Trava na balkonu

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

Trava na balkonu

OdgovorNapisal/-a b0z0 » 28 jun 2009, 11:50

Pozdravljeni,
naveličal sem se gledati le v beton, na voljo pa imam 40m2 teraso in sem si zamislil, da hočem imeti zelenico. Na terasi. V 7. nadstropju mansardnega stanovanja.
Razmišljal sem kako bi to izvedel in na pamet mi je prišlo, da bi bilo dobro, če bi naredil 10-15 cm visok okvir, na tla bi položil neko folijo, okvir napolnil z zemljo in posejal travo.
Zanima me, če ima že kdo izkušnje s tem, katero zemljo uporabiti, katero travo kupiti. Ker poznam neke vrtnarje, bi lahko dobil to zemljo za balkonske rože zelo zelo poceni, a verjetno ne bo dobra.
Povejte mi tudi, če moram narediti kako drenažo ali kaj podobnega.

LP,
b.
b0z0
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 jun 2009, 11:03

OdgovorNapisal/-a rok.k » 29 jun 2009, 09:25

Drenažo je potreno obvezno narediti, če terasa ni pokrita, saj boš vsakič v primeru dežja namesto trave imel močvirje. Treba je naresti sistem ki bo odvečno vodo odvajal it voje zelenice.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a sasok » 01 jul 2009, 21:33

Poskusi informacije poiskati pri kakšni firmi ki ozelenjuje strehe. Kolikor pa vem oni ne uporabljalo žemlje ampak neke druge substrate, ki so veliko lažji zaradi same teže, da je vse skupaj malo lažje. Drenažo pa res v vsakem primeru rabiš!
PRedvidevam, da bo to pohodna zelenica ne?
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a anita15 » 15 jul 2009, 15:59

Z zelenimi strehami (trava na strehi) se ukvarja ffirma SACL d.o.o.
Tak primer je v Termah Olimija Podčetrtek.
Anita
anita15
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 08 feb 2008, 17:32
Kraj: Rog.Slatina

OdgovorNapisal/-a b0z0 » 18 jul 2009, 23:18

sasok je napisal/-a:Poskusi informacije poiskati pri kakšni firmi ki ozelenjuje strehe. Kolikor pa vem oni ne uporabljalo žemlje ampak neke druge substrate, ki so veliko lažji zaradi same teže, da je vse skupaj malo lažje. Drenažo pa res v vsakem primeru rabiš!
PRedvidevam, da bo to pohodna zelenica ne?
Lp

ma ja valda, valjal se bom po tej travi, tako kot moja zlata prinašalka. :) Komaj čakam ,da uredimo vse potrebno. Sem mislil vse sam zrihtat, sam bom raje komu plačal, da bo narjeno kot je treba, pa da sosedje ne bodo jezni :) Predvsem zato ker bodo fauš :D
LP,
b.
b0z0
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 jun 2009, 11:03


Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost