hibiskus

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

hibiskus

OdgovorNapisal/-a črka » 03 apr 2006, 07:53

Imam meter in pol velik hibiskus. V jeseni sem ga dala v kletne prostore in tu pa tam zalila. Zdaj pa je postal suh. Listje se je vso posušilo in odpadlo, tako, da je drevo golo. Mislim, da bi sedaj že moral poganjati nove liste. Kaj mislite, se je posušilo ali je še upanje :?:
črka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 29 mar 2006, 11:59

Hibiskus

OdgovorNapisal/-a muha » 03 apr 2006, 09:04

Če v kleti ni bilo preveč mraz (pod + 10º C), je najbrž še živ. Odreži eno od vej-ic, ki je ni škoda, in preveri les, če je še kaj zelenega v njem. Nikakor ga ne zavrzi. Presadi, postavi na topel in SVETEL prostor, ven zaenkrat še ne, razen če nimaš zasteklenega balkona/verande. V dveh do štirih tednih bo začel zeleneti, če se ni posušil. Poznam primer, ko je do ozelenitve trajalo celo 2 meseca :!: . Ven ga postavi šele, ko ponoči ne bo zmrzovalo. Sicer pa hibiskusi za dobro prezimovanje rabijo nad 10, raje 15º C in čimveč svetlobe. Sem letošnjo zimo naredila poskus: enega sem pustila na stopnišču, na okrog 12º C,za kopilitnim steklom, ta je še ves gol, ampak že kaže rastne nastavke. Druga dva sta prezimila na okrog 18º C, ob južnem oknu in sta lepo olistana.
Poročaj o uspehu, me prav zanima.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a črka » 03 apr 2006, 09:11

Hvala, malo si me potolažila :). Bom naredila tako, kot si napisala in upam na srečo :lol:
črka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 29 mar 2006, 11:59

Hibiskus

OdgovorNapisal/-a muha » 03 apr 2006, 09:24

Še nekaj bi dodala. Pri presajanju boš lahko preverila korenine. Če so lepe bele in se ne lupijo, potem je vse v redu. V redu je tudi, če je takih vsaj nekaj korenin. Po presaditvi ga le rahlo zalij, potem pa nič več, dokler ne boš opazila, da je zemlja suha. Dokler nima listov porabi zelo malo vode in je treba paziti, da korenine ne zgnijejo.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica


Vrni se na Trajnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost