pomoč pri vzgoji citrusov

Živi kamni (Lithops) so puščavske rastline, ki potrebujejo izredno malo vode.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

pomoč pri vzgoji citrusov

OdgovorNapisal/-a limonasman » 30 okt 2008, 20:22

rad bi vzgojil citruse a nisem prepričan o postopku sajenja...... Hočem jih vzgojiti iz koščic če se le da...
mi lahko kdo pomaga z natančnimi navodili


hvala za vaše odgovore že vnaprej
limonasman
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 30 okt 2008, 20:15

OdgovorNapisal/-a sasok » 30 okt 2008, 23:51

Jaz sem delal tako, navadno sem uporabljal limonina semena, saj sem sploh pozimi velik porabnih le teh! Stvar pa sledeča, ven pobereš semena, jih namočiš za en teden in daš v zemljo! Potem pa čakaš! Vedno nekaj ven pogleda, brez skrbi, ker zelo rade kalijo!
Upam, da je kaj pomagalo!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a limonasman » 31 okt 2008, 09:47

o hvala ka pa ve kdo kako je z pomarančami, mandarinami...
limonasman
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 30 okt 2008, 20:15

OdgovorNapisal/-a greeny » 31 okt 2008, 11:57

Kar cel teden namakanja :?: Ve mogoče kdo zakaj tako dolgo :?:

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a sasok » 31 okt 2008, 12:57

Ne vem, jaz sem navadno pozabil na njih pa je nekako naneslo navadno na teden! Drugače ne vem, če je kako bolj točno pravilo. Meni je navadno tako vedno uspelo. Semena pa še od nekdaj (raznorazna) potikam kar v juko ki jo imamo doma!
LP
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

Re: pomoč pri vzgoji citrusov

OdgovorNapisal/-a solinar » 31 okt 2008, 15:28

limonasman je napisal/-a:rad bi vzgojil citruse a nisem prepričan o postopku sajenja...... Hočem jih vzgojiti iz koščic če se le da...
mi lahko kdo pomaga z natančnimi navodili
hvala za vaše odgovore že vnaprej

Ojla!
Semena citrusov posadi brez namakanja v cvetlični lonec, kjer naj bo zemlja primerno vlažna in bo uspeh kmalu viden. Seme rado kali. Seveda pa moraš vse umakniti pred mrazom.
Po presaditvi naj zrastejo debeline svinčnika, potem jih cepiš.
LP in veliko uspeha.
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a limonasman » 31 okt 2008, 18:13

o hvala ka če mam semena pokrita z vrečko in nad radiatorjem je kaj narobe ker to sem jaz prebral v neki knjigi
limonasman
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 30 okt 2008, 20:15

OdgovorNapisal/-a solinar » 31 okt 2008, 18:41

Oj!
Semena moraš posaditi v zemljo in potem pokriti, da pod vrečko ostaja vlaga.
Nad radiatorjem bo po moje pretoplo. Imej tam, kjer imaš sobne rastline.
Bo ratalo bo, sveža semena kar v zemljo!
LP
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a greeny » 31 okt 2008, 18:58

sasok je napisal/-a:Semena pa še od nekdaj (raznorazna) potikam kar v juko ki jo imamo doma!
LP


Kaj pa je to juka?
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a sasok » 31 okt 2008, 19:06

Hej mislim sem drevo življenja(dracaeno, pardon, kar juka sem napisal, sem še na počitnicah s spominom) drugače pa nima nobene konkretne veze s sajenjem! Pač ko imam kako seme doma (limone, liči, datlji...) pač potaknjem v to drevo življenja da ne rabim nekih lončkov, ko pa vzklije pa presadim! Tako prihranim predvsem na prostoru, saj garsonjere niso neki prostorski luxuz!
LP
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a solinar » 31 okt 2008, 19:34

sasok je napisal/-a:Hej mislim sem drevo življenja(dracaeno, pardon, kar juka sem napisal, sem še na počitnicah s spominom) drugače pa nima nobene konkretne veze s sajenjem! Pač ko imam kako seme doma (limone, liči, datlji...) pač potaknjem v to drevo življenja da ne rabim nekih lončkov, ko pa vzklije pa presadim! Tako prihranim predvsem na prostoru, saj garsonjere niso neki prostorski luxuz!
LP

OJ
Prav zanima me, kako lahko potakneš seme v drevo življenja.
Malo opiši postopek!
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a sasok » 01 nov 2008, 13:30

Mislim da je vsem jasno, da V drevo nekako ne moreš, lahko pa v prst iz katere raste!
Res nimaš drugega za delat S..?
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a solinar » 01 nov 2008, 19:10

sasok je napisal/-a:Mislim da je vsem jasno, da V drevo nekako ne moreš, lahko pa v prst iz katere raste!
Res nimaš drugega za delat S..?

OJ!
To misliš mene! :!: Piši kar znaš in obvladaš in ne širokousti!
Imam delo, včasih pa preberem kakšno neumnost, kot si napisal, da vtakneš kar v to drevo življenja, pa tisto o jagodah, ki so debele kot pomaranče še niso ugledale luči :?:
Sam pišem iz svojih izkušenj in se na področja, ki jih ne obvladam ne spuščam in to svetujem tudi Tebi!
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a sasok » 01 nov 2008, 21:16

Lepo te prosim, pa pomisli, kdo se širokoust izdaj , res se mi ne da pecat tu s tabo, napisal sem samo kako to naredim jaz in se strokovno ne spuščam na nobeno področje, saj sem daleč od strokovnjaka tako kot ti!

Za jagodo pa sem tudi rekel da bom poiskal pa še nisem imel časa! Posrednjo me pa niti ne pomisli oklicati za lažnjivca, ker se ti bo slabo pisalo!
http://www4.slikomat.com/08/1101/gez-Jagoda.jpg
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a solinar » 01 nov 2008, 21:44

quote="sasok"]Lepo te prosim, pa pomisli, kdo se širokoust izdaj , res se mi ne da pecat tu s tabo, napisal sem samo kako to naredim jaz in se strokovno ne spuščam na nobeno področje, saj sem daleč od strokovnjaka tako kot ti!

Za jagodo pa sem tudi rekel da bom poiskal pa še nisem imel časa! Posrednjo me pa niti ne pomisli oklicati za lažnjivca, ker se ti bo slabo pisalo!
http://www4.slikomat.com/08/1101/gez-Jagoda.jpg[/quote]
Dragi otrok!
Grožnje prihrani za Tvoje vrstnike na ulici!
Dobro vzgojeni otroci, ki obiskujejo elitne šole takega besednega zaklada ne poznajo.
Bil si že banan, pa ne zaradi Tvoje strokovnosti.
Jagodo, ki je večja od pomaranče pa prilepi kamor spada! Pa nisi imel časa? Pa ne pozabi! Bodi mož beseda!
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a mirjana81 » 05 mar 2009, 16:31

solinar je napisal/-a:quote="sasok"]Lepo te prosim, pa pomisli, kdo se širokoust izdaj , res se mi ne da pecat tu s tabo, napisal sem samo kako to naredim jaz in se strokovno ne spuščam na nobeno področje, saj sem daleč od strokovnjaka tako kot ti!

Za jagodo pa sem tudi rekel da bom poiskal pa še nisem imel časa! Posrednjo me pa niti ne pomisli oklicati za lažnjivca, ker se ti bo slabo pisalo!
http://www4.slikomat.com/08/1101/gez-Jagoda.jpg

Dragi otrok!
Grožnje prihrani za Tvoje vrstnike na ulici!
Dobro vzgojeni otroci, ki obiskujejo elitne šole takega besednega zaklada ne poznajo.
Bil si že banan, pa ne zaradi Tvoje strokovnosti.
Jagodo, ki je večja od pomaranče pa prilepi kamor spada! Pa nisi imel časa? Pa ne pozabi! Bodi mož beseda![/quote]

alo pa kaj se je pa vama zgodlo tip opiše z svojimi besedami , vsaka mu čast da se potrudi ti ga pa neki forsiraš in se vpikuješ na vsako besedo, mislim pa da vsak normalen ve kaj je hotu povedat, kam vtakne seme, ja logika da ne zvrta lukne v drevo in not posaja

daj ste otročji,
mirjana81
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 27 mar 2006, 18:53
Kraj: stranice


Vrni se na Živi kamni

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron