
Dolores
Dolores2
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 avg 2010, 09:04

Re: Potaknjenec povprečne fige iz Celja

OdgovorNapisal/-a lovro » 25 avg 2010, 14:39

Dolores,
kot kaže, ste v ožjem izboru :D.
lovro
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 61
Slike: 1
Pridružen: 22 maj 2007, 22:49
Kraj: Celje

Re: Potaknjenec povprečne fige iz Celja

OdgovorNapisal/-a lovro » 05 sep 2010, 22:37

Zmagovalka natečaja je Dolores, ki za glavno nagrado prejme mojo figo. Če bi bil konj, bi se tole slišalo obupno.
Pravila so pravila in da ne bo kdo rekel, da gre za navadno goljufijo, je spodaj povezava do fotografije glavne nagrade.

http://www.rastline.com/forum/gallery/lovro-a22/potaknjenec-fige-i64.jpg

Lep pozdrav!
lovro
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 61
Slike: 1
Pridružen: 22 maj 2007, 22:49
Kraj: Celje


Vrni se na Drevesa - sadna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost