Zelenjavni vrt ob sosedovi ograji

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

Zelenjavni vrt ob sosedovi ograji

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 04 feb 2010, 02:07

Zasnova našega zelenjavnega vrta, ki je bil prvič zasajen lani, še ni končana, saj še ga prilagajamo in iščemo možne variante in tudi ustrezno velikost.

Vrt imamo sedaj potisnjen v kot ob dveh sosedovih mejah, kjer je na obeh straneh sosedova žičnata ograja (brez betonskih robnikov).... Lani sem si zamislila zadevo tako, da sem ob ograjah naredila ožjo gredico, na eni strani zasadila jagodičje, na drugi visoki fižol....A nisem bila zadovoljna - saj se je fižola kaj hitro ovijala tudi ob sosedovo ograjo, prav tako pa se je ob robu sosedova trava zaraščala na mojo stran, pa tudi zemlja z mojega vrta je ob okopavanju padala skozi ograjo na sosedovo travo.....

Vesela bom vaših idej kako bi vi uredili ta stik z ograjo, morda kakšen tehničen način, ali pa z zasaditvijo ustrezne zelenjave ali morda cvetlic, ali bi se morda celo za en travnati pas raje umaknila od ograje ?

Slika
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Kata-rina » 04 feb 2010, 10:48

Kak betonski robnik bi preprečil preraščanje trave. Ali ozka dvignejena (10-15 cm) greda lesena, kamnita, betonirana... pa not daš začimbe ali trajnice da ni treba veliko prekopavati.
Kata-rina
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30 jan 2009, 18:59

OdgovorNapisal/-a mihab » 04 feb 2010, 11:45

druga možnost pa je da daš ob ograjo zeleno plastično vrtno obrobo oz obrobo za trato. dokaj učinkovito

Slika

Slika
mihab
Guru
Guru
 
Prispevkov: 159
Pridružen: 21 jun 2005, 12:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 10 feb 2010, 11:39

Hvala za nasvete.....ne bi pa raje kaj preveč po "sosedovi" ograji izvajala ... :D Saj veste, dobri sosedski odnosi... :D

Sem že drugje dobila namig, in tudi sama vedno bolj razmišljam, da bi pustila ob ograji ožji travnati pas - širina kosilnice... :?
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska


Vrni se na Zunanji prostori

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron