Levitev

Živi kamni (Lithops) so puščavske rastline, ki potrebujejo izredno malo vode.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Levitev

OdgovorNapisal/-a IndigoGrl » 07 jul 2004, 14:42

Imam 3 mesece stare kamenčke in danes sem opazila da so se nekateri začeli leviti. Nisem 100% če je to uredu pri taki starosti in v tem času... torej če bi mi nekdo lahko povedal ali je to ok, da nebom prečesavala več neta za odgovor. Hvala. Slika
IndigoGrl
Guru
Guru
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 11 sep 2003, 21:04
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a kostelka » 07 jul 2004, 15:21

imaš mogoče kakšno slikco?
z mojim men se zdi da je nekaj narobe, ampak nisem sigurna... bom dala slikico gor ob priliki :)
Why do you need wings to be an angel?
kostelka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 06 jan 2004, 22:11
Kraj: Kostevka dolina :)

OdgovorNapisal/-a IndigoGrl » 07 jul 2004, 19:27

kostelka je napisal/-a:imaš mogoče kakšno slikco?


tega pa moj digitalc nebi zaznal...
IndigoGrl
Guru
Guru
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 11 sep 2003, 21:04
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Tarja » 29 jan 2008, 18:22

Pozdravljeni!

Pri meni se je en kamenček nagubal ( kot da bi imel preveč vode ), steblo je postalo bolj tanko na sredini pa raste mlad kamenček. Torej se levi, ne? Zanima me če bo vse vredu z njim, ker se je steblo nagubalo in postalo tanko ali se stara rastlina mora posušiti?

Hvala za odgovore!

Lp
Tarja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 jan 2008, 17:03
Kraj: M. Sobota

OdgovorNapisal/-a peteršilj » 05 mar 2009, 13:06

Imam živi kamenček, mislim da izmed lithopsov. Nazadnje sem ga zalil oktobra. No februarja se je začel mal gubat in videl sem da se bo začel levit, zdaj marca je že rahlo razpokala lupina. No zanima me, če ga lahko med levitvijo zalijem ali ne??

Pa že nekaj mesecev nazaj mi je padel s police, k sreči se pesek ni razletel iz lončka vendar je litops udaril ob kamenček in nastala je mala luknjica. Mislite, da bo preživel, nekje sem bral, da so poškodovane rastline obsojene na propad?
peteršilj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 27 mar 2006, 15:58

OdgovorNapisal/-a greeny » 05 mar 2009, 21:13

Niti slučajno zalivat, dokler ne bo konec levitve oz. ga boš lahko prestavil na prosto.
Glede rane pa mislim, da je odvisno, kako globoka je. Če je načeta več ali manj samo povrhnjica bi po mojem znal preživeti. Vsaj moj je po lanski toči, ki ga je tudi malce dobila.
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a peteršilj » 05 mar 2009, 23:04

uh pol pa še sreča, da ga nisem zalil. :) Razmišljal sem v smeri, da ker se levi verjetno potrebuje več energije in zato tudi vodo + zalit ni bil že kakih 5 mesecev. Drugače sem ga pa mel v stanovanju nekje na sobni temperaturi. Ja ranica je bolj površinska premera nekje 3 mm.

lp
peteršilj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 27 mar 2006, 15:58


Vrni se na Živi kamni

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron