FICUS BE WIANDII (BE=BENJAMIN?)- prosim pomoč!

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

FICUS BE WIANDII (BE=BENJAMIN?)- prosim pomoč!

OdgovorNapisal/-a naja » 07 maj 2006, 13:49

ČAU!

Pred 2 mesecema sem dobila drevesce, na etiketi pa je navedeno ime FICUS BE WIANDII (BIGGER) - a kdo ve, če tisti BE dejansko pomeni benjamin? Zanima me, ali je prav, da skrbim zanj tako, kot je velja za bonsai ficus benjamina?

Moj primerek je res že kar velik, visok je kakih 35 cm, ima drobne temno zelene listke, ki se vzdolžno nekoliko vihajo navzgor. Zaenkrat se mi zdi, da se dobro počuti, poganja nove listke, stari mu ne odpadajo (so mu samo prva 2 tedna - kot sem zasledila je to reakcija na spremembo okolja)

Vprašala pa bi še, kako je z obrezovanjem, oziroma, ali moram res spomladi močno obrezati mlade poganjke? To mi nekako kar noče iti od rok :?

Hvala vnaprej za odgovore - sem še nova tu in upam da ne sprašujem bedarij :wink:
naja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 02 maj 2006, 16:35

OdgovorNapisal/-a Zelkova » 16 avg 2006, 13:52

Drevo oziroma rastlino lahko vzgojiš v stilu Bonsaja ali pa tudi ne.

Predlagam, da si za začetek v knjižnici izposodiš in prebereš kakšno knjigo o Bonsajih, v eni od Slovenskih zbirk imaš tudi eno knjigo, mislim da je naslov Vzgoja Bonsajev ali nekaj podobnega, pa si boš lahko razjasnilo osnovne pojme.

L.p.
Zelkova
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 avg 2006, 17:33


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov