kako uzgojiti bonsaj?

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

kako uzgojiti bonsaj?

OdgovorNapisal/-a klavdijaresnik » 27 nov 2010, 14:48

Ali bi mi lahko kdo podal napotke kako vzgojiti bonsaj.Sem šele začetnica, zato ne vem še ničesar.(kako ga izkopati iz zemlje...?)

lp Klavdija :)
klavdijaresnik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 27 nov 2010, 14:36

Re: kako uzgojiti bonsaj?

OdgovorNapisal/-a Matjaž Lukančič » 25 nov 2011, 19:57

Tudi jaz imam podoben "problem"... večkrat sem si kupil bonsaj v vrtnih centrih/cvetličarnah, vendar ni bilo nikoli pravega uspeha... Sedaj si ga želim ustvariti sam in sicer iz vrste LONICERA NITIDA; za enkrat mi zelo uspeva, pomagal sem si z magnezijevim sulfatom in zadevica mi uspeva super... Zanima pa me, še kakšen dober napotek za gojenje te rastline; namreč imam jo notri v zelo plitkem lončku in redno jo obrezujem, ker zelo hitro raste...

Ima kdo kakšne izkušnje, hvala
Uporabniški avatar
Matjaž Lukančič
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 25 nov 2011, 17:51

Re: kako uzgojiti bonsaj?

OdgovorNapisal/-a pikabarbi » 10 feb 2012, 13:00

Tudi meni drugi presajajo in sadijo bonsaje. Lahko pa vam povem eno ZELO uporabno informacijo. Za uspešno rast in nasploh za bonsaje je najboljše gnojilo BIOGUANO. To gnojilo dela čudeže. Sicer je zelo uporabno tudi za druge rastline, pridelke,... (povem iz lastnih izkušenj), ampak profesionalni gojitelji bonsajov jih gnojijo z BIOGUANO.
Če rabite, vam dam info, kje ga dobite.
pikabarbi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 feb 2012, 12:42


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost