Serissa Japonica!!

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Serissa Japonica!!

OdgovorNapisal/-a FRIC » 28 nov 2003, 15:59

Ali ima mogoča kdo ta bonsai? Meni namreč črnijo listi, ampak samo do polovice. Potem se posušijo in odpadejo. Tako sem izgubil že polovico listov. Redno zalivam, ima svetlo mesto. Imam ga že eno leto. Nisem ga še presadil. Mogoče je to rešitev, vendar se načeloma ne presaja, ko drevo ni zdravo, ali pač. Poskusil sem tudi z gnojilnimi paličkami, vendar ni bilo nobene izboljšave. Če kdo ne ve kako izgleda je v priponki slika te vrste bonsai-a. Ta nažalost ni moj. Hvala za vsak nasvet. By, Fric.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
FRIC
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 27 nov 2003, 14:00

OdgovorNapisal/-a Renato » 01 maj 2004, 00:17

Živjo!


Veš kaj večkrat sedi ob bonsaiu še posebaj pa ob dneh ko je polna luna.
V bonsai mooraš verjeti,ne smeš ga jemati kot neko "nepomembno" rastlino moraš ga jemati kot živo bitje in zalivati ga moraš z veseljem in si vzeti čas za zalivanje ne pa vse opraviti z naglico!

Pa ne me jemati za čudaka ampak meni uspeva rastlina sramežljivka če si že kdaj slišal zanjo že dve in pol leti,raste pa baje samo eno leto :D .
Kupil sem jo v arburetumu ko smo šli s šolo vsem mojim sošolcem je že pred enim letom crkkkkila meni pa še živi in pravkar raste ko nora

Pa muzika baje tudi vpliva na rastline zato ne nabijati kar koli že poslušaš (še posebej če je rock ali pa metal,house)preglasno da se vse trese!

Verjemi v Bonsai!!!!
Renato
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 apr 2004, 23:50
Kraj: Brezovica pri lj

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 08 nov 2004, 16:12

Kaj pa če bi pustusil z bolj temeljitim zalivanjem
Predvsem poleti
za pet do deset minut ga vsak dan daj v vedro da se zemlja prepoji
Marsumioon
 


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron