Kraljica noči

Živi kamni (Lithops) so puščavske rastline, ki potrebujejo izredno malo vode.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Kraljica noči

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 16 okt 2003, 15:01

Ojla,
zasledila sem, da bi še nekdo rad podtaknjenec Kraljice noči. Javi se če je še nimaš.

Bogo zanima pa me kako kaj tvoja kraljica noči, se ti je lepo ukoreninila? Kar nekaj časa me ni bilo na forumu (tehnične težave), pa tudi ime sem spremenila (iz Kaja). Mala revčka, ki si mi jo dal, je začela rasti takoj, ko sem jo presadila in se oblikuje v mali grmiček. Je to prav?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 16 okt 2003, 22:01

Ja, super. Me veseli, da se tako lepo razrašča. Tudi kraljica noči, ki si mi jo dala, se je lepo ukoreninila. En krak se je malo raztegnil, drugače pa prav lepo uspeva. Še enkrat hvala.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

ni slike...

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 okt 2003, 16:36

Ojla,
BoGo danes sem med iskanjem Lobivije našla tudi tvojo zbirko slik, med njimi pa ni Kraljice (???). Slika na kateri naj bi bila za teboj želja (opuncija) mi je poznana, le da sem jaz svojo željo povedala na glas kar lastniku v Sečovljah in v dar mi jo je podaril (prijela se mi je). To je bilo lansko poletje, letos pa sem mu v zahvalo nesla Ščetinasto Opuncijo.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 20 okt 2003, 22:21

Ne boj se Klavdija :). Kraljica lepo raste. Sicer sedaj že upočasnjuje (verjetno sluti hibernacijo). Stran še ni popolna in nimam gori objavljenih vseh kaktusov. Delam pa na tem, da bo stran čim prej popolna. Vendar mi še vse skupaj malo bremza diploma... :(
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

ni panike

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 21 okt 2003, 10:10

No super! Pa veliko uspeha pri diplomski!
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Kraljica noči

OdgovorNapisal/-a saša » 08 dec 2003, 13:21

Pozdravljena Klavdija!
Lepo bi te prosila za potaknjence od Kraljice noči.Vnaprej hvala
moj e mail:ollyva00@volja.net
saša
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 dec 2003, 11:10

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 08 dec 2003, 20:32

Ojla Saša,

malo bo treba počakati, saj sedaj moja Kraljica počiva. Spomladi pa bi njen podtaknjenec z veseljem menjala za kak drug kaktusov podtaknjenec. Ko bo čas me spomni.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 19 apr 2004, 19:11

Živjo Klavdija!

Jaz bi se tudi prijavila za podtaknjenec kraljice noči - seveda če tvoja rastlina prenese tak naval odjemalcev.

Doma je mama dolgo let imela listno varianto - mislim, da sem v neki knjigi zasledila, da ja to križanec, zelo rada bi pa imela "pravo".

Na žalost nimam kaj preveč kaktusov - študirala sem v LJ, mami pa doma ni ravno navdušenec. Sedaj ko sem na svojem bom poskusila razširiti zbirko - čeprav sem se preselila v manj ugodno podnebje (iz Ajdovščine v Kranj). Še tiste, ki jih imam - nimam pojma kako se imenujejo. Počasi jih šele selim v svoj novi dom.

Hvala za odgovor! :wink:

moj mail:
pinkpanter@volja.net
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 21 apr 2004, 11:53

Ojla,

res bo treba malo počakati, saj je reva kot oskubljena kura. Spomni me poleti enkrat, pa se bo takrat sigurno kak poganjek "viška" našel. :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

re: queen of the night

OdgovorNapisal/-a koala » 06 avg 2004, 20:04

ello:)
sm se lih kar prijawu, samo zato, da bi nashu kralijico nochi.
Potrebujem semena kraljice, ker moja zarochenka obozhuje chrne tulipane (zanjo so samo fikcija), in bi ji rad podaril za bozhich enga tulipana. Bi ga vzgojil v nadzorovanem okolju...
Kje bi lahko nashel semena?
Danke schoen, :roll:
Koala
koala
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 avg 2004, 19:57
Kraj: Lucija

Re: Kraljica noči

OdgovorNapisal/-a nataša-teja » 15 okt 2004, 17:41

Klavdija je napisal/-a:Ojla,
zasledila sem, da bi še nekdo rad podtaknjenec Kraljice noči. Javi se če je še nimaš.

Bogo zanima pa me kako kaj tvoja kraljica noči, se ti je lepo ukoreninila? Kar nekaj časa me ni bilo na forumu (tehnične težave), pa tudi ime sem spremenila (iz Kaja). Mala revčka, ki si mi jo dal, je začela rasti takoj, ko sem jo presadila in se oblikuje v mali grmiček. Je to prav?



Pozdravljeni!
Rada bi dobila Kraljico noči, pa me zanima, kje se dobi. Nisem je še zasledila v kakšni cvetličarni!
Nataša
nataša-teja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 15 okt 2004, 17:37
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 15 okt 2004, 18:42

Ojla,

Kraljico noči lahko prinesem na prihodnji sestanek Društva prijateljev kaktusov (DPKS), če prideš jo dobiš :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 15 okt 2004, 20:16

Klavdija a maš še kakšno?
Nekaj sem te že poleti fehtala....

Če bo vse po sreči se vidimo na naslednjem sestanku - vsaj moj mi tako obljublja... Bomo videli :wink: .
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 16 okt 2004, 11:28

Ojla,

ja lahko prinesem potaknjence, se mi je kar precej razrastla :roll: , sicer čas ravno ni pravi, samo prime se pa rada! Prosila bi, da mi udeležbo na sestanku potrdiš (najkasneje tisti petek dopoldne) saj nebi rada po nepotrebnem odrezala preveč potaknjencev. Slko cvata si lahko pogledate tukaj: http://www.altavista.com/image/results?q=Selenicereus+grandiflorus&mik=photo&mik=graphic&mip=all&mis=all&miwxh=all
PS:definitivno pa ta kaktus ne spada pod Žive kamenčke- :oops: sem bila nepozorna ko se odprla to temo
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Re: Kraljica noči

OdgovorNapisal/-a nataša-teja » 17 okt 2004, 16:41

Klavdija je napisal/-a:Ojla,
zasledila sem, da bi še nekdo rad podtaknjenec Kraljice noči. Javi se če je še nimaš.

Bogo zanima pa me kako kaj tvoja kraljica noči, se ti je lepo ukoreninila? Kar nekaj časa me ni bilo na forumu (tehnične težave), pa tudi ime sem spremenila (iz Kaja). Mala revčka, ki si mi jo dal, je začela rasti takoj, ko sem jo presadila in se oblikuje v mali grmiček. Je to prav?


Res bi rada imela Kraljico noci, na sestanek pa zal ne morem priti-imam dojencka, pa ne morem za dlje casa nikamor. Smo pa (novopeceni) Logatcani, pa ne vem, ali je kaksna moznost, da bi mi poslala podtaknjenec po posti.
Natasa
nataša-teja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 15 okt 2004, 17:37
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 17 okt 2004, 17:58

Ojla,

na ZS (zasebna sporočila) mi pošlji kak telefon, te pokličem pa se bova zmenili. :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

kraljica noči

OdgovorNapisal/-a makomoni » 01 jun 2005, 13:25

Ojla Klavdija!

Sem še ena izmed tistih, ki te prosijo za podtaknjenec kraljice noči. Javi se mi na email: monikaholcmako@hotmail.com. Javite se tudi vsi drugi, ki imate kaj za menjati!!
monika
makomoni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 17 maj 2004, 08:39
Kraj: šafarsko

OdgovorNapisal/-a renee » 01 jun 2005, 14:35

:?:
Zadnjič spremenil renee, dne 30 nov 2007, 11:44, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 01 jun 2005, 19:42

Ojla Renee,

in kdaj se bosta skupaj z sejancem sprehodila do mene?
Nasa hisa je bila prenovljena, tako da te lahko komot cakam se par let :lol: , ker prej te itak najbrz ne bo-a ne?!? Porkas babnca :roll: jest te bom res prsla za usesa vlect :wink:

Makomoni, ti posljem cifro-mam ravno en potaknjenc in te lahko pocaka.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a renee » 02 jun 2005, 07:09

:!: :?:
Zadnjič spremenil renee, dne 30 nov 2007, 11:47, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Živi kamni

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost