Cornus kousa kot grmovnica

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Cornus kousa kot grmovnica

OdgovorNapisal/-a any » 16 apr 2007, 13:11

Pozdravljeni!

Ker mi je to drevo izredno lepo in bi ga rada imela na vrtu, imam pa omejen prostor, me zanima ali kdo ve, ali se ga da omejiti v njegovi rasti oz. ali se ga da vzgajati kot grm in kakšne dimenzije takrat doseže?

In če ima kdorkoli kakšne izkušnje oz. nasvete za lepo uspevanje tega krasnega drevesa bom zelo hvaležna.
any
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 16 apr 2007, 12:56

OdgovorNapisal/-a Skala » 27 maj 2007, 23:14

any ti kar lepo posadi tega japonskega lepotca, kljub tvojem "omejenem" prostoru ...sem pred leti posadil v polsenčen prostor sorto Cornus kousa `Satomi` ...seveda ga vsako leto dognojim z organskimi hranili (odkopljem 10 cm plast zemlje okoli njega cca. 40 cm od debla stran v ta plitko skopan kolobar dodam dobro preparel hlevski gnoj oz. biogreno ter ga zakrijem z zemljo).... ker ne trpi poletne suše ga v tem obdobju obilno zalivam kajti imam idealna zelo dobro odcedna zračna tla, pozimi pa ga zaščitim proti snegolomu
Zelo lepo uspeva in bogato cveti vsako leto meseca junija kljub njegovi počasni rasti vsako leto požene približno 10-20 cm novih poganjkov (spada nekako med poldrevesa torej se kaskadasto začne razvejati par cm nad koreninskim vratom....

Glede obrezovanja se pa slišimo čez par let :lol:
Redke rastline...moja največja strast

http://album.email.si/momiji/
Skala
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 okt 2006, 20:54
Kraj: onkraj meja

OdgovorNapisal/-a any » 29 maj 2007, 14:31

Hej, hvala Skala! Sem že mislila da nihče ne pozna tega krasotca in da zato ni odgovora.

Bom ga kar res zasadila. No, verjetno v jeseni :D , saj sem že malo pozna.

Naj ti še naprej lepo uspeva! Morda pa se res spet slišiva čez par let še za kakšen nasvet :wink:

Lep pozdrav,
any
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 16 apr 2007, 12:56


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost