pomagajte, boni umira:(

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

pomagajte, boni umira:(

OdgovorNapisal/-a muca » 19 jun 2006, 19:13

pred parimi dnevi sem pisala da sem dobila bonsaja, da je mel rumene listke, ampak zdaj ima vse ze suhe, dans sem ga lepo zalila, pa poškropila..imam ga na okenski polici na notranji starni,je to dobro? res me je strah da bo ovenel...nisem ga mela na prepihu, tako da to ne bi smelo bit kaj narobe.dodajam tudi sliko da boste lazje ga ocenili, čeprav je zdaj v precej slabsem stanju :(
muca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 jun 2006, 19:42
Kraj: sladki vrh

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 20 jun 2006, 10:36

Kje je slika? Kateri bonsai? Zunanji ali notranji? Koliko je star? Katerega rodu? kdaj je bil nazadnje presajen? Kdo ga je posadil? Kakšna zemlja je bila pri tem uporabljena? Kdaj je bil nazadnje pognojen in s katerim gnojilom in na koncu še kako je bil zalit?

Potem bo le malce lažje.
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

obrazlozitev

OdgovorNapisal/-a muca » 20 jun 2006, 19:55

glede slike sem mislila da bo slo pripet jo pa je očitno prevelika:( sem pa danes bila v cvetlicarni in vprasala o tem kaj naj storim. so mi rekli naj ga namocim, da se fajn napije vode, saj ga je baje potrebno zaliti ce ga zalijes 1x na teden res konkretno. cvetlicarka mi je tudi priporočala posebne ampule za bonsaj, ki kao ozivijo rastlino oz ji opomorejo po zmrzitvo ali po osusitvi. to sem ze storila, zaj pa lahko samo se cakam...ampule pa so kao za 14 dni, jih je pa 6, sicer pa bonsaj jemlje sam kolko je rabi
muca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 jun 2006, 19:42
Kraj: sladki vrh


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron