Ustvarjanje bonsaja

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo zunanji bonsaji.
Javor, Bor, Smreka, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Ustvarjanje bonsaja

OdgovorNapisal/-a Teychy » 05 sep 2008, 16:43

Zanima me kako ustvariti bonsaj (no nekaj že vem v zvezi s tem, da je potrebno iti v gozd, najti majhno drevesce,...). Nevem pa, kako to narediti v praksi.

Zato bi prosila, da mi kdo pove oziroma napiše kako to narediti.

Hvala že v naprej :mrgreen:
Mejte se radi!
Teychy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 18 maj 2008, 17:39

OdgovorNapisal/-a domi » 09 apr 2009, 21:57

Najboljši začetek je da res greš v gozd ali na obrobje gozda izkoplješ nekaj majhnih dreveščkov, jih posadiš v lončke, pustiš rasti oziroma ugotavljaš kdaj in koliko jih zalivati, naslednje leto se jih večina posuši (premajhna posoda, obrezovanje...), potem spet izkoplješ nekaj novih večina jih ostane, nato začneš iskati več informacij v literaturi, na specializiranih forumih. Ugotoviš da so tvoja drevesa pretanka, začneš iskati debelejša in primernejša v dveh sezonah se ti večina posuši (premalo korenin ob izkopu ali izkop ob nepravem času, prhitro oblikovanje...) v naslednjih nekaj letih ugotoviš približno kako je treba drevo ohraniti pri življenju. V tem času ko najdeš informacije o slogih in tehnikah oblikovanja, ugotoviš da tvoji primerki (ki so ostali pri življenju) še niso primerni za oblikovanje... In tako poteče 5-8 let pa še nimaš svojega približno pravega bonsaja.

Bližnjica je da prebiraš prispevke na specializiranem forumu, se včlaniš v klub ali greš na kakšen začetni tečaj kjer ti mojstri iz prve roke predstavijo osnove bonsajizma.

Sam se (še) nisem udeležil nobenega tečaja, mi je pa ljubše da se učim na svojih napakah in lastne ugotovitve uporabljam na drevesih. Je pa tak postopek dolgotrajen, ampak je zadovoljstvo toliko večje.

Tako nekako je moja zgodba o spoznavanju bonsajizma.

LP Dominik
domi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 16 mar 2007, 20:39
Kraj: Prekmurje

OdgovorNapisal/-a Igy » 10 apr 2009, 08:16

Kolikor vem se vzgoja bonsaja iz mlade sadike ne izplača.
Zato jih tudi mojstri poiščejo v naravi in jih ob pravem času na pravi način izkopljejo.
Skratka pojdi tja kjer so življenjske razmere za drevesa zelo zaostrene in tam so drevesa zelo majhna in to je to.
LP
zbiram sadne rastline (eksotične), da le uspevajo-rodijo na Gorenjskem
Igy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 11 mar 2009, 16:22
Kraj: gorenjska


Vrni se na Zunanji bonsaji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost