liguster

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo zunanji bonsaji.
Javor, Bor, Smreka, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

liguster

OdgovorNapisal/-a Kitty » 17 jan 2005, 15:11

Jaz rada začnem stvari od začetka in sem se od začetka lotila tudi bonsajev. Jeseni sem dobila eno usmiljenja vredno sadiko ligustra, jo posadila v malo nižji lonec, pregledala nebroj strani o bonsajih, jo par mesecev gledala in se odločala, kaj naj z njo, potem pa sem jo ožičila in privezala itd. Visoka je cca 40 cm, steblo je debelo za ženski mezinec, ampak čez ene 15 let bo že.

Ene stvari pa le ne vem - ali naj jo tretiram kot zunanji ali kot notranji bonsaj? Glede na to, da gre v bistvu za navadno živo mejo ...

Bye, Kitty
Kitty
Expert
Expert
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 09 nov 2004, 11:20
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Meto » 17 jan 2005, 16:51

glede na to da je liguster živa meja.... obvezno zunaj. če boš hotela prenesti v stanovanje, ti bo rastlina umrla.
Meto
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 01 maj 2004, 18:37

OdgovorNapisal/-a Kitty » 17 jan 2005, 18:21

Meto je napisal/-a:glede na to da je liguster živa meja.... obvezno zunaj. če boš hotela prenesti v stanovanje, ti bo rastlina umrla.


No, pozabila sem povedati, da je od jeseni notri, ker sem jo takrat pač sadila in obrezovala, pa se je nisem upala pustiti na mrazu, in se ima čisto lepo. Ne samo to, ima blaznih poganjkov na vršičkih, kjer jih puščam. Je pač še mladiček. Samo za spomladi nisem vedela, kaj naj z njo.

Hvala!!

Bye, Kitty
Kitty
Expert
Expert
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 09 nov 2004, 11:20
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a roger » 30 apr 2007, 21:24

Mene pa zanima, kako je z razmnoževanjem ligustra.

LP
roger
roger
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 08 apr 2007, 13:43
Kraj: MS-okolica

OdgovorNapisal/-a starina » 28 maj 2007, 10:51

liguster razmnozujes tako, da porezes vrhove in stiblce zapicis v zemljo. zemja naj bo rahla in skozi vlazna.... se pa zelo dobro prime




lp

tom
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana


Vrni se na Zunanji bonsaji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • LIGUSTER
    Napisal/-a elena9 » 28 mar 2010, 19:04
    1 Odgovori
    9531 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a PR-ST Poglej zadnji prispevek
    29 mar 2010, 06:32

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov