pomagajte, bonsai mi umira

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

pomagajte, bonsai mi umira

OdgovorNapisal/-a orchid » 03 apr 2006, 22:42

Imam bonsai, mislim da vrste kitajski hrast vendar nisem sigurna. Imam ga en teden in že v nekaj dnevih so mu začeli listi sušiti in s tem tudi odpadati. Sprva sem mislila , da je zato kriva njegova lega(poleg radiatorja) ampak ko sem ga postavila na drugo mesto kjer je tudi svetlobe manj, se mu listi še vedno sušijo. Vsak dan ga škropim in dvakrat sem ga že zalila. Kaj bi bilo lahko zato krivo, kaj naj storim? POMAGAJTE
orchid
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 apr 2006, 22:35

OdgovorNapisal/-a bonsai-Jelka » 23 sep 2006, 00:38

Ja vprašanje je kje si ga kupil/a, jaz sem ga kupila pri Bakker-Hollandu pa nimam z njim težav. Zdaj ga imam 2 tedna in poganja kot zmešan.
Bonsai-je treba zalivat, ko je zemlja na vrhu suha in mora biti v posodi za bonsai-je.
Jaz imam kitajski brest in ga zalivam vsake tri dni tako da spodaj v posodi priteče voda ven. Škropim pa ga vsaki drugi dan, zvečer.
Predvsem mora biti zemlja vedno vlažna, dobro pa je da je tudi na jutranjem soncu, ker ni premočno. Ne škropi bonsai-ja, če sonce sveti nanj, ker kapljice zažgejo liste.
bonsai-Jelka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 15 sep 2006, 16:11
Kraj: Ormož

OdgovorNapisal/-a gregano1 » 24 sep 2006, 20:30

Kar si opisala je povsej verjetnosti šok zaradi transporta in spremebe okolja.
Ko kupujemo "bonsaje" je zelo pomembno v kakšni kondiciji je drevo, predvsem zdrav izgled samega drevesa in stanje zemlje pravzaprav korenin. :?
Z zalivanjem pa nikar ne pretiravaj, da ne boš utopila drevesa. Pretirano zalivanje vodi v neizogiben propad drevesa zaradi gnitja korenin. Edini recept za zalivanje je da zaliješ takrat ko je zemlja suha na otip in zalij toliko da priteče voda iz drenažnih korenin.
Svetujem ti, da nekoliko pobrskaš po tem forumu in najdeš podatke, ki jih potrebuješ, predvsem pa mislim da je tvoje drevo kitajski brest- ulmus parviflora.
gregano1
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 28 sep 2005, 09:01
Kraj: domžale


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov